Kratší femur (stehenná kosť - FL). Čo to znamená?

nataniela
15. apr 2009

Chcem sa poradit. Dnes som bola v 40. tyzdni na sone a doktor mi povedal, ze maly ma kratsi femur. Ale viac k tomu nic nepovedal. Co to znamena? Nejaku poruchu? Stretli ste sa s tym niektora? Za odpovede dakujem.

bene
15. apr 2009

moja v 40 tt? to si nemala uz rodit? pozri ked v 30tt na sone bolo vsetko ok, tak neverim ze to bude az take strasneee oni to meraju stale, a v nemocnici ti na 34,35 nerobili sono? a vtedy ti nic nepovedali vtedy bolo vsetko ok? mala si sa dokiho opytat co to znamena a mal ti to vysvetlit neboj bude to dobreee uvidis

nataniela
autor
15. apr 2009

merali mi aj v 31. tyzdni ... a tiez povedal, ze femur je kratsi ... a viac nic ... ☹

anettad
15. apr 2009

nataniela, neboj to bude ok, aj moj mal kratsie fl, a je v poriadku. Akurat nam skreslovalo vahu, dietata, lebo vychadzali mensie hodnoty nez skutocne vazil. No a narodil sa zdravy mal rovne 4 kg, a meral 49 cm miesto 50 ale rychlo to dohnal. 😉 Neboj bude to ok, dr. niekedy zbytocne strasia.

bene
15. apr 2009

neboj bude to ok a mozno existuju cviky kde to posilnis a dorastie alebo mu daju tabletkz na vyvoj ale podla mna to bude ok tak ako pise anettad

nataniela
autor
15. apr 2009

ale ja som na internete nasla, ze kratsi femur je jednym zo znakov downovho syndromu ... teraz sa strasne bojim ...

bene
15. apr 2009

moja ked sa tak bojis tak zavolaj dokimu, ze si bola dnes a ze ti povedal toto a toto a ze si sa zabudla opytat co to znamena. ja si myslim ze v pohode ti to vysvetli alebo zajtra pojdes za nim znova a ti to vysvetli z oci do oci.
neboj nie stale to musi byt to.

eneka
16. apr 2009

aj ja mam podobny problem a tiez sa vlemi bojim, aby to bolo v poriadku 😔

hope170317
13. máj 2018

@nataniela Ahoj ako str vtedy dopadli? malo to nejaky vplyv na babo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre