Môže cysta v tehotenstve ublížiť bábätku?

jasom
9. okt 2008

Ahojte, mate niekto skusenosti v cystami v tehotenstve.

Ja som momentalne v 10tt a moj gyn mi povedal ze mam cystu na lavom vajecniku, nejake zlte teliesko ci co, priznam sa velmi tomu nerozumiem, ale stale cystu citim. Moze tato cysta nejako ublizit babetku? 😕 Moj Dr. povedal ze mam prist o mesiac na kontrolu ale to sa mi zda hrozne dlha doba.
Dakujem za akekolvek odpovede

zunajda
28. dec 2017

@tatinka Ahoj! Mne ju bolo vidno v obidvoch prípadoch. V 14tt mi ju laparoskopicky zoperovali...už bola veľká 17x10cm a bolo ohrozené bábo

tatinka
28. dec 2017

@zunajda mna bolieva na lavo ako je vajecnik,cystu som tam mala uz roky taku 3 cm ale nerastla takze mi dr s tym nic neriesil,teraz som v 12 tt bolieva ma vlavo ako je vajecnik,na poslednej kontrole dr cystu nevidel,sono z vrchu,preto som sa pytala ci je mozne ju vidiet cez brusko,als je pravda ze ako jelavy vajecnik bolieva tam od zaciatku tehu potom akoby to na tyzden dva preslo vtedy som mala pocit ze mozno cysta praskla ale po case znova to prislo,uvidim.kontrolu mam o 6 dni tak poviem dr nech to mrkne pre istotu....ono mozno ma to boli vajecnik,pred sto rokmi som tam mala zapal sice sa mi preliecil ale stopy na vajecniku ostali a obcas ma bolieval i tak

zunajda
28. dec 2017

@tatinka Mňa dlho pobolieval pravý vaječník...nikdy mi však nič nezistil až keď som zostala tehotná a začala sa zväčšovať. Pri laparoskopii mi pozreli aj druhý vaječník a tiež nieje v poriadku. Budúci rok by som mala mať ďalšiu laparoskopiu. 1.11. som porodila a zatiaľ ma vaječníky nebolia.

zunajda
28. dec 2017

@tatinka snímok s cystou a krpcom

tatinka
28. dec 2017

@zunajda no kontrolu mam o par dni tak pockam co povie dr.nechcem sa plasit dopredu.mozno ma to boli fakt iba vajecnik....len som chcela vediet ci to dr vie zistit aj sonom cez brucho ....dam vediet🙂
Ozaj gratulujem k miminku a som rada ze vam obom vsetko dobre dopadlo🙂

andulka333
17. nov 2018

@cikyta ahoj, ako ti to dopadlo s endometrialnou cystou v tehotenstve? Dakujem

cikyta
18. nov 2018

@andulka333 utz po porode ich nenašiel (je ich viac) Neskor sa ukazali. Potom laparoskopia. Rok liecba - umelo zastaveny menzes. Cysty boli naspat. Znovu laparoskopia. Pol roka zastaveny menzes. Cysty su naspat. Endometriozy sa clovek nikdy nezbavi...

monikalea
24. nov 2018

@jennyfer12 Ahoj .chcem sa opýtať či ty tu cystu operovali v tehotenstve ? Akým spôsobom a uspali tá celú ? ďakujem pekne.

jennyfer12
26. nov 2018

@monikalea ahoj áno operovali ma v tehotenstve, hneď ako som ukončila 14tt. Bola som v celkovej anesteze, robili mi to rezom v podbrusku ako pri cisaraku .

monikalea
26. nov 2018

@jennyfer12 a prečo až po 14.tt?lebo aj mne hrozí operácia ale mne to. Budú robiť zospodu ,tak neviem prečo takto zas ?a všetko v poriadku ? bábätko to nijak neohrozilo ? ďakujem krásne

jennyfer12
27. nov 2018

@monikalea možno ju máš v takom mieste ze sa to da zospodu, neviem. Ale ja som ju mala tak ze si najskor mysleli ze je to mocovy mechúr. A do 14tt cakali lebo prve tri mesiace supre miminko velmi dôležité a nechceli robit skôr zasah do brucha aby sa niečo nestalo. Vraveli mi ze je tam samozrejme riziko pri operácii ze sa čokoľvek môže zomliet, ale ja som mala coraz vacsie bolesti a obmedzovalo ma to aj pri pohybe. chvala bohu sa nič nestalo a malička je v poriadku.

muflonova
14. dec 2018

@jennyfer12 mozem sa opytat, ako dlho si bola v nemocnici? kde ta robili? MT, BA? mna to caka v pondelok a nie je mi vsetko jedno. este mam doma aj starsiu dcerku, tak neviem ako to ona zvladne, kedze je na mna dost naviazana. ako dlho sa ti hojila jazva? dakujem

jennyfer12
10. jan 2019

@muflonova prepáč že až teraz, uz teda vidím ze si po podľa dátumu. Ako to dopadlo? Ako si to zvládla?

muflonova
14. jan 2019

@jennyfer12 nastastie vsetko dobre dopadlo, po 2 dnoch ma pustili domov. ako dlho sa ti hojila jazva? ako si nasledne rodila? cisarsky ci spontanne?

jennyfer12
14. jan 2019

@muflonova tak to ma teší ❤. Mne sa jazva hojila dlho, nakolko sa mi kvoli zahnisaniu rany opäť otvorila, a potom sa uz nemohla hojit zosita ale pomaly s drenazami a tak.. a rodila som spontánne úplne v pohode.

muflonova
15. jan 2019

@jennyfer12 dakujem, ani nevies ako si ma potesila 🙂 ja uz mam jazvu celkom v pohode. po mesiaci uz beham ako srnka 🙂 a cisarskym nechcem ist, momentalne mam fobiu z operaciek :D

jennyfer12
16. jan 2019

@muflonova tak tomu verim, tiez som sa bala ale doktor povedal ze po takom čase je to uz uplne v pohode a nic nebrani prirodzenemu porodu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre