Je toto v tehotenstve v poriadku?

12. nov 2023

Baby som 14tt (podla tabuliek uz oficialne druhy trimester, 4. mesiac). Doteraz som pocitovala sem tam nejake pichnutie, tlak a ako keby menstruacnu bolest, teraz ale vymizli tieto priznaky, objavi sa to len sem tam, no dnes cely den pocitujem taky tlak a pichanie v podbrusku. Je to ok? Do teraz som to mala len chvilkove, ale dnes vyslovene celodenne pocitujem tlak v podbrusku. Dakujem.

majulino
12. nov 2023

Co u jednej môže byť v poriadku u teba nemusí. Môže ísť o roztahovacie maternice ale môže to signalizovať aj nejaký problém.
Ja by som radšej skočila na pohotovost.
Držím palce

autor
12. nov 2023

Este dodam, ze to nie je vobec nic silne. Len take jemne a citim to v pozadi cely den, ale nic aby som mala bolest alebo co.

ivkav5
12. nov 2023

Ak to nie je nič silné, tak určite je to v poriadku 🙂
Tiež som radšej za pohotovosť v tehu, ak niečo nie je ok, ale nie behať tam s bežnými tehu problémami. Pobolievanie, tlak, pichanie a podobné sú bežným javom v tehotenstve, ide o rozťahovanie maternice a budeš to pociťovať celé tehotenstvo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre