Neskutočná bolesť bedrových kĺbov v 31. týždni

l3nka0107
2. apr 2019

Ahojte mamičky potrebujem radu. Som v 31tt a neskutočne ma bolia bedrové kĺby na lavej strane. Zo začiatku sa to dalo zniesť ale je to čoraz horsie a dnes je to neznesiteľne. Teraz večer už ani nohu poriadne neodlepim od zeme,keď si sadnem nejdem sa postavit. Moj gyn.mi dal Biomin-H vraj maly si bere viac vapnika ako by mal. Berem ho skoro 3tyzdne a zmenu nepocitujem ziadnu skor zhorsenie len co podla mna mi to privolalo zahu lebo do teraz som nevedela co zaha je. Dr.vravel ze do tyzdna to zabere no nic. Ake mate skusenosti vy ? Co vam pomohlo?

lavender21
2. apr 2019

@l3nka0107 mne to začalo cca v 38tt a nepoteším ťa, ani pôrod nepomohol... Po pôrode som sa nevedela ani otočiť na posteli, čo ma tak bolel bedrový kĺb. Upravilo sa to cca dva týždne po pôrode... Bola som aj na ortopédii a vraveli že to je kvôli tehotenstvu, kvôli veľkosti bábätka, ako tlačí na všetko...

mily7
2. apr 2019

@l3nka0107 fyzioterapeutka. Masáž cvičenie. Pomohla asi tak že chvíľku aspoň ulava bola. Inak nič len vápnik a spomínam na to ako ma zle časy. Nemohla som sa hýbať. Po pôrode lepšie ale už asi zostali problémy. Musím dať pozor na chlad,inak kríže,kolená bolia.

kylie1983
2. apr 2019

Mna boleli obidva kĺby...Neviem co by som ti poradila... Po pôrode to prejde 🙂

l3nka0107
autor
2. apr 2019

@lavender21 no maly je o 10dni podla ultrazvuku väcsi.

l3nka0107
autor
2. apr 2019

@kylie1983 no mna zo zaciatku na striedacku ale najviac lavi a teraz uz len lavi a a coraz viac

marcelkaemmka
2. apr 2019

@lavender21 ja odpadnem toto ako keby som ja pisala uplne moj pripad ... ja mam velky rah bolesti a prisaham ze u mna tie klby bola vacsia bolest ako porod. Nikdy som nerevala od bolesti no pri tych klboch ano a po porode to bol horor mne ani drobca pri sebe nenechali lebo same sestricky videli ze by som to nezvladla drzim palce a vela zdravia ... a nepomohlo mne nic len tabletky od bolesti

l3nka0107
autor
2. apr 2019

@mily7 no mne trocha pomoze vana tepla ale to fakt ze na chvilku a potom zas. Cele zle a dnes ani nevravim

jvlo
2. apr 2019

@l3nka0107 bolia ta klby z predu, alebo zo zadu?

lindusss2016
2. apr 2019

@l3nka0107 nepomoze nic, ustupi to same par tyzdnov po porode, vraj sa roztahuje panva. Ja som to mala v oboch tehotenstvach. Pri druhom som cvicila jogu, tak jedine to pomahalo na 1-2 dni a potom zas

aduska3232
2. apr 2019

@l3nka0107mne počas tehotenstva"odišli"obe nohy,bedrové kĺby,kolená a členky, bolesť to bola neznesiteľná,nemohla som sa vôbec postaviť, nohy som si prekladala rukami,od 6.teho mesiaca som bola odkázaná na vozík a manžela ktorý mi pomáhal pri všetkom(WC,sprcha...) pomohol mi až pôrod.z pôrodnice som už išla po svojich aj keď s barlami,ale išla.trvalo to asi mesiac kedy som barle odložila a asi dva kým som už necítila žiadnu bolesť v kĺboch

l3nka0107
autor
2. apr 2019

@jvlo zo zadu... Uz ma boli z toho sval na stehne krize cele telo pomaly

l3nka0107
autor
2. apr 2019

@lindusss2016 ja som to pri malej nemala to bolo v pohode tehu ale teraz uff

l3nka0107
autor
2. apr 2019

@aduska3232 uff. Tak dufam ze ja zvladnem este po svojich aj kde uz dnes vecer ani nohu zodvihnut len taham za sebou. Tak dufam ze to trosku polavi aspon na tolko aby som zvladla okolo malej chodit.

tabitana
2. apr 2019

Bolelo aj mňa pri prvom... Po pôrode prešlo.. Sestru bolelo pred pôrodom a po pôrode bolesť neprešla veľmi dlho. Vôbec ani ortopéd ani neurológ nevedeli čo s ňou. Na amerických stránkach nasla niečo ohladom jej bolesti ale nepopísané na Slovensku, zapal bedrových klbov bez zvýšeného crp plus hnis v bedrových jamkach.. Záver bol v podstate zápal bedrových klbov spôsobený tehu hormónmi.. Chodila ako kačka, malého ani na ruky.. Obstarala si malú postieľku na kolesách a tak ho vozidla po byte. Jednoducho cele zle, lieky odmietala, lebo chcela malého dojčiť .. Malý mal 4 mesiace, bol krsteny v gr. cerkvi, ona o barlach chodila, až som z nej plakala... A dostala pomazanie chorých..ženy, jej stav sa začal zlepšovať.. Keby som nezažila, neverím.. Do mesiaca sa zbavila bariel, a do dvoch hádam konečne aj malého mohla ísť kocikovat..

jvlo
2. apr 2019

Bedrový kĺb je z predu. Zo zadu idú upony spájajúce bedrá s krízami. Tým, že máš bruško, máš zmenené ťažisko Teraz ti pomôže len zatejpovat kríze. Po pôrode posilniť krížovú chrbticu, potom prestanu bolieť aj bedrá. Fyzioterapeutku môžeš navštíviť už teraz, ukáže ti uvolnujuce cviky

l3nka0107
autor
3. apr 2019

@jvlo pri prvom tehu som toto nemala tak . no skusim dakeho odbornika . dakujem

jana_vaj
3. apr 2019

On fakt asi treba len vyhľadať len dobrého maséra. Ono čo si tak všímam, tak veľa žien s tým má problémy a veľmi málo je takých, ktorým to len tak prejde

jvlo
3. apr 2019

@l3nka0107 mozno si mala krize v lepsej kondicii. Ja toto riesim uz 3roky. Po druhom porode to preslo, po tretom ta hrozna bolest v klboch ostala. Navstivila som 2 ortopedov a vysledok taky, ako som ti napisala vyssie. Stale som im hovorila o bolesti bedier, az mi ortopedicka par stlaceniami dokazala, ze problem su krize, aj ked nebolia.Tie tejpy su vyborne a naozaj pomahaju. Po porode len cvicenie, ak nebudem cvicit, tak tie upony budu boliet dozivotne.

l3nka0107
autor
3. apr 2019

@jvlo As ano alebo mozno aj tym ze maly je väcsi. No musim poskusat co zabere. Ked chodim je to niekedy lepsie ako ked sedim alebo stojim v tedy je bolest horsia a ani sa pohnut

tinka1234567
31. aug 2021

@aduska3232 mam pocit ze aj mňa to čaká, pomaly plačem od bolesti, neviem vyjsť po schodoch pomaly a chodim tak ze sa mi podlamuju nohy od bolesti 😞žijem v Anglicku a tu mi povedali ze vraj je to v tehotenstve normálne no žiadna známa to tak nemala a keď tak mesiac pred pôrodom a nie 3..

aduska3232
1. sep 2021

@tinka1234567 my sme tiež boli v anglicku keď som otehotnela, paracetamol na všetko.... Keď sa bolesť zhorsovala tak sme sa jednoducho zbalili a odišli autom naspäť na SVK po skoro 11 rokoch

tinka1234567
2. sep 2021

@aduska3232 no to je dobry napad...a na slovensku to ako riesili tu bolest klbov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre