Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

m04
3. máj 2008

Aktak myslím, že sa tak hrozne nemáme, pokiaľ sa nič neotvára je to o.k. 😉

anamor
3. máj 2008

mne zistili skrateny krcok v 26tt tusim a odvtedy som bola PN, teraz uz materska, uz som 38tt, ze kym sa nezacnem otvarat tak OK, tak neporodim predcasne.... momentalne je stav taky, ze este ani teraz sa neotvaram, tak uz som v tomto za vodou.... drzim palce, aby aj u vas bol takyto priebeh 😎

damila
3. máj 2008

ahoj anamor
a lezala si doma, myslim tym doslova, ked si bola na PN?dakujem

anamor
3. máj 2008

damila nie nelezala, snazila som sa oddychovat, ale kedze som prisny kludovy leziaci rezim nariadeny nemala, tak nie 🤐 musela sommat aj kopec stastia... alebo to so mnou nebolo az take zle...

zuzana26
4. máj 2008

ahojte dievcata, viete mi poradit, ci je mozne pri nasej diagnoze robit masaz hradze? predpokladam, ze asi nie, len ci niektora neviete viac

m04
4. máj 2008

Anamor tak super 😉
Prajem krásny a rýchly pôrod a zdravé bábo 🙂

geegee
4. máj 2008

zuzana26, ja som pri prvom tehu masirovala ako blazon, a aj tak som bola nastrihnuta riadne 😒 Ale vzhladom k tomu, ze ja som krpec, bol maly dost velky, tak to inak asi neslo 🙂

anamor
4. máj 2008

zuzi podla mna kludne masiruj, ved to s krckom nesuvisi... akurat som citala ze to pomoze pri 2percentach, takze asi pri tomprvom bude nastrihnuta vacsina z nas...

zuzana26
5. máj 2008

ak by nas aj nastrihli, vraj to pomaha svalstvu dostat sa skor do formy... no ale neviem, trochu sa obavam, ci to nemoze spustit porod, ved mi zakazali aj hladkat brusko a prestala som aj s posilnovacimi (Kegelovymi) cvikmi na panvove svaly 😔

aktak
5. máj 2008

ahojte, nechcem sa zbytocne rozpisovat, po vikende bolesti dutin nam doslo ze to bude asi zo zuba, vcera vecer pohotovost, dnes rano moja zubarka, vecer pre strasne bolesti zase pohotovost a aj pohotovostna chirurgia na heydukovej, nikto s tehotnou nic nechce robit, zajtra idem zas k svojej a bude mi ho musiet vytrhnut aj bez rontgenu lebo sa to uz neda vydrzat, tak na mna prosim myslite, viete si predstavit ako mi z toho celeho tvrdne brusko 😢

jankapo
5. máj 2008

Aktak, drz sa....budeme na teba urcite mysliet, nech to ide von a mas svaty pokoj... moja zlataaaa...snad sa najde lekar co bude vediet co s tym, och jo, akoby si toho nemala dost... 😒
daj potom vediet ako to dopadlo...snad sa ti podari si pospat....

lucia31
5. máj 2008

jankapo, ty si krasny priklad toho, ze na dlzke /krcka 🙂 /asi naozaj nezalezi 😀 , skor na vykone, aky poda a tvoj je teda kratky, ale vytrvaly 😀 ..ale uz vazne, akurat vcera som nahodou citala vyjadrenie sa lekara k nasadzovaniu pesaru z dovodu skracovania sa krcka..no a uvadzal, ze on je k tomuto vykonu skepticky, lebo vraj nie su ziadne vedecky preukazatelne studie o tom, ze by pesar dopomohol k odstraneniu problemu so skracovanim krcka a tym k uspesnemu donoseniu miminka..no, ale placebo efekt nepopieratelne ma 🙂 ak uz nic ine..
..asi aj nase krcky/predsa je to len TEN KRCOK, cize muzsky rod 🙂 /su citlive na to, ked sa nedoceni ich dlzka 🙂
tvoj sa asi urazil a teraz sa rozhodol drzat odusu 🙂 pekne sa mu prihovor, pochval ho, ze sa drzal statocne, si s jeho vykonom nadmieru spokojna, ALE ZE UZ STACILO!!!!! 🙂

..aktak, viem si predstavit, co taky zub dokaze urobit a aku bolest sposobit, mna tak chytil na zaciatku tehotenstva a bolo to na nevydrzanie..drzim palce, nech ta bolest co najskor prejde a netrapi teba ani tvoje brusko

geegee
6. máj 2008

aktak, joj, presne viem co to je...mat bolavy zub a byt tehu...absolvovala som to na Valentina. Zub opuchol, teda lice, tak sup k zubarke. Ta je anjel, nie zubarka, polutovala ma a vytrhla tiez bez RTG, hoci ho pozadovala predtym, no nestihla som ho kedze som otehotnela. Trhala dost dlho a s takou slabou injekciou, ale prezila som. Tak verim, ze ti pomozu...ja som brala aj ATB potom.
Uz mas hadam po tom 😅

aktak
6. máj 2008

zub je vonku, mam to za sebou, beriem antibiotika tak snad sa zapal nerozsiri na kosti, som uplne vycerpana po tych 5 dnoch 😔
dakujem ze ste na mna mysleli, chuda malicka v brusku si vytrpela so mnou

m04
7. máj 2008

Aktak tak pekne oddychuj a dospávaj 🙂

hankahc
14. máj 2008

caute baby, je tu este vobec niektora ktora ma problemi s tvrdnutim brucha? ja som 26tt v knizke mam napisane SC4 a to dalsie neviem precitat po dr. ceriko...37,7. mam sa setrit tak sa setrim, ale zakazdym ked sa postavim tak mam pocit ako keby som mala v bruchu nahadzane kamene. to fakt neexistuje nic proti tomu aby sa ten krcko neotvaral viacej? a ma niektora z vas skusenosti s pesarom?

jankapo
14. máj 2008

hanka, ja mam skusenost s pesarom...co konkretne? ja som ho mala vlozeny v 20tt kvoli skratenemu krcku na 1,5 cm...vybraty v 38tt, krcok bez zmeny...rodila som 2 dni pred terminom.
mne brusko netvrdlo, takze v tomto som trosku iny pripad ako vacsina, mne skracovanie nesposobila cinnost maternice, vlastne sa nevie co to sposobovalo... 😕 proste vraj slabsi krcok...uz mi to kvazi moze byt jedno
len...ak mas cervikometriou namerany krcok ze 37,7, nemas ho vobec skrateny... 😨 tak nechapem velmi...

bibianka
14. máj 2008

Ak by to bolo CS, asi by šlo o cervix skóre 4. U nás sa to ešte sleduje, vo svete (myslím tom západom a medicínsky vyspelom) sa to prestáva brať ako dôležitý údaj. To druhé by mohla byť cervikometria. To by si mala takmer 38mm, čo je v 26tt o.k. Na Slovensku je ešte zvykom dávať pesar, hlavne staršia generácia gynekológov ho používa, ale vo svete už v postate patrí do minulosti, keďže sa podľa štúdií zistilo, že na udržanie tehotenstva nemá žiaden signifikatný vplyv, naopak, môžeš ľahšie chytiť infekciu a privodiť si predčasný pôrod (podobne je to s cerklážou). Pozri napr. sem http://www.porodnice.cz/node/36219 alebo iné Kouckého odpovede na túto tému.

hankahc
14. máj 2008

ja som si totiz myslela ze ten pesar dopomoze k tomou aby sa ten krcok prestal dalej otvarat. mozno vyzeram fakt ako debil ale mne doktro vobec nic nevysvetlil len to ze mam si davat velky pozor. no je to o nervy. janka mas pekneho syna som si pozrela tvoje album, a to napuchnute to mal take vajka??? 😕 si pekna mamina.
bibianka pozriem si tu tvoju stranku, ale mne to brucho fakt tak tvrdne obcas, je to velmi neprijemny pocit. v kazdom pripade dakujem vam za radu. asi to budem musiet normalne pretrpiet. a este vedeli by ste mi povedat ci je vhodne aby som mala s manzelom pohla.styk? asi nie,ze????dakujem

aktak
14. máj 2008

hanka sex si radsej odpustite
ja mam cs 2 (dnes som bola v poradni), sme skoro narovnakos terminom, takze to cs mas trosku horsie, krcok zase ovela lepsi, comu moc nerozumiem

hankahc
15. máj 2008

aktak ja tomu uz vobec nerozumiem.to som ale dobacovala.nic ine mi nezostava len uzivat magne a odpocivat. ale vcera mi velmi tvrdlo brucho hotovy horor, dneska som zatial ok klop klop. aj tak mam citak ze skoncim v nemocnici. 😠

matrinka
15. máj 2008

ahojte baby 😉
aj ja mam tento problem so skracovanim krcka ☹ Pred 3 tyzdnami mi robili cerclage- zasitie krcka a stale mam kludovy rezim. Je to dost na nervy, do poradne idem az za 3 tyzdne ak bude nezmeneny stav tak mi dufam povoli kratke vychadzky.Teraz mam krcok 2,21cm a funneling ( otvaranie vnutornej branky) v tvare V. Brusko mi tvrdne akonahle mi treba na WC, alebo ked vstanem z postele...
Rada by som sa poradila s nejakou babou co jej robili cerlage... aky rezim dodrziava, ci lezi atd...

katka_25
16. máj 2008

Ahojte baby 🙂 zbežne som pozrela posledné príspevky aj ja mam skúsenosti s PESAROM 😖 zaviedli mi ho v 28 týždni a rovno ma nechali v nemocnici zhruba týždeň. bola som otvorená na jeden a pol prsta a krčok bol značne presiaknutý, brucho mi strašne tvrdlo, a pridali sa bolesti brucha, okrem tlakov v podbrušku, tak na kontroel mi lekár povedal, ked sa dostavili bolesti brucha, že sa to zhoršilo tak ma poslali do nemocnice. teray beriem 6x denne magnezium, ale mam pocit, že som už voči nemu imunná, brucho tvrdne stále ☹ tak neviem, a pri zavedení PESARU som necítila absolútne žiadnu bolesť .....tak uvidíme ako to bude pri vzberaní?
Kto MI VIE PORADIŤ? v papieroch z nemocnice napísané, že aktuálna dlžka cerv. 21mm - to bolop v papieroch okrem iného ked ma prijali do nenmocnice. A ešte by som chcela vedieť ten pesar sa vybera po nejakej dobe, alebo v 38 týždni? Ďakujem a držím Vám všetkým palce. 🙂

geegee
16. máj 2008

Mne doktor pokazil naladu na poslednej poradni, mam krcok 37mm, vonk. branku otvorenu, krcok makky, babo tlaci hlavickou - vyplasil ma, ze nesmiem sama ani soferovat, klud. rezim samozrejme a CS mam 5. Ale ked tu citam, tak mate aj kratsie krcky...tak neviem, preco ostal taky vyplaseny ☹ A mne je taaaak dobre konecne...nemam bolesti ziadne, len citim ako maly kope naozaj nizko ☹

jankapo
16. máj 2008

Katka, mne vybrali pesar v ukoncenom 38tt...rodila som 2 dni pred terminom. Vyberanie pesaru neboli, nemusis sa nicoho bat. trosku neprijemne, ked ide von cez tu najuzsiu cast posvy, lebo je to nasucho 😒 ale trva to asi 2 sec.
Ja som mala v 20tt dlzku krcka 1,5cm, polopresiakly, otvorena vonk.branka pre prst. To je z mojej spravy z nemocnice. A vydrzali sme na pesare, prisnom klud. rezime (do 32tt, potom som postupne pridavala aktivity) a magnezko 3x2 tbl. Ja som ale nemala ziadne bolesti ani tvrdnutia bruska... 😕
Drzkam vam vsetkym palce, ste uzasne bojovnicky, nebojte sa. Citim s vami.
Geegee, nenechaj sa znechutit, krcok mas dlhokansky, mne tiez maly nizko kopkal (to boli rucicky)...vydrzite do terminu, nebojkaj, strasne na teba myslim. Inak, krasne mena vyberate... 😉

geegee
17. máj 2008

aktak, prave som zistila, ze obidve s touto temou absolvujeme obe tehotenstva 🙂 😅

aktak
19. máj 2008

geegee to ma mrzi to cs, divne ze ho mas take vysoke a pritom menej skrateny krcok, fakt tomu nerozumiem 😒

cucuska
19. máj 2008

ja som mala celé tehu až do 30tt krčok len centrimetrový a otvorená na špičku prsta. Od 31tt krčok polcentrimetrovy a otvorená na cenťák a malá sa narodila v termíne. je pravda ale že som mala kľudový režim

geegee
20. máj 2008

no ja mam v knizke napisane cervix 2cm, ale sonom mi iny doktor nameral tych 36mm...tak neviem, na zaklade akeho vysetrenia mate tie udaje vy baby...sono, ci palpacne?

matrinka
20. máj 2008

geegee ja mam podla sona ( cervikometria ) tych 2,2 cm 😒
neviete baby ci sa to moze zlepsit, tj. ci by som znovu mohla mat dlhsi krcok, ci uz bude len kratsi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre