Kiahne a tehotenstvo

kajka951
26. jan 2024

Maminky ahojte. Som 31tt, dcérka (3r) má v MŠ kiahne. Keď som ich prekonala v detstve môžem ju v pohode dať nech sa nakazí? Radšej teraz ako by mi potom bábo nakazila. Poraďte, ďakujem.

nikpa
26. jan 2024

@kajka951 ak si kiahne prekonala tak sa nemusíš báť. A co sa týka detí, radšej nech to majú v rovné obdobie. Naši to dostali jeden od druhého a mame vybavené. Predtým som večne trpla lebo dvakrát sa nám stalo, že kiahne zúrili okolo nás akurát pred dovolenkou.
Inak bábätká keď dostanú kiahne, nezvyknú mat zlý priebeh lebo ešte môžu mať niečo v sebe z protilátok od matky, plus keď je stále kojene...

milanemila
26. jan 2024

@kajka951 ja by som ju dala zaockovat a hotovo, bude mat po 2 davkach cely zivot pokoj.
Mne by sa nechcelo tehotnej absolvovat s dietatom kiahne, ale ano lepsie teraz ako ked budes mat este novorodenca k tomu.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
27. jan 2024

Mozes dostat pasovy opar. Babatko ziskava protilatky od mami na par mesiacov. Ja mam deti zaockovane a vybavene.

beata_k
27. jan 2024

@nikpa Dojcenie s tym nema nic spolocne. Ak matka prekonala kiahne, tak dieta ma docasnu imunitu od nej. Potom sa normalne moze nakazit aj ked je dojcene. A ako tehotna moze dostat pasovy opar.

nikpa
27. jan 2024

@beata_k ja som myslela, že dojčenie je len plus k tomu keď kiahne bábätko aj dostane, že je to zdravé (to dojčenie). Teda ze možno je aj lepšie ked ich dostane vtedy. .. Nie ze to ma voľáky vplyv na to. Asi som sa zle vyjadrila.

beata_k
27. jan 2024

@nikpa Najlepsie je dat zaockovat a mat pokoj. Starsi kiahne mal. Mladsieho som dala zaockovat. Bez reakcie. Poviem ti, rozdiel nebe a dudy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre