Popraskané žilky na nohách. Ako im predchádzať?Zmiznú?

zrzulka
26. aug 2007

neviete ci je to len prechodny jav v tehotenstve ktory zmizne po porode alebo trvaly? ako tomu predchadzat? dost to vidiet kedze mam svetlu pokozku od prirody

avion
26. aug 2007

ahoj, ja mam tiez popraskane zilky (nie vela) a dr mi odporucila spray Via Tromb. skus. Ja osobne som ho neskusala, dufam ze to prejde 😉

marcela22
29. aug 2007

Zrzulka, tieto žilky žiaľ nezmiznú už nikdy. Mne sa trošku robili už pred tehotenstvom, nejaké počas neho a nejaké už aj po ňom... Sú to vlastne popraskané malé žilky,ktoré s avšak nikdy nevstrebú, takže ani nezmiznú. Najlepšie je im predchádzať-pomáhajú prípravky na posilnenie ciev, žíl a kolagénových vlákien. Mne na to dali v lekárni tabletky Rutoscorbovit, stáli myslím okolo 30Sk. Ale myslím, že účinnejší je Varixinal a jemu podobné tabletky a tiež nejaké mastičky...chystám sa odskúšať čokoľvek, len aby sa to zastavilo. Hrozí mi totiž, že do 25 rokov budem mať nohy úplne otrasné ☹ Žiaľ som to zdedila po mame... ☹

moncika15
29. aug 2007

ja mam tiez z boku litiek zilky ale mam ix asi od 17tix rokov. takze to asi nema ic spolocne z tehu.. doktorka mi povedala len ze mam jest sparglu. vraj my xyba vitamin kt, spargla obsahuje a ja sparglu neznasaaaaam 😖

maca793
29. aug 2007

ja žilky mám už od puberty, keby som začala priberať. potom sa to zhoršilo, keď som chudla, pri tehu s dvojičkami sa mi objavili nové, takže mám nohy "rozpárane" červenými žilkami. s tehu to vôbec nesúvisí.

mm1
30. aug 2007

no ja mam tieto zilky bohuzial tiez.... a mala som ich i pred tehu, takze s tehotenstvom to nesuvisi. bohuzial tiez som to zdedila po mamine... a neviem, ci vobec nieco na to pomôze....

urma
11. dec 2011

udajne tie zilky sposobuje aj antikoncepcia 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre