Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

tomasko27
16. dec 2016

@saxana2006 Ja som az dakedy v 29tt mala o nieco kratsi a to som bola v nemocnici vtedy ale mal 3,5 sa mi zda,neviem uz presne.

lily311
16. dec 2016

@eliwedd ahoj, pred 2 týždňami som mala 45 mm meraný ultrazvukom, takže ok, ale oveľa horšie ako je, že mám centrálnu placentu previa. beriem magnézium a mam prísny kľudový režim kvôli tej placente

hviezda21
16. dec 2016

@saxana2006 koľko má teraz krcok tvoj? Mäkký alebo tuhý je?

saxana2006
16. dec 2016

@hviezda21 neviem aký je ale má 3,1...čo znamená mäkký alebo tuhý?

saxana2006
16. dec 2016

@tomasko27 čo ti vtedy robili v nemocnici?koľko si tam bola?

eliwedd
16. dec 2016

Hlasim sa,skoncila som v spitali. Rano silne rezanie a pichanie v podbrusku. Mierne skratenie Dr videl,ale vraj sono skresluje.Tak som na infuzkach a cakam ako sa bude dalej vsetko vyvijat. Drzte sa🙂

saxana2006
16. dec 2016

@eliwedd naše chudá...krvácala si..aký máš teraz krcok?

hviezda21
16. dec 2016

@eliwedd neboj. v nemocnici si pod kontrolou. 3.1cm je podla toho co som citala normal,3.5-4cm ma krcok standardne mal by byt tuhy a uzavrety. Pred porodom sa zacne skracovat makknut. Ja som mala 2cm a makky a zacala som sa otvarat. Krcok mi ale kludovym rezimom a mg "ztuhol" cize skracovanie sa zastavilo. Spat sa to neda vratit ale da sa to stabilizovat-viac ako 90%zien co som citala sa dostala do toho stavu a min 36-37dost ich prenasalo hlavne prvorodicky. Okrem namahy mozu tento stav spustit aj infekcie preto sa zeny preliecuju.Lekari vedia co robit hlavne je lezat s panvou hore a zastavit kontrakcie ak su.

saxana2006
16. dec 2016

@hviezda21 veď to že ležím stále bud posteľ alebo gauč 🙂 len to že ja kontrakcie mám dosť silné..ale keď le,im tak je to lepšie..netvrdne mi až tak bruško 🙂

eliwedd
16. dec 2016

@saxana2006 najskor mi povedal 33mm rano gynekolog,na prijme zase 30mm,vraj to skresluje mierne. Nekrvacam kontrakcie nemam,CS 1-2,branka neotvorena babo netlaci. Cakam na crp a krvne testy.

saxana2006
16. dec 2016

@eliwedd mojo len sa drzkajte..ktorý ste tt...kde si v nemocnici?crp je zápal?

hviezda21
16. dec 2016

Lezte kocky, nastavte sa v hlave ze sa to stabilizuje, MG spokojne aj 2x4tabl. pokial ho nemate infuzkou.Hlavne podlozit panvu nielen lezat. Zabudla som dolezite info-zakaz "kexu" s manzelom-to len keby Vam to nebolo jasne;))) nebojte sa po 37tt Vas do neho budu Dr. nutit 😀 dobru nocku

saxana2006
16. dec 2016

@hviezda21 ďakujeme aj tebe sladké snicky.. my s manželom máme už dlhšie absenciu ale to nevadí..on si ma k sebe prírodné a je to krajšie ako sexik.... 🙂

saxana2006
16. dec 2016

@hviezda21 chcem sa ťa opýtať môžem mať aj pod hlavou vankúš?či lepšie ležať bez...

hviezda21
17. dec 2016

@saxana2006 jasne že môžeš vankúš ale musí byť tá panva vyššie ako hlava.to proste cítiš ako sa ti ťažisko presunie z krčka na strednú časť bruška.

tomasko27
17. dec 2016

@saxana2006 Ja som sla na pohotovost lebo som mala take divne tlaky dole,a tak si ma tam nechali tyzden na infuziach magneziovych.

alkamalka
17. dec 2016

kolko treba toho magnezia denne v mg, lebo vsade citam kolko tabliet, ale neviem kolko miligramove su

limetka55
17. dec 2016

@alkamalka Ja beriem 3 x denne 2 tabletky a jedna má 500mg. Tak mi kázal dr.

jabucko
17. dec 2016

@luc_z ja mam ten isty problem. Je to vec, ktora sa da upravit castym lezanim, mensou fyzickou namahou. Magnezium minimalne 3x denne. V pripade, ak by sa ti to nezdalo, citis sa divne, okamzite pohotovost. Radsej par dni pod odbornym dohladom v nemocnici ako s problemami. Ja som sa vcera vratila akurat z nemocnice. Dali mi aj dufaston , proti predcasnemu porodu. Kazdopadne, akekolvek podozrenie - rovno lekar. Drzim palce!

eliwedd
17. dec 2016

@saxana2006 som 18tt, lezim v TT,ano crp su zapalove hodnoty.Cakam na vysledky.Dostavam magnezium a nospu.
K lezaniu,mne to podlozenie panvt robilo problemy. Bolelo alebo skor tahalo ma z toho v podbrusku. Inak odporucaju iba klasicky lezat.Tak si vyber

saxana2006
17. dec 2016

@eliwedd tak sa drzkajte..Ja si tiež neviem zvyknúť na položenie panvy... ležím v posteli alebo na gauči a prevraciam sa na boky ako kurča 🙂 keby niečo píš čo a ako....

saxana2006
17. dec 2016

@jabucko v ktorom tt si ty?na koľko máš skrátený krcok?tvrdlo ti aj bruško?

jabucko
17. dec 2016

@saxana2006 ja som 34tt. Tvrdnutie ani nie, beriem magnezium.3x denne 500mg od 20tt. Prvy raz som mala tento oroblem asi 24tt. Na odporucanie lekara fungujem so snizenou fyzickou aktivitou , castejsim polihovanim a setriacim rezimom. Krcok 2-1.5cm. Hospitalizacia bola obava lekara , ze hrozi predcasny. Nastastie ma nedrzali dlho. Som v domacom pohodli.

Ty ako? Podobny problem?

saxana2006
17. dec 2016

@jabucko tak sa drzkajte..nič nie je lepšie ako ležať doma ako v nemocnici..hlavné že ste vydržali...a ešte nejako vydržte 🙂 krcok od začiatku taký máš?

jabucko
17. dec 2016

@saxana2006 ani nie. Zo zaciatku ok. Ale asi prilis castym nosenim synka sa to trochu poruchalo ... ale nic to. Drim sa. Dakujem. Interna dohoda s #2 je, ze vydrzi do terminu. 😉

saxana2006
21. dec 2016

@jabucko jasné že vydržíme to..Ja každý deň ďakujem za malého že sa drží....drzkajte sa 😉

saxana2006
26. dec 2016

Ahojte babenky ako sa držíte?

saxana2006
27. dec 2016

Idem sa vam babenky pochváliť a daat novú radu..krcek maternice sa mi zlepšil na 3,2 na 3,4....ani som nevedela že sa to dá napraviť..a pritom som len ležala..žiadne nohy nemala vylozene

hviezda21
27. dec 2016

@saxana2006 ja sa tiez mozem pochvalit-krcek spotrebovany 🙂))) pred vianocami obvodacka soky ze hned do nemocky bo ja do terminu urcite nevydrzim a tam Dr.ze co strasi zenska ze normalny nalez na 3torodicku. Ale kokso tlaky a bolesti brutalne nohy trpnu; no drzim bo lezim 22h denne. Cele sviatky doma organizacia z gauca a spalne 😀 mame uz 2.5kg cize kolko dame tolko bude. Dnes monitor a poradna v nemocke ok. Citim denne kontrakcie ale iba 1-2x a ci su to poslickovia ci uz skutocne,netusim.mg a nospu este beriem tak som zvedava co bude ked vysadim. Drzte sa kocky

limetka55
28. dec 2016

@saxana2006 To je super! 🙂 Aj mne sa to zlepsilo.. 🙂 Kontrakcie ustupili a krcok z 3,1 na 3,7 cm 🙂 Takze mozem uz aj sediet a trosku chodit 🙂 Ale neprehanam to.. lebo cez sviatky sme mali navstevu a trosku dlhsie som sedela a hned som mala zase krv vo vytoku.. take vlakna a kusky.. presne ako vtedy v piatok, ked mi zistili skracovanie krcka.. Takze zase lezim viac a je to teraz uz treti den ok.. Takze naozaj to lezanie velmi pomaha 🙂 Len to treba poctivo dodrziavat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre