Pomoc s nálezom . Čo to znamená?

kathrin6
16. apr 2009

Ahojte. Viete mi prosím niekto pomôcť? Potrebovala by som preložiť jeden nález a neviem si s tým dať rady. Jedná sa o krčnú a hrudnú chrbticu.
Nález: Naznač. incip. spondylarthrot. zmeny kaudálnej časti C chrbtice s užšou intervert. štrbinou C 4-5/TH L prechod incip. spondylarthrot zmeny. kaud. časti TH chrbtice s užšie znázornenými intervert. štrbinami v kaud. tretine TH chrbtice.
Ďakujem vám veľmi pekne vopred za pomoc a prajem krásnučký slnečný dníček.

marcela.m
16. apr 2009

http://www.zdravie.sk/sz/p21/charS/458/Slovnik-...

tu som nasla slovnik

incip. - zacinajuci
spondylarhrot- nieco s medzistavcovymi klbmi-zapal alebo degeneracne procesy-neviem presne
kaudalnej - dolny,smerom k dolnemu koncu chrbtice

intervert. bude asi medzistavcovou strbinou medzi 4 - 5 stavcom
Th - hrudnikove stavce
L - driekove stavce

Takze by som to prelozila asi tak-ale nie naisto: zacinajuce deg. zmeny v dolnej casti chrbtice s uzsou medzistavcovou strbinou medzi 4-5 hrudnikovym stavcom.
Tam mi potom chybaju bodky alebo ciarky.Ale v podstate tie problemy su aj dalej v dalsej casti chrbtice.

A preco ti to nevysvetlil lekar?Ved mas pravo vediet diagnozu,teda pokial je tvoja.

Dufam,ze sa to da dat do poriadku,prip. zmiernit bolesti.

tini
16. apr 2009

C je cervikalna, teda krcna chrbtica
Takze to trosku meni cely zmysel nalezu:
Zacinajuce artroticke zmeny spodnej casti krcnej chrbtce s uzsou medzistavcovou strbinou medzi 4. a 5. krcnym stavcom. V prechode medzi hrudnou a driekovou castou chrbtice zacinajuce artrot.zmeny, dolna cast hrudnej chrbtice s uzsie znazornenymi medzistavcovymi strbinami v dolnej tretine hrudnej chrbtice.
Trosku sa tam popisujuci doktor zamotal a napisal to iste.

kathrin6
autor
16. apr 2009

joj ďakujem vám veľmi pekne aspoň trošičku ste mi pomohli. Ten nález je manželov a ešte s tým nebol u lekárky len mu to podali spolu s rengenom. No má on smolu. Zaciatkom októbra mal trieštivú otvorenú zlomeninu ľavej nohy a odvtedy sa na nás lepí smola. Asi pre dvoma mesiacmi mu zacalo pískať v ušiach a vkuse mu to trvá a neprechádza preto ho aj poslali s krčnou chrbticou či to nie je od toho a ešte teraz aj toto do toho. Dúfam, že sa to dá liečiť a že sa z toho dostane. Prajem vám krásny usmiaty dníček.

tini
16. apr 2009

Mal by ist aj na ORL, nech sa mu mrknu na to ucho, ten nalez na chrbtici je inak primerany veku. Drzte sa.

kathrin6
autor
16. apr 2009

ďakujeme. Na ušnom už bol aj 10 dní ležal kôli tomu v nemocnici a dávali mu infúzie,ale nezabrali. A primerané veku?Veď on má len 28 rokov je to normálne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre