Priečna poloha bábätka

zuzuka66
16. jún 2014

Prosím Vás žienky končím 33. tt a môj drobec je v priečnej polohe :( doktor ma vystrašil, že to nie je dobré, to mi je jasné, ale aký bude ďalší postup? Už som ako tak bola kľudná a zas stresujem, že čo robiť, ako mu pomôcť, aby sa otočil, alebo ja neviem. Keby sa vraj otočil aj nožičkami nadol pustí mi pôrod normálne, čoho sa tiež dosť obávam, ale priečna poloha nechápem. Má niekto podobné problémy? ako to riešia vaši doktori? ďakujem za každú odpoveď.

mircalla
25. júl 2014

@zuzuka66 Moj maly sa otocil a doktor ma vobec nestrasil, ze to nie je dobre
Bol v tej polohe len asi 2-3 tyzdne niekedy v tom case, ako ty

luk25
25. júl 2014

@vvia a ako si nakoniec porodila?
@dankariska mne práveže dr. povedala tato poloha je najhorsia, že je mala sanca na otocenie, lebo aj maternica sa už tak roztahuje do bokov-a je to aj vidiet nakolko brusko mam o dost mensie ako ostatne co rodia v oktobri, a skor som to nabrala do bokov
@mimake fuu tak to si neviem predstavit, ale ako pises mala si skusenu dr. tak vam to dopadlo dobre 😉

dankariska
25. júl 2014

@luk25 neboj sa, ved si este len 27tt. Znama to tak mala fakt az donedavna. Dokonca ked sa babo otacalo tak ju to trosku bolelo v tom case ale otocilo sa a je dobre.

katarinka134
25. júl 2014

ja byt tebou by som sa nebala.. moja je zakazdym inak... a priecne jej najlepsie byva ked ja spim :D :D

vvia
25. júl 2014

@luk25 😀 cisarskym 😀
ale nie pre polohu dietata

ale lneboj sa, ja som tiez brusko mala male, aj mna strasili, ze ak zacnem rodit musim rychlo utekat, lebo ze tam hrozia komplikacie, uz si nepamatam co vsetko....
a mala sa nakoniec otocila

nasatina
25. júl 2014

Ahoj, Grétka bola otočená priečne, celý čas som verila, že sa otočí......Ked som uz bola v termine, neskoro som sa ozvala kamarátovi, ktorý robí tr.čínsku medicinu - vraj do 38.týždna sme mohli moxovať, aby sa otočila. V ohrození života som bola pripravená na cisarsky, ale uprednostnovala som porod spontánny. Užívala som v prvej dobe porodnej homeopatika na spriechodnenie porodnej cesty a ak možem porovnať, tak som jednoduchšie a rýchlejšie porodila Grétku koncom panvovým, ako Maťka normálne...hlavne pokoj, bábo cíti všetok tvoj stres. 😉

zuzuka66
autor
25. júl 2014

@luk25 ahoj, no sme týždeň pred pôrodom, ale maličký sa potom dva týždne na to pekne otočil 🙂 takže som rada, neboj drobček sa otočí 🙂)) ja som sa mu veľa prihovárala, aj som sa dosť hýbala.

danka275
25. sep 2014

No aj my sme polohiu priečne mam radost ked som si všetko prečirala do 35 tt hlavičkou dole a teraz v 37tt prične,super jeden prod lepší ako druhy,maly koncom panvovym, a krpana zas priečne

lentil0805
2. nov 2014

Tak babule, tiež patrím zatiaľ k vám...31 tt a potvora je priečne v brušku...naľavo má hlavičku, dole chrbátik a napravo nožičky... dúfam, že sa ešte umúdri, lebo tiež ma dr. stále strašil len cisárskym... @danka275 malá sa ti ešte otočila?

danka275
2. nov 2014

@lentil0805 nakoniec ano bola hlavičkou dole myslim že v 38 tt tak neboj ma este cas vraj aj tesne pred porod sa deti točia, maju z toho kolotoč, nakoniec som rodila prirodzene aj ked prvy som mala cisarsky,držim palce aby sa ti otočila a prijemny porod 😉

lentil0805
2. nov 2014

@danka275 jéééj, ďakujem, dobrá správa 🙂 ...inak Lenka je krásna 🙂 ...ja som tiež Lenka, my čakáme Samka 🙂 ...potom dám info ako sme dopadli, ale verím, že sa ešte spamätá krpec 🙂

evittam
2. nov 2014

@lentil0805 Ahojky, tak držím pršteky. Mne bola malá tiež KP alebo priečne, tiež ma doktor stále "strašil" cisárskym, ktorý som strašne nechcela. Ale bohužiaľ to bol nakoniec akútny cisársky, nakoľko bol prepadnutý pupočník - vlastne preto sa aj neotočila, ale hlavne že všetko dobre dopadlo. Inak kamarátke sa otočila až po odtečení plodovej vody. 🙂

lentil0805
2. nov 2014

@evittam ja som už pripravená tiež na všetko, hlavne nech je malý ok.. zo začiatku ma strašili vyšším NT, potom vyzeralo, že je všetko ok, tak priečna poloha ma už nerozhodí 🙂

danka275
2. nov 2014

@lentil0805 ok budem rada ked sa otveš,držim palčeky

lentil0805
5. nov 2014

@danka275
@evittam baby, tak dnes som bola na sone u svojho dr. a povedal, že malý je pekne pozdĺžne hlavičkou 🙂 až som sa chcela opýtať či si je istý, že dobre vidí :D

30tnicka
6. nov 2014

Ja mam malu tiez KP, a idem na vysetrenie, ci mozem rodit prirodzene. Ja tento porod uprednostnujem pred cisarskym, samozrejme, pokial to bude mozne. Uvidime ako to dopadne.

evittam
6. nov 2014

@lentil0805 Tak super, držím pršteky aby všetko dobre dopadlo :- 🙂 😉

evittam
6. nov 2014

@30tnicka Tiež ti držím pršteky, ja som tiež do poslednej chvíle dúfala, že to pôjde normálne ale bohužiaľ,kvôli tomu pupočníku (ako som písala) to nešlo.

danka275
6. nov 2014

@lentil0805 novidiš dtičky su rozumne už v brušku teda väčšinou,tak držim palce a všetko dobre 😉

m_isk_a
23. feb 2022

@7zahrad Pardon ale preco sem pisete nemysly? Manualne otocenie babatka skusenym lekarom, ktory to vie a pod kontrolou ultrazvuku a kardiotokogramu nie je riskantne. Dokonca ho ako metodu prvej volby odporucaju aj gynekologicke spolocnosti... Len na slovensku sme aj v tomto spiatocnicky ako vo vsetkom. Na tuto temu odporucam podcast Gyncast dennika Sme s dr.Kascakom z Trencina s nazvom Porod koncom panvovym a pokus o vonkajsi obrat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre