icon

Magnézium a tvrdnutie brucha v 3. trimestri

avatar
mullerova46
28. máj 2023

Ahojte, ako často vám počas dňa tvrdlo brucho keď ste brali magnézium v treťom trimestri? Alebo vám tvrdnutie úplne ustalo?

avatar
anavixy
28. máj 2023

V tretom trimestri uz asi uplne neustane, dieta sa vystiera, pohybuje, vypuca, co samo o sebe evokuje tvrdnutie. Okrem toho tvrdnutie brucha je uplne normalne a neskodne, pokial sa nemeni nalez na krcku (a to aj v skorsich tyzdnoch), pokial nie je pravidelne a vyskytuje sa 10-15x za den.

avatar
beata_k
28. máj 2023

@mullerova46 Tvrdnutie brucha je ziaduce v 3 trimestri. Maternica sa pripravuje na vytlacenie dietata.

avatar
leniel
28. máj 2023

@mullerova46 v tretom trimestri je tvrdnutie bruska uplne normalny a ziaduci jav, maternica uz ,,trenuje'' cinnost na porod. ideal je vysadit a nebrat magnezium vobec, aby neboli svaly a maternica prilis uvolnene a dokazala si prirodzene porodit

avatar
mullerova46
autor
28. máj 2023

Ďakujem, len som chcela vedieť či po magnéziu majú úplne ustáť tie tvrdnutia. Beriem iba jedno magnézium večer ale budem asi iba do 34 týždňa

avatar
ropucha6
28. máj 2023

@mullerova46 brala som 6 denne a neustalo 🙂