Stačí užívanie iba kyseliny listovej v 1. trimestri?

vejavika
21. okt 2013

Chcela by som sa opytat ci staci brat len kyselinu listovu,respektive.ci mozem brat popri aj nejake ine vitaminy a ake?dakujem

zahradka76
21. okt 2013

Ja som brala tehotenske vitaminy femibion, kde uz je aj k. listova. Kazdopadne, pokial sa zdravo a vyvazene stravujes, tak by Ti mala stacit aj samotna kyselina listova. Je velmi dolezita, hlavne v prvych troch mesiacoch, nakolko bolo vedecky dokazane, ze znizuje riziko vyvojovych anomalii.

dukokatka
21. okt 2013

ja som brala len kyselinu listovu,jedla som viac ovocia a zeleniny a nemala som ziadne problemy.

mirka
21. okt 2013

Aj ja som brala len toto a viac ovocia a zeleniny, v 4 mesiaci som pridala aj omega 3, teraz ho jem len ked nezabudnem

tiumen
21. okt 2013

ja som v 1.trimestri brala len kys.listovú (forte) a potom som začala brať femibion lebo v ňom je všetko..

cerez
21. okt 2013

Stačí. Dokonca sa odporúča ju užívať ešte pred otehotnením.

povuma
21. okt 2013

ja som nebrala nič, podla mna stačí pestrá strava, tieto vitamíny je len chémia 😉

jul11
21. okt 2013

Kys.listova je dolezita hlavne pred otehotnenim,pripadne v prvom trimestri.pestra strava je lepsia ako umele vitaminy.brala som ich len na zqciatku,ked som stale blula a nic nejedla,potom pekne ked som uz mohla jest,som ich vysadila a jedla som ovocie,zeleninu a cokoladu 🙂

aadulik2110
21. okt 2013

tú na predpis som brala 6 mesiacov pred otehotnením a potom som začala užívať femibion (tam je všetko pre mimi) - aj to len 1. a 2. trimester a v 3. som ho užívala len "obdeň". Teraz je to podobné, ale tiež som za pestrú stravu, veľa ovocia a zeleniny....

nefertitka
22. okt 2013

tiez beriem iba kyselinu...

anetkaadamko
22. okt 2013

ja som si kúpila kyselinu listovu hned ako ostala tehotná..............mesiac a pol som ju užívala a teraz ked vidím tie tabletky tak ma napína.....

dadulik1993
22. okt 2013

Ja papkam calibrum babyplan 🙂

calu111
22. okt 2013

porad sa so svojim lekarom......; uzivala som najskor kys.listovu, potom femibion a napokon na radu lekarky som presla na lacnejsiu variantu ladeevita a popritom bezna strava s cerstvou zeleninou a ovocim ;)

flafly
23. okt 2013

Ja som brala kyselinu listovú na odporúčanie lekára, pred otehotnením a počas prvý 3-4 mesiacov tehotenstva, potom mamavit ale pálila ma z neho záha tak som prestala...ku koncu tehu už len železo a magnézium...keď nemáš problémy s pálením žáhy postačí aj ovocie a zelenina každý deň, ale tá kyselina listová je určite potrebná do konca tretieho mesiaca 🙂

kazunomiya
23. okt 2013

Lekari odporucaju hlavne kys. listovu a zelezo (dokial sa neukaze ze zelezo nie je potrebne lebo mas dost cervenych krviniek) - aspon ten moj to tak odporucal. Potom sme pridavali este magnezium lebo som mala nejake problemy. Ale ja od zaciatku tehotenstva beriem komplexny multivitamin pre tehotne, tam je aj kys. listova. Pokial si das pozor na vhodne zlozenie stravy (existuju take navody v knizkach...) tak teoreticky vitaminy nemusi byt treba, dokonca ziadne (kys. listova je v zelenej zelenine, len jej musis zjest vela kazdy den). Ale ja ich radsej beriem, lebo stravu si aj tak neviem ustrazit - treba jest strasne vela zeleniny, ovocia, bielkovin, zdrojov vapnika, atd. Vybrala som si multivitaminy prirodneho povodu plus doplnam magnezium a omega3 kyseliny.

stanislava88
24. okt 2013

ja jem kys.listovu, tabl. na udrzanie, magnezium, vit. E, centrum babyplan - to vsetko len pre istotu. vsetko su vytaminy, nic neublizi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre