IVF soft - podarilo sa vám otehotnieť?

esther03
28. jún 2010

Ahojte, caká ma ivf soft, stimulujem clostilbegytom. Mali ste niektorá niečo podobne? Podarilo sa vám otehotnieť. Napíšte mi prosím svoje skúsenosti.

karinuska22
4. feb 2013

@majbo Inak Hysteroskopiu mozem prirovnat k odberu vajicok. Po nejakej hodinke alebo dvoch hodinkach ides domov. Preto je lepsie si to dat urobit v nejakom centre ako jednodnovu chirurgiu, kde Ta nebudu drzat zbytocne 2 dni, tak ako v nemocnici zvyknu.

majbo
4. feb 2013

@karinuska22 Hysteroskopia vyšetrenie maternice sa robí laparoskopicky ak dobre viem.Doteraz som našťastie nemusela absolvovať nič také preto ma zaujima ako dlho sa to hojí.Zákrok by teda mal trvať cca15 min,pri min anestéze???Niečo ako pri kyrete a vtedy tiež prepustia z nem. po 3-4 hod.Preto by mi vyhovovala nemocnica blízko domu-nemusieť cestovať,druhá strana je odbornosť,tu už by som ruku do ohňa nedala....

karinuska22
4. feb 2013

@majbo Ahoj, hysteroskopia sa nerobi laparoskopicky ale endoskopicky. Sliznica sa skuma zdola a potom sa zoberie vzorka na histologiu. Tu davam popis z internetu :
Hysteroskopia -je vyšetrenie dutiny maternice a vstupov vajíčkovodov pomocou endoskopického aparátu - kamery.
Po zavedení kamerového systému do dutiny maternice sa pod kontrolou zraku vyhľadávajú patologické nálezy ako sú polypy, svalové uzlíky - myómy, prepážky... Následne sa tieto patologické nálezy pod kontrolou zraku odstránia a materiál sa odošle na histologické vyšetrenie.
Takze ten zakrok je naozaj nieco take ako odber vajicok pre pacientku. Gynekologicke kliniky to vykonavaju v ramci jednodnovej chirurgie a poistovne to preplacaju.

majbo
4. feb 2013

@karinuska22
Ďakujem za radu a prajem veľa šťastia 🙂 😉

stella25
5. feb 2013

@karinuska22 Ahoj, tak vysledky z genetiky ze super, ziadny problem, este cakam hematologiu a uvidim. Pojdem s tym este do Martina, co mi povedia. Ked som vcera prisla domov s vysledkymi z genetiky, tak muz uplne depku, lebo teraz je to viac nez na 100% iste, ze problem je v jeho spermiach. Pichal si inekcie a zacal riadne otuzovat, tak sa spermiogram zlepsil, ale iba co sa mnozstva tyka, stale su lenive :( Koncom Februara alebo v marci, ked uz budu lepsie cesty, tak urcite pojdeme do Brna, aspon po rozum a po porovnanie nazorov. Plati sa nieco za konzultaciu? Ako dlho si cakala na prvu konzultaciu?

stella25
5. feb 2013

@majbo Hysteroskopie sa bat nemusis. Je to presne ako odber vajicok, mierne krvacas - niekto ani vobec. Ja som to dokonca znasala lepsie ako odber. Trva to fakt iba chvilocku. Ak ti to nechcu spravit v Heliose, tak radsej zmen centrum hned, nestracaj zbytocne cas niekde. Kludne si to daj spravit aj u vas v nemocnici. Co viem, tak v lucenci mate dobrych gynekologov, toho by som sa nebala co sa odbornosti tyka. A usetris ako pises cas pri cestovani. Jediny problem moze byt, ze ta tam nechaju do druheho dna, ako v nemocniciach zvyknu. V centre ides po 2-3 hodkach domov - podla toho ako sa citis. Na SR uz neviem doporucit ziadne centrum, baby chvlili Iscar v MT, kde som chodila aj ja ale ja som velmi sklamana, tak nikoho nenahovaram uz. Ale urcite su tam lepsi ako v Heliose - co sa pristupu tyka. Ja som si vsetko co sa da nechala porobit na SR, kde mi to preplaca poistovna a pojdem s vysledkami do Brna. Aspon si budem moct porovnat pripadne zistenia na SR a v CR.

majbo
6. feb 2013

@stella25 Ja som tiež chodila najprv do Iscaru,ale sklamala som sa v dr gallovi,keď ma odpísal po prvom IVF,že už nemám žiadnu šancu,len darcovstvo a rovno ma poslal domov.No aj v helíku mám zmiešané pocity,keď mi aj navrhujú 2.pokus aj hysteroskopiu a zároveň vravia že je to zbytočné..???Tak som prešla do Helíku v Brne no až teraz som zistila, že sú hodne drahší ako Reprofit a ten pacientky veľmi chvália aj v prístupe aj vo výsledkoch.Včera som sa dozvedela že hysterosk. sa robí 24.DC,tak som to zmeškala tento mesiac,aspoň mám viac času na prípravu,predoperačné vyš. ap.Držím palce,nech ti to dobre dopadne a daj vedieť čo zistíš 😉 🙂

karinuska22
6. feb 2013

@stella25 Ahoj, no super, ze genetika dopadla dobre. A muz nech si nerobi starosti. Aj my sme mali zo zaciatku lenive spermie, lebo partner ma sedavu robotu. Ale zacal viac sportovat a zdravsie jest a teraz je to uz ok. A lenive spermie pri IVF nie su az taky problem. Za konzultaciu sa nic neplati. Neviem, kolko sa caka na termin, lebo ja som sa objednavala mesiac dopredu, lebo som chcela vyuzit sviatok na Slovensku, aby som si nemusela brat dovolenku. Ale potom som sa aj tak musela preobjednat na iny sviatok, kedze nam meskali vysledky z genetiky. Objednat sa mozes uz teraz a keby nieco do toho voslo, tak sa preobjednas. Pri objednani sa Ta budu pytat, ze ku komu chces ist. Tak si vyber podla sympatie. Ich profily su na nete. Vela Sloveniek ma doktor Stelcl, ktory je uplne v pohode a ked mam aj nejaky problem, tak mu napisem mail a reaguje hned ako moze. Takze komunikacia je fajn. Aj parkovanie pred centrom je v pohode. Je tam dlhe parkovisko. Oproti je brnenske vystavisko.

makovicka53
15. feb 2013

baby boli ste niektora na hysteroskopii v ten cyklus ked ste uzivali estrimax a duphaston?

mimika1973
6. mar 2013

Ahojte, som tu nova a citam vase pribehy 🙂, ktore ma velmi povzbudzuju do buducnosti. Tiez sa rozhodujem, ktore centrum si vybrat, a preferujem asi tie Cechy len! ;) Ide mi o dobre vysledky predovsetkym a riadne vysetrenie a seriozny individualny pristup pre nas pripad. 😵
Mam za sebou 4 IVF, v zahranici, ale bohuzial bez babetka! 😒
Citam, ze spominate nejaky SOFT IVF, mozno by to aj vyhovovalo v mojom pripade, kedze pri klasickom IVF (kratky protokol) produkujem sice dost okolo 15-20 vajok, ale co z toho, ked ich je vela nedozretych a nevhodnych na oplodnenie? maxi 2-3 embryjka vzdy z toho, a ktore sa dalej potom bud nevyvijaju alebo neuchytia... 😢 Mala som uz ET na prvy den, druhy den, treti den a aj piaty den (predlzena kultivacia). Raz sa mi podarilo otehotniet pri mojej IVF1, ale vacok bol prazdny bez embryjka akoze. ☹
Tak takto asi moj pribeh o snazilkovanie. No a mam 39r aj, a tak hovoria o slabej kvalite mojich vajicok, hoci amh je v norme aj ostatne hormonalne vysledky, tak neviem neviem kde je teda pravda v tomto vsetkom.
Preto ma napadlo skusit inde este aspon jedno IVF, ako samoplatca, t.j. tie Cechy, vahala som medzi Heliosom Brno a Reprofit Brnom, co mi mozete poradit? 😉
Doteraz som absolvovala pokusy v zahranici Francia. Inac som rodena banskobystricanka 😀

ria191
7. mar 2013

@mimika1973 Reprofit 😀 😀 😀

mimika1973
7. mar 2013

Dakujem ria! 🙂
Takze Reprofit! Dufam len, ze to bude prisposobene nasej situacii. Neviete niekto, ci tam robia aj tie PGD? predimplantane testy embryii, este pred transferom? Lebo ked som mrkla na stranku heliosu brno, ti to tam robia asi automaticky, ak su uz opakovane neuspechy predoslych ivf... 😕
Ked sa objednam teda na prvu konzultaciu do reprofitu, robia v ten den aj dake analyzy, odber krvi, ultrazvuk, spermogram, atd? alebo je to len obycajny pohovor? a skor predpisu tieto analyzy na potom? a daju sa tieto analyzy,krv, sono, urobit aj inde nez u nich konkretne? ci preferuju u nich aby mali co najpresnejsie vysledky potom? Aj najnovsi spermogram si manzel moze urobit tu v zahranici a len preposlat vysledky, alebo len v Brne?
Myslim, ich merania ich metodika.
Ako sa mam tam objednat? cez formular na ich webe, alebo mailom, alebo zavolat? co je rychlejsi postup?
A caka sa dlho na to objednanie a?
Jooo, tolko otazok mam, ze? No rozmyslam kadejako, lebo tato dialka je trochu komplikovana 😵

lysa31
7. mar 2013

@mimika1973 - ja chodím do RF - na konzultáciu som sa objednala telefonicky cca 2-3týždne ale ja som chcela ísť ku konkrétnemu dr. možno majú volne aj skôr. Niektoré baby tam najprv napíšu e-mail a dohodnú sa priamo s dr. či musia prísť na konzultáciu alebo stačí až na OPU. Ale to záleží od dr. čo ti odpíš a akú máš diagnózu a čo všetko už máš za sebou.
Na našej prvej konzulácii som mu dala všetky prechádzajúce vyšetrenia (laparku, hor.profil, mm spermio), pokecal si s nami a urobil mi ultrazvuk. Spermio. sme nemuseli znova robiť. Krv nám brali až pri OPU na prenosné ochorenia.

mimika1973
7. mar 2013

dakujem lysa 🙂 uz mi je to jasnejsie tento postup 😉
A vyslo vam to? mali ste ivf soft alebo klasik?
Inac, ktoreho doktora si si vybrala ty?
Lebo som dnes rano poslala akurat vyplneny dotaznik a teraz mi prisla odpoved od nejakeho Kozumplika! Lenze ked som si pozrela jeho profil na ich webe, tak sa mi zda moc mlady! myslim, so skusenostami ivf a tak, lebo on je v reprofite len od r.2011!
Ja by som radsej preferovala ineho skusenejsieho doktora tam, tak neviem co teraz robit? poradte mi prosim 😒

mimika1973
7. mar 2013

Kto pozna a ma doktora Kozumplika??? vase nazory? dakujem 🙂

lysa31
7. mar 2013

@mimika1973 - ja chodím k Sterlclovi tiež je mladý🙂 ale aj tak sa dr. striedajú podľa toho kto má službu. Niekedy je lepšie keď je dr. mladší lebo ešte má záujem riešiť a zaujímať sa. A oni to spolu všetci konzultujú takže by som sa toho mladeho dr. nebála.
Ja som bola na soft ivf a teraz čakám na výsledok. Je to moje prvé ivf.

mimika1973
7. mar 2013

@lysa31 aha oki 🙂
a aku si mala liecbu? tabletky, injekcie? kolko dni trvala liecba? pri OPU kolko vybratych vajok?
Drzim palceky, urcite vam to vyjde! 🙂

evapavla
8. mar 2013

@mimika1973 , ja som bola u Kozumplíka na konzultácii, ostatných nepoznám, bol príjemný, takže dojem fajn 🙂

lysa31
8. mar 2013

@mimika1973 - mala som 3x1clostil 5dni,. 2injek.bravelle, 1orgalut., 1,pregnyl, OPU bolo na 13dc a ET o 3dni. Mala som 3foliky a 2dozreté vajká, obe sa oplodnili a vkladali mi 2morule.

pacuga
29. mar 2013

ahojte

janula1974
31. mar 2013

Ahojte. Ja mam 39rokov a jedno neuspesne ivf s gonalom 450 j. Na zmluvu z unionu sme cakali 3 mesiace, nakoniec sme to stihli na poslednu chvilu pred dovrsenim 39 rokov - dokedy to hradi poistovna. Akoby to poistovna robila naschval. Nakoniec to aj tak nevyslo, mozno ajkvoli tym stresom okolo toho. Mala som 8 vajok, 5 sa oplodnilo, po pk boli iba 2 vhodne na et a tie mi aj vlozili, no nevyslo to. Pockali sme 2 cykly a zacala som soft ivf s clostilom 1-1-1 5 dni od tretieho dna krvacania. Urcite to nie je taky stres ako okolo injekcii. Vraj pri prvom ivf neboli velmi kvalitne spermie, partner bol prechladnuty, tak neviem ci kvoli tomu. Pred rokom som mala MA v 12tom tt. Tak uvidim po kontrole tento tyzden ako reagujem na soft.

stella25
17. apr 2013

@janula1974 Ahoj, a kam chodis do centra?

janula1974
17. apr 2013

Chodim do KE do FNsP. Tak po clostile som mala 4 folikuly, po odbere mi dr. povedala, ze praskli, takze urobia inseminaciu, ze partner mal velmi dobry spermiogram, tak preco to nevyuzit. Kazdy den som mu 2 mesiace davala Selezin +E 200 (potom mesiac E400) + Selen. Tak asi to pomohlo spermijkam. V pondelok budu 2 tyzdne po IUI, tak uvidime. Tak ako pri prvom IVF som citila, ze urcite to vyjde, tak tak teraz citim, ze toto nevyslo.

stella25
23. apr 2013

@janula1974 Ahoj, a ake si brala lieky? Ako si dopadla?

janula1974
23. apr 2013

Clostyl od tretieho dna menstruacie (5dni), potom este nejake injekcie co sa mi zvysili od IVF a nejake dalsie, ale nepamätam si nazov, potom pred odberom pregnyl. Dnes som bola na odber krvi, takze to nevyslo. Vsetko mame v poriadku, aj moj zdravotny stav, aj partnerov. Zrejme este nenadisiel na to cas .... Zajtra budem volat lekarke, tak uvidim, ako sa dohodneme, ci pockam mesiac, alebo 2. Dnes by som mala zacat krvacat, cize po tejto menstruacii - s dalsou mozem zacat opät. Vsetko ako samoplatca☹ Ale chceme ist na dovolenku, tak zrejme az o 2 mesiace, niekedy v juni pojdem na dalsie IVF.

jania023
13. máj 2013

@janula1974 AHOJ TY SI BOLA NA SOFT ALEBO IUI?

janula1974
14. máj 2013

ahoj. zacali sme so soft - clostyl. Po narkoze mi lekarka povedala, ze neurobil odber, lebo vajicka uz putovali vajcovodmi. Takze o 2 hodky sme isli na IUI. Samozrejme ze to nevyslo ....

stella25
15. máj 2013

@karinuska22 Ahoj, po dlhej dobe som tu opat a vidim,ze ty si uz krasne 25tt. Boze ako ti to leti. Este sa chcem spytat, ty si chodila k Stelclovi?

karinuska22
16. máj 2013

Ahoj, ano chodila som k Stelclovi. Tehotenstvo mam zatial bezproblemove. Bola som na 2 morfologiach a obe dopadli v poriadku. Amniocentezu som kvoli riziku potratu odmietla. Pre mna v mojom veku a po tych rokoch snazenia je aj 1% vela. Uz dalsiu sancu v pripade potratu by som totiz nemala, aj ked mam este jedno zamrazene embryo v Brne. A ty si ako na tom???

karinuska22
16. máj 2013

@janula1974 Ahoj, ja som tiez ledva stihla tretie IVF pred dovrsenim 39 rokov ale aj tak bolo neuspesne. Chodila som do centra v BA. Bola som zufala a uz som nedufala v uspech. Vela pozitivnych reakcii som pocula na Reprofit v Brne a tak sme sa este rozhodli pre posledny stvrty pokus v Brne. Chcela som vyskusat SOFT, ktory na peniaze vyjde ako u nas IVF s poistovnou. A vyslo to. Ja som mala porobene aj vsetky mozne testy pred poslednym pokusom, aby o mne mali najviac informacii. Lutujem, ze som nesla do Brna skor a zbytocne som tu v SR vyhodila kopec penazi za nic. Avsak nevedela som, ze aj Brno sa da u nas preplatit. Myslim, ze v Brne maju lepsich odbornikov a lepsie pristroje a materialy a mozno aj kvoli tomu sa nam to u nich podarilo. Su skveli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre