icon

Podozrivý nález na mozgu bábätka: Čo očakávať?

avatar
vilmamis
29. aug 2024

Dobry den, vcera sme boli na morfologickom vysetreni. Som v 22.tt a lekar nasiel " hruby nalez " na malom mozgu nasej dcery. Namiesto lebky je tam akasi cierna skvrna. Zajtra ideme na magneticku rezonanciu. Ani moj gynekolog, ani ten lekar sa nam nechceli k nicomu vyjadrit, len ten lekar z morfologickeho vysetrenia nam zariadil co najskorsi termin na MR, kvoli lepsiemu identifikovaniu toho nalezu a nasledne aj pripadnemu ukonceniu tehotenstva. Sme s muzom zniceni. Vobec nevieme, co ocakavat. Viem, ze sa to zajtra pripadne za par dni dozviem, no predsa... Je tu nejaka mamicka, ktora si tymto tiez presla?

avatar
drake122
29. aug 2024

"Hrubý nález" na "malom mozgu" je veľmi nepresný údaj, s tým ťažko niekto dá relevantnú skúsenosť.

avatar
zuzana9393
29. aug 2024

Držím palce, snáď to bude v poriadku ❤️

avatar
tim23
29. aug 2024

@vilmamis veľmi vám držím palce!! Nech je všetko v poriadku! A kde ste boli na morfologickom?

avatar
januska12323
29. aug 2024

Verte v najlepšie a pripravte sa na najhoršie. Držím palce

avatar
ns994
29. aug 2024

Drzim palce. Nech ste vporiadku 🍀❤️

avatar
vilmamis
autor
29. aug 2024

@tim23 byvame vo Viedni, preto vsetky lekarske spravy mame v nemcine " ausfälliges Kleinhirn " je nasa diagnoza, ktora sa bude dalej objasnovat na magnetickej rezonancii. O tom " hrubom naleze" sa vyjadril slovne.

avatar
drake122
29. aug 2024

Takže doktor hľadá vrodenú vývojovú chybu mozočka. - cerebella. Ak sa jedná "len" o to, prakticky všetky sú zlučitelné so životom. Na SK by bol postup taký, že pošle na MR, potom s výsledkom na pohovor so špecialistom, ktorý sa danej veci venuje - teda ak je to vrodená chyba nervovej sústavy tak k neurológovi - a na základe toho máte možnosť ako rodičia rozhodnúť, či chcete potrat, alebo akceptujete dieťa s následkami diagnózy, ktorú našli.

avatar
vilmamis
autor
29. aug 2024

@drake122 dakujem za odpoved, hoci mi prave ide vyskocit srdce z hrude

avatar
kristina210
29. aug 2024

Prežívate stres,ale mysli pozitívne a verím,že vám to dopadne všetko dobre. Možno sa to nehodí, ale ak niečo,tak o tom budete vedieť skôr a mať možnosť to vstrebať alebo sa "rozhodnúť",čo si myslím je vždy lepšie,ako napr.prípad mojej sestry,ktorej tvrdili že jediný problém bude rážtep pusinky,čo dokážu hneď zoperovať. Realita - bábätko donosila,porodila,no nanešťastie celkovo postihnuté (rážtep pusinky,nevyvinuté ušká ani genitálie,po 6 prštekov na oboch nôžkach,bez 1 ľadviny + deformácia srdiečka,atď...po mesiaci umrela. Ako píše baba vyššie "verte v to naj ale pripravte sa na najhoršie" ... držím palce

avatar
smajliica
29. aug 2024

Držím palce ❤️

avatar
vilmamis
autor
30. aug 2024

Dakujem vam vsetkym za pekne slova. Dnes sme mali byt na magnetickej rezonancii. Namiesto toho nas este raz prezreli dve lekarky a nasledne lekar. Urobili nam teda znova morfologicke vysetrenie, kde sa bohuzial potvrdil nalez.

Avsak chcem potesit aj mamicky, ktorym rozmery namerane lekarom pri morfologickom vysetreni robia starosti, nech si s tym hlavu vobec nerobia. S odstupom 2 dni ma nasa dcera uplne ine hodnoty. Ale skutocne vyrazne!!! Napr. Stehenna kost v stredu bola 31mm a dnes 34,6 teda aj vaha bola 308g a dnes 407g. A to o rozmeroch hlavicky ani nehovorim... uplne ine.

Hladali tam este ine chyby, ale vsetko ma v poriadku. Nakoniec nam ten lekar povedal, ze mozno to bude " len " krv ,ktora zalieva mozog. Musime vydrzat do 9.9. vtedy budeme vediet vysledky MR ( na toto vysetrenie ideme 5.9.) Dnes nam zobrali obom ( mne aj muzovi) krv a odobrali mi vzorku z placenty, kedze plodovej vody mam vraj malo. Budu dalej zistovat geneticke chyby.