Guajacuran v tehotenstve

jessi06
21. feb 2024

Ahojte som v 5 tom mesiaci tehotenstva a trápi ma stuhnuté svalstvo v oblasti krku a ramien natieram si to aj chladivym gélom. Pani doktorka obvodná mi poradila na uvoľnenie svalstva guajacuran. No keď mi to vypital muž v lekárni tak ho upozornila lekarnicka ze nesmú užívať tehotne ze to môže poškodiť plod. Svojej obvodnej som hovorila ze som tehotná. Nejaké skúsenosti z týmto liekom počas tehotenstva??

deti95060810
21. feb 2024

skúsenosti? radšej počúvni lekárnika ....

nataliiid
21. feb 2024

Mne gynekologička takisto predpisovala na pravidelnej baze cez tehu guajarucan. ale kvoli uvolneniu celkovo..ale ja som to odmietla brat.

jessi06
autor
21. feb 2024

@deti95060810 lekárnika skôr ako lekára?

jessi06
autor
21. feb 2024

@nataliiid jaj tak nepotrebovala si?

nataliiid
21. feb 2024

@jessi06 za cele tehu sa snažim nebrat nič. ani len paralen. radšej som sa ukludnila pomalým dýchaním ako liekmi.

michaelam2
21. feb 2024

@jessi06 nemal by sa, je to aj v pribalovom letaku. Pomohla by ti dobra masaz, uvolnili by ti to.

barbora0308
21. feb 2024

@jessi06 Guajacuran som brala od 24tt skoro az do porodu v 36tt a to mi ho davali pocas mojej hospitalizacie v nemocnici kvoli rizikovemu tehotenstvu. Uvolnovalo svalstvo a tym aj stahy maternice. Pokial ti to nariadil lekar, tak by som sa podla toho riadila.

jessi06
autor
21. feb 2024

@michaelam2 tieto bolesti svalov mam zo stresu takto sa mi to prejavuje, predtým som mala úzkosť.

jessi06
autor
21. feb 2024

@nataliiid tak ani ja si nedávam nič len vitamíny.

jessi06
autor
22. feb 2024

@michaelam2 a nejaky hrejivý krém gél sa môže?

michaelam2
22. feb 2024

@jessi06 hrejivy neviem…mne davaju nejaky obycajny u fyzioterapeuta

jessi06
autor
22. feb 2024

@michaelam2 jaj tak okej poradím sa v lekárni.

jannet07
22. feb 2024

@jessi06 ahoj,tiez mam stuhnute svalstvo na krku a tiez to mam zo stresu.Uz sa natolko poznam.Gujacuran poznam,ale v tehu si nedavam.Skus magnezium spray,kupis v lekarni a jemne vmasitovat.mne to pomaha..

jessi06
autor
22. feb 2024

@jannet07 beriem magnerot. Sprej magnézium??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre