Pruh (kýla) v tehotenstve. Máte s tým skúsenosti?

bika
23. okt 2006

Ahojte dievcata,
stretli ste sa niektora s podobnou diagnozou v tehotenstve? som v 34.tt a dnes som bola u lekara,lebo som si na lavej strane pod bruskom nahmatala taku zdureninu. zatial to bolí len sporadicky. v tehotenstve s tym vraj nic nerobia, po pôrode ma caka operacia...
ma s tym niektora z vas skusenosti? vdaka

bozkavatko
28. apr 2017

@zigi84 ahoj ja mam pupocny pruh a cakame druhe bejby, rada by som to odbavila cisarskym hned aj s pruhom a diastazou brusnych svalov. Ak to tak nepojde chcem rodit prirodzene. Termin mam okolo vianoc talze by som bola doma dva tri tyzdne.s muzom takze by pomahal vela kym sa dam.ako tak.dokopy.ak to tak neurobia nemam sancu sa od dvoch malych deti dostat

zigi84
30. apr 2017

Baby ďakujem za reakcie! Veľmi si to vážim, lebo dosť stresujem :(

@livia341 Jej, vieš čo, normálne si ma poťešila, že sa tak dá fungovať aj po pôrode. Ja to mám tiež na inguíne, dosť ma bolí, nebolí to len keď ležím (a niekedy aj tak, keď viac chodím) a bohužiaľ som si to tiež zavinila sama, naťahujem sa s malou dcérou, domácnosť, záhrada, muž s ničím nepomôže, no čo už :(.
Objednám sa na budúci týždeň k chirurgovi, dúfam, že ma nebude strašiť cisárskym. Ja som sa hlavne bála, či sa s tým dá po pôrode s malým bábom fungovať, keďže ma to teraz dosť bolí, ale ak vravíš, že u Teba je to celkom fajn, tak snáď to zvládnem aj ja. Len vemi dúfam, že sa mi podarí porodiť normálne a nejak sa to pri pôrode nezhorší. Verím Ti, že s dojčeným bábom sa Ti na operáciu nechce, ja by som tiež nešla...to len keby bolo vážne a spravili by mi to hneď v pôrodnici, takže bábo by možno ani nezaregistrovalo, že mama zmizla ;)

zigi84
30. apr 2017

@bozkavatko Moja kamoška mala pupočný pruh (vlastne ešte má) počas celého tehu, spravil sa jej ešte pred tehotenstvom a ona v pohode vynosila bábo, dokonca sa v tehotenstve nijak nešetrila, cvičila, plávala, riadne aktívne sa hýbala, porodila normálne vaginálne úplne bez problémov a teraz má jej malý 18 mesiacov a ona to ešte stále nemá zoperované. Vraj jej to zatiaľ neprekáža a ani ju to nebolí. Ten pupočný vraj nie je taký problematický preto, lebo tam je menšie riziku zaškrtenia, či zaseknutia čreva, či ako....
Jaj a pri pôrode si to vraj len pridržala, keď tlačila, inak žiadny problém....
Mňa ten môj nešťastný slabinový pruh dosť bolí...veď dám aj tak vedieť ako som nakoniec dopadla :(...chúďa to moje bábo, dúfam, že nebude kvôli mojim stresom veľmi nervózne 😨

bozkavatko
2. máj 2017

@zigi84 neboj bude v pohode 😊 citi ze ho lubime akedy mas termin?

zigi84
3. máj 2017

@bozkavatko Ja už 2. júna, takže každú chvíľu 🙂
Ale včera ma doktor potešil, že vidno, že som cez víkend oddychovala, vraj to mám oveľa lepšie ako pri poslednej kontrole... a že by mi skôr odporučil vôbec to neriešiť a nechať tak a zoperovať až keď bude bábo schopné bezo mňa vydržať, teda ak sa mi to nejak nešťastne nezasekne. Celkom ma ukľudnil, tak sa teším 👍

bozkavatko
3. máj 2017

@zigi84 no super a mas aj diastazu? Mna to obcas aj celkom boli, a to simala uz pred tehu? Mne sa urobil pruh v prvom tehu a dr doporucili najskor odrodit . Lrn mi neda nespomenut ze papiere z pohotovosti gyndos a dvaja chirurgovia pred porodom videli a nikto nic neriesil ani po tehu.teraz som v 6tt a som zvedava ako to zmaknem 😑

zigi84
3. máj 2017

@bozkavatko Aha, no, diastázu ja nemám, len tú hrču na slabine. Normálne nemôžem nosiť ani tehotenské rifle, lebo ma to tam hrozne omína, keď sedím...tak chodím v takých plandavých teplákoch 🙂. Ale ten pruh ma bolí aj tak, hlavne keď chodím alebo dlhšie (asi 10 minút) sedím...takže sa už snažím hýbať pomenej. Aj keď pri dieťati sa to veľmi nedá :(. Pred tehu som to asi nemala, mňa to začalo riadne bolieť asi v 32tt, ale môj gyndoš sa vyjadril, že to som mala určite už skôr, len som si to nevšimla. Lenže ja som ešte aj rýľovala na záhrade v 30tt...no bolo mi to treba :(
Neboj nič, určite to zvládneš, hlavne sa riadne šetri a nič ťažké nedvíhaj! Tá moja kamoška mala tiež pupočný pruh už pred tehu a celé tehotenstvo krásne zvládla a dokonca riadne aktívne cvičila a všetko dobre dopadlo 🙂 Podľa mňa to doktori riešia až vtedy, keď je to akútne a zasekne sa Ti tam črevo, inak nechajú tak...

bozkavatko
3. máj 2017

@zigi84 noo len mam este kila z prveho tehu tam aj ja chcem nieco so sebou robit nech nerodim 100 kilova 😂

zigi84
3. máj 2017

@bozkavatko no vidíš, to je fajn, kilá už máš, tak už len bábo nech dorastie 😂
Ale chápem, ja tiež rozmýšľam ako po tomto povaľovaní sa budem rodiť...ja síce nemam 100 kíl...len 90 😉

bozkavatko
4. máj 2017

@zigi84 no ttak ja mam este osem.kg z prveho tehu a nie nie a nie dolu...ani kojenie ani cvicenie ani strava nic nezabera...takze mam 72 a tak sa bojim co so mnou urobi druhr tehu 😂 lebo po prvom som mala problem sa aj osprchovat jak som sa nemohla na seba pozerat 😂😂😂 a kazdy kojenim schudnes uvidiiiis a ani pol kila som neschudla 😀

zigi84
4. máj 2017

@bozkavatko chápem, ja som pri dojčení ešte aj pribrala, nieže neschudla, tak sme na tom podobne 👍 Schudla som až keď som išla po tehu do roboty, až stres a žalúdočné vredy pomohli 😀

bozkavatko
5. máj 2017

@zigi84 no super to je ale nefer kolke ani neoriberu a my zasa neschudneme 😂

zigi84
15. aug 2017

Ahojte maminy s pruhom a @bozkavatko. Dobre spravy, uspesne som odrodila s dvomi pruhmi, slabinovym aj pupocnym... o pupocnom som ani nevedela...oba vraj relativne velke. Rodila som prirodzene, tlacila o dusu a na pruh som si pri porode ani nespomenula! Ani nikto iny to tam vobec neriesil, vlastne to nikoho vobec nezaujimalo😉
Mam 2 mesiace po porode, oba pruhy stale mam, ale o nich ani neviem... ten pupocny obcas pobolieva, ale nic hrozne. Podla doktora tak mozem fungovat kludne par rokov a ked sa rozhodnem, ze to deti doma zvladnu, mam si to dat spravit... takze tak za 2-3 roky 😈
Takze ziadne stresy, je to uplne v pohode, rodit sa da aj ked je brucho ako reseto (ako to moje)😅 doleziteje nebat sa a mysliet pozitivne... to sa mi hovori, ze?

charlottes
10. dec 2018

@rachelka123 Ahoj, prosim Ta, nasla som tu Tvoj stary prispevok o pruhu a tehotenstve zaroven. Velmi pekne Ta chcem poprosit o podelenia sa s Tvojou situaciou. Som momentalne v 7tt a mam pruh na pupku, tak som zvedava ako si to cele zvladla. trochu ma prekvapilo, ze Ti lekari povedali, ze mas najprv otehotniet a potom budu riesit pruh. Vlastne ma to aj ukludnilo....
Tak , ak by si si nasla trochu casu, velmi by som bola rada. Dakujem katka

mariannka26
25. jan 2019

@adush123 ahoj,viem ze to uz je par rokov ale dala si si ten pruh operovat ak ano ako?ja sa chystam na jednodnovu,a ako pises aj mne sa velmi hnusi ten pruh...

adush123
29. jan 2019

@mariannka26 ahoj
Dala som si operovať minuly rok v auguste. A nakoniec to nebol pruh ale tukovy tunor. Lekár to zistil až keď má otvoril. No mám tam priehlbinu tak asi ešte na plastiku s tým pôjdem

mariannka26
30. jan 2019

@adush123 a vybrali to ci ako sa to riesilo?Mam pocit ze to nejak podcenuju...alebo mozno sa mi to len zda..mna to uz obmedzuje rano je ok ale poobede uz cele prelezim tak ma to picha boli,neviem preco neposielaju aspon na sono..chirurg mi to chytil s jednym prstom a potvrdena diagnoza pruh.Operacia ked ked dokojim ale stale to rastie a boli.Preto to chcem riesit skor.

mariannka26
30. jan 2019

@adush123 a dakujem pekne za odpoved 🙂

adush123
4. feb 2019

@mariannka26 hej vybrali. Vyrieš to čím skôr. No pupok mám škaredý. Takze ešte na plastiku chcem ísť.
Sorry že až teraz

veronika9389
16. nov 2020

@nela999 viem ze je to stara tema ale ako si zvladla dalsie tehotenstvo po operacii ja som po pol roku od operacie ostala aj napriek braniu antike tehotna teraz som v 29 tyzdni a ten pupok ma zacina boliet uz aj na dotyk ale nemam pocit ze by to prasklo operovali ma 3.9.2020

westernacka
29. sep 2022

@janinkad ahoj, ako si nakoniec rodila? Zhoršovalo sa Ti až do konca tehotenstva? Po pôrode to zmizlo?
Ja som pri druhom tehotenstve začala mať pruh na podbrušku asi vo 4.mesiaci. ale nebolelo ma to, netlačilo, rodila som prirodzene a po pôrode mi to zmizlo. Teraz som tehotná tretíkrát a pruh sa mi objavil už v prvom mesiaci, a teraz som v 6.m a už ma to riadne tlačí a keď dlhšie stojím, aj riadne bolí. A je oveľa väčší ako predtým.
Tak sa zamýšľam či sa mi to bude ešte zhoršovať a či mi to neostane aj po pôrode :(

janinkad
29. sep 2022

@westernacka ahoj, teda už je to riadne dlho. Tieža to v tehotenstve trápilo aj pri chôdzi, ako keby som si to zatlacala😁. Rodila som prirodzene, žiadne komplikácie z toho. A po pôrode hop, stratilo sa a nemám žiadne ťažkosti.

westernacka
29. sep 2022

@janinkad to sa veľmi dobre číta 🙂 ďakujem za odpoveď 🙂 dúfam, že aj mne sa to stratí 🙂

misenka0110
7. jan 2023

@adush123 prosim ta a v akej oblasti si mala ten tukovy tumor? pripadne mala si to ako hrcu tvrdu alebo ako sa ti to prejavovalo predtym ked si si myslela ze pruh? dakujem za info

adush123
16. jan 2023

@misenka0110 nad pupkom som mala. A hrča ako svet veľká

misenka0110
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre