Bolesť zuba v 1. trimestri

30. dec 2023

Ahojte dnes som 8+0tt a niekedy ma začne trochu bolieť zub ktorý mam zlomený nie je to že bolesť ale také pulzovanie v ňom. Pred tým má nebolel až teraz dva dni to začalo a keď začne bolieť tak to trvá chvíľu. Čítala som že v 1 trimestri nemôže niečo zubár robiť že najlepšie počkať do 2 trimestra. Mam čakať alebo čo mám spraviť ? Dúfam že to nejako nemôže uškodiť plodu alebo niečo. Ďakujem

snowflakenel
30. dec 2023

Ja som bola na osetreni zubu vcera. Som 31tt. Zub bolel, dali mi injekciu, lebo kaz bol uz hlboky, vyvrtali, osetrili a hotovo. Lepsue osetrut akoby sa zapal siril do tela

nelca0510
30. dec 2023

Ježiši,nečítaj sprosti. Pulzovanie znamená pravdepodobne zápal. A nie,plodu to neuškodí,nakoľko máš c maternici embryo. Bez najlepšie na pohotovosť,ak sa to bude horsit.

viky173
30. dec 2023

tak ako pise nelca0510 pulzujuca bolest v zube je pri zapale, takze by si mala co najskor podstupit osetrenie takehoto zubu

autor
30. dec 2023

@viky173 @nelca0510 tak ja v utorok zavolám môjmu zubárovi aby mi ten zub ošetrili nejako dúfam to do vtedy vydrží v poriadku všetko...

zitusss
2. jan 2024

Mna bolela osmicka v prvom trimestri a odmietli ma aj na pohotovosti,ale zase nebola to bolest ze by som zomierala povedal ze nech si dam paralen😄 alebo mi ponukli atb,co by bolo mozno prave pre teba vhodne. Neriesila som to nakoniec liekmi, dalo sa to vydrzat a bolelo to skor sem tam nez permanentne. V druhom trimestri siel zub rovno von

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre