Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

mirus25
30. apr 2009

melisska čo vlastne spôsobuje ten anopyrin a kajanské korenie ?

piskota80
30. apr 2009

čítala som si teraz príbalový leták a je tam napísané : O vhodnosti používania lieku v období gravidity sa poraďte so svojím lekárom ☹ tak som z toho vedľa
katy, vitajte 🙂

piskota80
30. apr 2009

anopyrin riedi krv a kajanské korenie podporuje prekrvenie organizmu 🙂

melisska
30. apr 2009

miruš:
Chilli a anopyrin.... cesta k vytuzenym // ??? 🙂 Po viacerých skúsenostiach u dlhodobých neúspešných snažiliek práve po tejto kombinácii sa dostavili veľmi dobré výsledky v úspešnosti. Je to kombinácia anopyrinu a chilli... CHILLI...môže sa užívať samostatne aj vtedy keď nie ste práve v procese ivf alebo ket... dobré skúsenosti máme práve s „kajanským korením“ .. je to čisté pomleté chilli v kapsulách dobrá alternatíva náhrady chilli omáčky...je to čisto prírodný produkt kúpiť si ho môžete napr. TU -Kajanske korenie dávkovanie: pred začiatkom stimulácie (IVF -KET): ...stačí 2-3 týždne pred záleží od vás...možete začať aj skôr....1-2*tabl. denne... treba jesť(zapiť vodou) celé kapsule počas jedla !! pretože budete(môžete) pociťovať pálenie v žalúdku počas stimulácie: najlepšie je 2*denne ak to Váš žalúdok zvláda;).. ak nie stačí 1*denne po et: 1*denne postačí po potrvdrení // : postupne vysadiť...napr. dať si už len každý 2-3den alebo vysadiť úplne (chilli prekrvuje maternicu) takže sa vysadí kôli prípadnému špineniu ANOPYRIN...používa sa na riedenie krvi, zabezpečuje lepší prísun živín k embriu, prišlo sa na to že priaznivo pôsobí na alergiu na partnerove spermie dávkovanie: pri IVF.... sa začína užívať až PO ODBERE oocytov !!!! ..100mg 1*denne až do 10tt tie ktoré máte problém so zrážanlivosťou krvi opatrne alebo vôbec!! pri KET....postačí preventívne 1-2 týždne pred et ….pretože účinok anopyrinu nastáva okamžite Tak dúfam kočky, že to naozaj funguje a prinesie vytúžený výsledok ;)

piskotak neboooooooooooooooj 😉 ked bude tehu, dr, vie co robit 😉

petronelka77
30. apr 2009

Mirus: skus na stranke: http://www.sanopa.cyberio.sk/Kajenske-korenie.html

Kajanské korenie
Podporuje cirkuláciu krvi, trávenie, napomáha pôsobeniu proti baktériám, blahodarný pri bolestivých stavoch.
Kajanské korenie je zvláštna odroda mletej červenej chilli papričky. Účinná látka kapsaicín má mnohé pozitivne zdravotné účinky.

Účinky:

1.Stimulant krvného behu
Kajanské korenie značne redukuje nadmernú zrážanlivosť krvi. Bolo dokázané, že reguluje krvný tok, posilňuje srdce, tepny a kapiláry.

2. Antibakteriálny účinok
Zložky kajanského korenia vykazujú silný antibakteriálny efekt. Toto je zosilnené karotenoidmi, flavonoidmi a ďalšími látkami prirodzene sa vyskytujúcimi v rastline, ktoré podporujú imunitný systém.

3. Uvoľňovanie bolesti
Štúdie dokázali, že kapsaicín blokuje pocity bolesti, znížením produkcie tzv. substancie P, ktorá je považovaná za hlavného chemického posla bolesti medzi perifernými senzorickými nervami a mozgom. Vplyv kajanského korenia na prostaglandinovú aktivitu sa tiež môže podieľať na jeho protibolestivé vlastnosti. Analgetický účinok je hlavne významný pri lokálnom užití.

4. Stimulant tráviaceho traktu
Kajanské korenie môže byť čiastočne užitočné pri stimulácii sekrécie tráviacich štiav a môže podporovať tráviace funkcie.

Kontraindikácie a interakcie: Nepoužívajte vnútorne pokiaľ beriete antikoalugačné lieky ako Warfarin bez súhlasu lekára. Kajanské korenie môže spôsobiť pálivý pocit, pokiaľ je vylučovaný stolicou, ale tento efekt zmizne, ak je užívaný pravidelne. Dbajte, aby sa prášok nedostal do očí.

Vhodné pre: vegetariánov, vegánov.

Bez: cukru, škrobu, soli, sóji, kukurice, pšenice, lepku, kvasníc, mliečnych súčastí, umelých farbív a konzervačných látok.

Upozornenie: nie je vhodné pre deti, pre tehotné a kojace ženy.

Pomáha na
1. Slabý krvný obeh
2. Studené končatiny
3. Bolesti kĺbov
4. Bakteriálne infekcie
5. Nedostatočná sekrécia žalúdočných štiav

Zloženie jednej kapsle:
Prášok Kajanského korenia (Capsium annuum) 520 mg
Hydroxypropylmetyl celulóza.

Dávkovanie: Jedna až dve kapsle denne pri jedle alebo podľa rady lekára.

Množstvo:100 kapslí.

melisska
30. apr 2009

Jani pila si aj vela fatry? 😝

mirus25
30. apr 2009

baby ďakujem vám veľmi pekne. melisska tu dala zaujímavý článok. doteraz som uvažovala či to mám brať alebo nie. ale toto ma presvedčilo. ĎAKUJEM . 😉

a ten anopyrin sa dá kúpiť aj voľne v lekárňach ? mám doma 30 mg anopyrin. ostalo mi nejakých 30 tabl. podľa vás by som mala potom brať 3 tab. denne ?

melisska
30. apr 2009

zajačiiiiiiiiiiik dakujem za mrchuuuuuuuuuu 😀 ale viackrat mi ju uz neposielaj 😉

mirus pred KEtom len 2 denne 😉 aspon tak je to tam napisane, ja ho neberiem, lebo picham fraxiparin na zriedenie krvi, mam zlu zrazanlivost 😉 a vraj sa da kupit v lekarni 😎

piskota80
30. apr 2009

asi by stačili aj dve, ale obráť sa radšej na lekára

mirus25
30. apr 2009

melisska len na ujasnenie. čiže tie čo mám 30 mg, tak brať len 2 tab. denne ? a naraz obe ?

mirus25
30. apr 2009

ja viem že sú to primitívne otázky. ale nechcem to pokaziť.

piskota80
30. apr 2009

dá sa kúpiť v lekárni bez predpisu - ja som si ich kupovala minulý týždeň a beriem dve tabletky denne.

melisska
30. apr 2009

mirus precitaj si temu trombofilia, tam to pisu zienky 😉 ja by som nebrala naraz, ale ked tri rano, obed, vecer a ak dve rano a vecer 😉

jaanulienka
30. apr 2009

melisska - pijem a este aj budem

melisska
30. apr 2009

no, jani to ma najmenej tesiiiiiiiiiii 😠 a kolko denne,

melisska
30. apr 2009

babulky papapa idem si kus od net oddychnut 😉

mirus25
30. apr 2009

ahoj melisska. pekný večer.

mirus25
30. apr 2009

piškotka a ty si konzultovala s lekárom to bratie anopyrinu ?

piskota80
30. apr 2009

mne len napísala recept, no neuviedla aký objem - tak mi dali tridsiatku a beriem ráno jednu a večer jednu tabletku.
Idem sa osprchovať a pozerať trošku telku.
Majte sa a príjemný voľný piatok a spomeňte si na mňa aspoň raz.
Ahojte

taella
30. apr 2009

piskota , fraxiparin stále čaká na teba , ak budeš potrebovať 😉

jespera
1. máj 2009

Dobre ranko Vam vsetkym,
pre mna je aj dobre aj zle.
Dobre - na teste su aj dnes 2 ciarky, len nemam doma fotak - tak sa nepochvalim.

A zle - vcera ma chytila migrena - tak som cely vecer prelezala s obkladom na hlave s nadejou ze rano bude vsetko fajn, a je to presne to iste - neznesitelna bolest hlavy. Nemate niektora skusenost co zabera v takychto pripadoch, ? obycajne som to stale riesila ibalginom a vsetko bolo fajn, lenze teraz ked je tu podozrenie na babo - nechcem ho brat...Dakujem a pekny den..

melisska
1. máj 2009

Dobrééééééééééé ránko splniečka 😵

dnes vyzera ze bude krasny prvy maj 🙂 mávatka mate pripraveneeeeee? 😀

jespera
1. máj 2009

Meliska rovnaky cas pisania - to bude nejake znamenie..aj tebe pekne ranko.

melisska
1. máj 2009

😀 Dakujem 😵 to bude dobre znamenie 😉 kde je testiiiiiiiiiiiik, ja chcem vidiet som zavislaod //

petronelka77
1. máj 2009

Ahojte bambulky 🙂 .
Jespera, mna uz tiez 3-i den boli hlava, mam migrenu a neviem, co s tym, tabletky brat nemozeme.
Tiez som predtym brala ibalgin, ale teraz? 😉
Treba asi vela pit.
Nejde testik odfotit na mobil a tak preniest?

jespera
1. máj 2009

Peti - nemam doma fotak , manzel ho ma so sebou - a ten je prec.
Uff - s tou hlavou neviem, nalievam sa vodou, obklady, mentolovy gel na hlave ale nic, vcera poobede u nas trosku sprchlo - tak sa aspon dobre dychalo, ale pozeram ze vonku je opat tak teplo - dufam ze nas to prejde, je to fakt neprijemne - chodim po dome ako matoha, a tebe zabera nieco - alebo aspon ti nieco pomaha? a ty ides kedy vlastne na krv?
Ja v pondelok - uz sa tesim - ale aj sa velmi bojim..., dufam ze testy neklamali...

jespera
1. máj 2009

Peti a este jedna otazkocka - pozeram ze ty si po Ket, ked si mala Et - testy si mala negativne...?

petronelka77
1. máj 2009

Ahoj Jespera, na migrenu je najlepsia tma a ticho 😉 , ked uz tie lieky nemozeme.
Ja idem na krv tiez v pondelok, tak dufajme, ze vsetko bude v poriadku.
Aky test si robila, s akou citlivostou? Mas uz dobre viditelne // ? Kedy si bola na vklad?
V januari som bola na ET, testy slabo pozitivne, nizke HCG, potom kleslo, takze nevyslo.
Ale tentokrat musime dufat, ze bude vsetko ok 🙂

jespera
1. máj 2009

test s citilivostou 25 - nazov uz neviem, zo zaciatku bola slabsia ciarka - neskor uz bola vyraznejsia, aj ked v navode pise - ze intenzita farby nie je dolezita.. Na vklad som bola 20. 4 - v pondelok bude presne 14 dni..
Mas aj nejake priznaky - mna akurat bolia hrozne prsia, ale to ma boleli uz pocas stimulky, ale mam ich ako balony...ehhe.
Prajem rychly vikend - aby uz bol pondelok nie..? 😀

petronelka77
1. máj 2009

Nemam ziadne velke priznaky, prsia nemam citlive, trosku ma pobolieva v podbrusku....no zacinam behat casto na wecko a chce sa mi spat...radsej sa moc nepozorujem, lebo mi sibne do pondelka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre