Pohyby cítim veľmi nízko

10. mar 2024

Dobre ráno som v 32tt ,od 26tt mi vždy na poradni predali ze dieťatko je otočené dolu hlavou, aj pohyby som cítila okolo pupka alebo vyššie, nižšie len zriedkavo. No posledné 3 dní cítim pohyby veľmi nízko, až ma picha všetko od spodu, akoby to už nebolo ani v bruchu ale podbrušku. Je možné že sa bábätko v takomto týždni otočilo? Alebo ak je dolu hlavou je normálne takto nízko cítiť pohyby?

olivia_c
10. mar 2024

Ja mam nieco podobne par dni, som v 29 tt, babo uz bolo min tyzden otocene dole hlavou ale citila som kopkanie pod rebrami, a uz asi tak 3-4 dni necitim pohyby, len akoby obcas nejake zahmyrenie a od vcera ma picha zospodu, cely den...na pohotovosti som uz bola asi 2 krat v inych tyzdnoch ze necitim pohyby a vzdy mi povedali, ze mala je akrobatka a bolo vsetko ok, tak skusim este pockat...

marticka85po
10. mar 2024

Ja som toto mala od 33tt do 42tt. Mala klesla velmi skoro dolu. Sedenie mi bolo velmi nepohodlne,mala som pocit ze jej sedim na hlave. Ani stat som nevladala posledne dva mesiace lebo ma to tahalo,pichalo dolu.ale no nejak som to vydrzala. Viac som lezala

autor
10. mar 2024

@marticka85po moc toho nenaležím pri dvoch deťoch, keby sa zosuvalo dolu to je ten lepší prípad, mňa skôr napadlo ci sa neotocilo naopak , či je to ešte možné v tomto týždni. Aby sa neskomplikoval pôrod.

marticka85po
10. mar 2024

Tak jasne ze ked mate deti tak sa lezat neda. Treba poprosit manzela nech vas trosku odbremeni aby ste si mohla oddychnut. Mozne je vsetko aj ked myslim ze v tomto tyzdni uz nema vela miesta na otacanie. Moja bola dolu hlavou takmer cele tehotenstvo a aj tak mi to nepomohlo.musela som ist na akutny cisarsky lebo som sa neotvorila ani po vyvolavackach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre