Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

kami68
21. máj 2009

🙂 😉

mima3
22. máj 2009

lul - tak to si ma sokla, ja som vsade citala, ze dvaja negativni = negativne dieta.. asi su teda nejake vynimky..

babul - no super, ze opakovany odber bol dobry.. dobre vediet, ze netreba stresovat pri prvych vysledkoch.. drzim palce, nech je to tak aj nadalej 😉

andrejka - drzim palceky.. tak ako to dopadlo? verim, ze dobre a je dobre, ze ta budu sledovat, su vselijake moznozi i ked protilatky stupaju. tak sa drz a daj nam vediet, co mas nove.

jahodka - ahoj, tak sa stretavame aj v tejto teme 🙂) este stale nevies, co to bude?? ja som mala vysledky z protilatok do troch pracovnych dni.. ja by som tam na tvojom mieste pre pokoj v dusi zavolala, podla mna ich uz budu mat a ked nie, tak by som sa spytala, ze kedy budu, lebo ze nechces cakat do 2-heho, lebo ta to znervoznuje. mali by to pochopit. a bude to riadne silne babeno, ked ste si uz tolko preskakali doteraz - neboj. nam sa tiez zacali pridruzovat problemy, zistili mi tehotensku anemiu (znizeny hemoglobin, leukocyty a neviem co este) a tiez sinusovu tachykardiu v tehotenstve (bije mi rychlejsie srdiecko), ale nie su to nejake priserne hodnoty, tak verim, ze sa to po tehotenstve upravi, hlavne, nech je malicky zdravy.

jenny43
22. máj 2009

andrejka10
drzim ti palceky.rizikove, budes o cosi viac sledovana, ale verim, a musis verit aj ty-to je zaklad, ze malicka bude v poriadku.musime verit

jenny43
22. máj 2009

jahody 11
ja som tiez mala teho od zaciatku ale napocit, vysledky nastastie boli ok, ale psychicky a fyzicky.som citlivka co uz 😖

jenny43
22. máj 2009

mima3
caves tak ako?dufam, ze vsetko ok.teda vidim, ze existuju aj vynimky -, - moze byt plus.ale uz to tu jedna pisala raz,ze ked boli 2negativ, tak dieta pozitiv.

andrejka10
22. máj 2009

Ahojte negatívky. Tak dnes som bola v rizikovej poradni. Babenky strach a hrôza. Doktorka OK, ale sestricky 😠 Neviem, kde mám skôr začať. Začnem tou lepšou správou, tak bábätko zatiaľ nie je poškodené 😀 to sa teším. Tá horšia správa je, že ako negatívka som si mohla vytvárať 3 druhy protilátok. Moje telo samozrejme vytvára 2 a jednu ktorá je veľmi agresívna tak tú mám v najvyššej miere. Bola by doky rada, keď by sa hodnoty ustálili aspoň na tom, aké sú teraz. Všetko bude záležať od dnešného odberu. Tak nám držte palce. Potrebujeme to. 🙂
No a nedá mi nenapísať, aké šikulky sú sestričky. Doky dala príkaz odobrať krv na protilátky. Šikovná sestrička pozrela do tehotenské preukazu a odmietla mi brať krv, lebo krv mi brali 4.mája. 😠 Tehulkám bežným sa berú 3x a to stačí. A že ja nemám výsledky zapísané v preukaze. Tak volala do mojej pôvodnej ambulancie. Do mňa už vošlo sto čertov. Hovorím, mám to v dokumentácii, s ktorou som prišla. Tak dve múdre hlavy pozerajú a čítajú....... Odpoveď: no dnes vás ušetríme odberu. Už som vstala zo stoličky a hovorím, máte z labáku odporúčanie resp. príkaz odoberať krv každých 14 dní. A ona na to: Ved mi sme to našli. Tak milá sestrička zase všetko porozkladala a po mojom prejave mi konečne odobrala krv.A vôbec ju nezaujímalo, že ignoruje dokine inštukcie a zrejme ju nezaujímal ani dôvod prečo som vlastne v rizikovej poradni. Vivat slovenské zdravotníctvo.

kami68
22. máj 2009

ahoj andrejka...mám dost,tak sestr.sú múdrejšie ako dr.?ale hlavne že Ti krv odobrali.samozrejme že držíme palce,aby Vám to dobre dopadlo!!!!

andrejka10
22. máj 2009

Ďakujéééééme 😉

kami68
22. máj 2009

🙂 😉 🙂 😉

mima3
23. máj 2009

jenny - ahoj, tak super, ze uz mas vypisane udaje 🙂 my sme s manzelom obaja augustovi (ja 3. a on 13.), tak dufam, ze malicky sa nebude ponahlat a naopak, ze si nebude davat nacas, nech je tiez augustac.

andrejka - prajem ti vela sil, urcite teraz potrebujes hlavne tie psychicke. je super, ze mallinku to neposkodilo a ze ta budu sledovat. mne doky hovoril, ze ked sa to objavi po 26tt a babo je dost vyvinute, tak ho radsej vyberu, aby nebolo ohrozene protilatkami. ale nechcem to tu hovorit ako nejaku mudrost, len ze je aj takato moznost. drzkaj sa a pridi nas priebezne informovat, vsetko dobre prajem a verim, ze to bude ok.

andrejka10
25. máj 2009

Ďakujem mima, si zlatá. 🙂 🙂 🙂
Ináč aj my sme s manželom augustoví, ja 25. a on 10 😀 A malá tiež bude zrejme augustová. Termín mám 24 a ja zvyknem rodiť 14 dní skôr, tak možno tatinovi na narodky. 😵 😵 😵
Len ešte musíme vydržať. A dúfať, že nebudú nám musieť vyvolávať pôrod skôr. ☹

jenny43
29. máj 2009

andrejka10
ahojcek, nechapem...to su fakt ...nemam slov.sestricky ked nemaju trpezlivost a porozumenie, tak nechapem, preco nezmenia zamestnanie.no koment ale ja by som to tak nenechala.povedala by som jej spolu s muzom svoje..drzim palceky,som za to, co pisala mima3.ked tak, ozaj, pri tom najhorsom, male skor vybrat.
mima3
udaje, jo, su.konecne.he he
baby, drzme sa.

shpirti
29. máj 2009

andrejka chuda,nechapem ako nas v takom stave este aj nejake sestricky musia nervovat...hlavna vec,ze ti to preslo!drzim palceky 🙂

moko123
30. máj 2009

andrejka10
no poviem ti že ešte pekne si reagovala ja by som asi vybuchla. ... poriadne
podla mna ma sestrička plnit prikazy doky tak potom aku funkciu tam tato zastava???
no možu sa hambit mne ked treba beru krv každy týžden a nikto sa neozve ked je to treba tak asi treba no nie no moja držkám palčeky nech ti to vyde čo najlepšie,,,

andrejka10
31. máj 2009

Ďakujem vy moje negatívky. Ste veeeeeeľmi zlatučkéééééééé. V piatok idem znovu do poradne a už teraz som maximálne netrpezlivá, aké mám výsledky. Nevolali, tak dúfam, že sa to nezhoršuje, hoci aj predtým mi volala až po 2 týždňoch. ☹ No uvidíme, určite sa vám ozvem. 🙂

alikaa
31. máj 2009

Ahojte, tak aj ja k vam patrim. Ked som bola na prvej navsteve u Dr. (v 5 tt pred tyzdnom) mi povedala, ze to vobec nebudeme riesit, ze mam doniest potvrdenie moje aj manzelove o nasich RH faktoroch, lebo ona taketo odbery krvi nerobi. A ze ked teda preukazem ze ja som negativna a manzel pozitivny, tak mam pravo na jeden odber krvi v tehotenstve navyse na protilatky. Vraj prve dieta je v pohode, toto sa riesi az pri druhom tehotenstve. Citala som tu, ze sa ma pichnut nejaka injekcia v 28. tyzdni a potom 72 hodin po porode. Ocividne moja Dr. taketo nerobi. Tak ako je to tu na SR? Rozmyslam, ze zmenim doktorku, uvidim aka bude pri dalsej navsteve, kde mam mi zoberu krv a urobia viac vysetreni.

andrejka10
31. máj 2009

Ahoj alikaa, no ja by som určite doktorku menila. Pretože ako tehotnej, hneď keď ti po prvý krát berú krv, tak zisťujú okrem iného aj krvnú skupinu a faktor. Ja som vôbec nemusela zhánať papier krvnej skupiny manžela. Ako negatívke, ti na protiláltky berú krv nie raz za tehu, ale 3x aj keď nemáš problémy. Jedine s čím s ňou súhlasím, tak je to, že pri prvom dieťati sa protilátky nezvyknú vytvárať. Ale vieš, čert nikdy nespí. 😉 Po pôrode mi pichli injekciu, ale až, keď zistili krvnú skupinu mojich detičiek a že sú RH pozitív. Ak by boli neg., tak by nepichli.

kami68
1. jún 2009

Alikaa,určite zmeň lekárku.Mám 4 deti a pri každom tehu mi poctivo sledovali 3krát protilátky,našťastie boli vždy negat.Ale ako tu píšu maminy,tak ak niečo nieje v poriadku,tak aj častejšie.Aj mne pichli inj.až po pôrode druhom a poslednom.,lebo tie dei majú Rh pozit.Držím palce Alikaa a daj vedieť ako si dopadla.pá pá. 😉

bay
1. jún 2009

Alikaa, ja som pri prvom tehu tiez musela doniest papier o tom ze je moj manzel Rh pozitiv (za co sme samozrejme museli platit) a na zaklade toho mi brali krv aj na protilatky. Tehu nakoniec skoncilo MA a zmenila som Dr. lebo pristup priserny!!!!
Ja som injekciu po MA dostala automaticky, pre istotu 😉
No 1 odber na protilatky za tehu je primalo 😠 😠
A teraz sa ma na krv ani nikto nepytal. Automaticky vramci prvych odberov zistovali aj krv aj Rh aj protilatky. Minuly tyzden som bola znovu na protilatkach.

alikaa
1. jún 2009

Bay, vidim, ze si z BA. Vies poradit kam sa prehlasit? Mne na tom prvom vysetreni urobila len vnutorny ultrazvuk, nic ine. Na krv mam ist buduci tyzden a vtedy budu asi aj dalsie vysetrenia. Ale teda RH faktor ona nezistuje, preto mam doniest potvrdenia o nasich RH faktoroch ked pridem na krv. Sa chcem spytat, to moze robit vnutromaternicovy ultrazvuk, ked som tehotna, nemoze to nejako poskodit? Sice som potom nekrvacala ani nic, ale mi to bolo divne, ved tam sa ma vytvarat ta zatka, ci az neskor? Uvidim aky bude mat pristup buduci tyzden pri vysetreniach a potom sa rozhodnem ci zmenim Dr. Doteraz som nikdy ziadne problemy nemala, takze som len raz za rok chodila na preventivku a vyzerala byt v pohode.

alikaa
1. jún 2009

A co sa vlastne robi, ak sa zistia vysoke protilatky? Ako sa ma postupovat? A tu injekciu v 28. tyzdni ziadnej z vas nepichali, az po porode ak dieta bolo pozitivne?

Bay a prve tehotenstvo ti skoncilo MA koli krvi, alebo niecomu inemu?

livi
1. jún 2009

ahojte, ja mám tiež rh negatív a manžel pozitív. krv na protilátky som mala negatívnu, ale pre istotu ma dr poslal v 28 tt na preočkovanie a tam mi povedali, že budú očkovať ešte raz po pôrode, ak sa bábu zistí krvná skupina po manželovi - teda +

livi
1. jún 2009

a zatiaľ mi krv na protilátky brali 2x, ďalšie asi v 34 tt, tak to mám v tehu knižke

mima3
1. jún 2009

alikaa - mne tiez automaticky brali krv na zistenie rh faktoru a ked bol negativny, tak aj na protilatky a sestricka hned volala manzela, ze ma prist na odber, ze to hradi poistovna a zoberu mu krv u nich. ked zistili, ze je pozitivny, tak som bola na dalsich odberoch na protilatky v 24tt a este pojdem raz neviem presne kedy, niekedy po 30tt. ak sa protilatky netvoria, tak tu injekciu davaju az po porode a to len v pripade ked je dieta pozitivne kvoli dalsim tehotenstvam.

bay
2. jún 2009

Alikaa, nie, moje MA nesuviselo s Rh 😉
No ja idem teraz vo stvrtok na poradnu tak uvidim ake budem mat vysledky protilatok. Dufam, ze negativ 😉
Co sa tyka toho usg, tak do 20tt sa robi bezne odspodu. Az potom sa prechadza na ten cez brucho. A urcite nemoze ublizit (samotne vysetrenie).
Alikaa, poradit neviem. Moj teraz nove neberie, lebo ma plno.

mima3
5. jún 2009

ahojte negativky, tak ako sa mate, vsetko ok? moj maly v brusku stale vyvadza, tak hadam sa ma dobre 😎

bay - tak ake si mala vysledky? verim, ze dobre.

alikaa - ked zistia vyssie protilatky, tak to este sleduju, ci to stupa, alebo ci je ta hranica ohrozujuca. mne doky povedal, ze dnes je uz mozna vymena krvi dietatka este v brusku, resp. ked je to uz neskor a babeno je dost velke, tak porodia skor, aby nebolo ohrozovane. ale to su extremy a doktor mi povedal, ze za vyse 30 rocnu prax mal 2 pripady so zvysenymi protilatkami, takze klud.

jenny43
8. jún 2009

caute negativky,
ja idem tuto stredu doktorovi, na odber protilatok v 34tt ako sa to berie, akorat ja pojdem v 33tt bo chcem ist skor.tak mi drzte palce, a dufam, ze vsetko bude ok.
mima 3
aj moja kopala najviac do 31tt.teraz uz menej.tak dufam, ze je vsetko ok.
citala som, ze babo ako rastie, ma menej a menej miesta, ale treba stale pocitovat pohyby.

andrejka10
8. jún 2009

Awojte negatívky. Tak mne urobili odber v rizikovej a hladina protilátok sa ustálila, je taká zvýšená, ako bola,keď ma preradili do rizikovky.. 🙂 Uvidíme, aké následky bude mať moja výška protilátok, ale plod by v brušku nemal byť ohrozený. Že musela prebehnúť reakcia, kt.sa ustálila a zrejme by sa to už nemalo zhoršovať.Takto mi to povedal lekár.Ak sa to zhorší, potom by museli zakročiť. Dúfam, že nebudeme mať zbytočné komplikácie po pôrode a nebudú musieť malej vymienať krv.Na agresívnejšiu žlttačku sme "pripravené" 😒 Držte nám palce.

Mima, tak tvoj lekár mal len 2prípady za 30 rokov?? 🙂 Tak už mi je jasné, prečo nevedia, čo s negatívkami, kt. majú vysokú hladinu protilátok. To sa potom môžem roztrhať v tej poradni. ☹ A vysvetlovať, že majú odoberať krv na protilátky raz za dva týždne podla príkazu ......
Jenny, neboj určite dobre dopadnete. Keď ste už tak ďaleko. 🙂 Držím vám všetky moje palčeky.

mima3
8. jún 2009

ahoj andrejka, tak super, verila som, ze to budes mat ok a dakujeme ti za dobre spravy, lebo aj pre nas je to povzbudenie, ze ked sa aj nieco vyskytne, tak to nemusi byt take zle ako to na zaciatku vyzera. Sara bude urcite v poriadku..
ja inak tiez stale pripominam, ze kedy mi budu brat krv na protilatky.. nech na to nezabudnu..

jenny - jasne, tvoja mala uz nema tolko miesta, ja som si myslela, ze uz aj u nas to ustane, ale teraz sa mi to zda najintenzivnejsie.. takze o take dva tyzdne to uz nebude take.. tak si to teraz uzijem 🙂

bay
9. jún 2009

Ahojte, tak u nas protilatky krasne negativne 😵 😵 tak ma to potesilo 😵 U mna na tie protilatky Dr. mysli a strazi si to.
A ja sa tiez zmierujem s tym ze maly bude po narodeni pekne zltucky 😔 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre