Candida v tehotenstve

6. feb 2024

Ahojte. Mala ste niektorá candidu v tehotenstve? Som v 6 mesiaci tehotenstva a vyšlo mi to u doktora. Predpísal mi nejaký krém gynazol. Čo to je vlastne candida? Na internete je toho veľa. Ďakujem 🙂

anavixy
6. feb 2024

Je to druh kvasinky (mikroorganizmus) ktory sa bezny vyskytuje v posvovej mikroflore (aj inde na tele), ale pri premnozeni sposobuje tazkosti ako hrudkovity vytok, svrbenie, palenie.. infekcia resp. premnozenie moze prebiehat aj nenapadne a bezpriznakovo, ale treba ju preliecit, obzvlast v tehotenstve. Infekcia zapricinuje napriklad aj krehkost sliznice, ktora sa potom lahko trha, co pri porode urcite nechceme. Netreba sa bat liecby, postupuj podla odporucani lekara, liecba kvasinkovej infekcie je v tehotenstve bezpecna. Na internete je toho urcite vela, ale kandida je kandida a v zasade tie informacie tykajuce sa vaginalnej mykozy su iste rovnake. 🙂

autor
6. feb 2024

@anavixy ďakujem za vysvetlenie. Aplikovala som to ale slabo som začala krvácať. Je to normálne? Bojím sa ďakujem

anavixy
6. feb 2024

Odsleduj si ci sa bude krvacanie opakovat. Mohla si si aplikatorom poskodit tu krehku sliznicu, vtedy by sa krvacanie nemalo opakovat (minimalne do dalsej aplikacie). Ak by si ale krvacala opakovane (napr po kazdom utreti krv) alebo silnejsie, tak to treba riesit s gynekologom, resp. pohotovostou.

autor
6. feb 2024

@anavixy ďakujem odsledujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre