Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

dianka3
10. máj 2009

petka,aha no ja moc nelezim tiez sme s mouzom v piatok upratovali- iba nasu izbu potom som aj cely den prala a vcera som zehlila a bola som v tescu na nakupe. asi robim zle neviem ale mne sa uz neda lezat kedze mi aj doki povedal ze to uz nie je nutne 😒
a ty budes aj v 35tt lezat? abo?

petkaerdal
10. máj 2009

Dianka,ty uz mas 35tt,u teba to uz je takmer jedno myslim,ale ja musim pockat aspon do 34tt,ako mi povedal dr.,ale pokusim sa aj viac,ale ten 34tt poviedal,ze je pre nich hranica a to mi chyba nejakych 10 dni,tak musim vydrzat a potom sa uvidi,mozno budem v nemocke ,neviem,co bude
ale ty sa nemas caho bat a nemas ani taku zataz,ako ja..

dianka3
10. máj 2009

ale no vies,u nas jedna mlada baba cakala dvojicky a normalka porodila v 39tt chlapceka a dievcatko
no ale ked uz budes za tym 34tt tak uz nemusis do nemocky sak nie?

petkaerdal
10. máj 2009

to neviem Dianka,asi budem musiet ,aj na izbe bola som mnou baba,co bola v 36tt a nic jej nebolo,nechali ju tam,aby bola pod dozorm kvoli dvojickam az do porodu,tak ja myslim,ze ma nechaju,len teraz ma asi pustili na par dni a potom sa tam vratim 😖

dianka3
10. máj 2009

no sa mi zda ze baby co cakaju dvojicky a viac beru do nemocky 2tt pred terminomale co tebe povedali?
musis ist?

petkaerdal
10. máj 2009

nepovedali nic o nemocke,ale isto sa vratim,ked sa krcok zase nejako pohne alebo ked budem mat tie bolesti,ako na kramy ,tak tam mam hned letiet,lebo to su kontrakcie,aj to ctg(pasy) mi to ukazovalo

zatial som doma,ale stvrtok mam ist na kontrolu,mozno ma zase nechaju,neviem,mozno ma pustili len tak na par dni,preto lezim,lebo nechcem ,aby sa ten krcok zase pohol,potrebujem vydrzat este aspon do 35tt,to je taky moj ciel

dianka3
10. máj 2009

no ale malicke uz maju plucka vyvinute nie kedze im pichli aj tie kortikoidy 😒
a co ti povedali v nemocke vedeli by same uz dychat ? ak by nedajboze

petkaerdal
10. máj 2009

nevyjadrili sa,ani som sa nepytala,dr.povedal,ze ich ciel je 34tt,aby male boli ok
a mali by uz mat vyvinute plucka,tu injekciu som uz pred mesiacom dostala,teraz povedali ,ze uz netreba,ked uz mi 2 pichli

zuzka279
10. máj 2009

Ahojte kočky 🙂

Beruška, pravdu povediac, normálne som na tú stránku zabudla. Teraz som ju pozerala. Naozaj majú veľký výber.
🙂

Keby ste vedeli ako sa mi už nechce ležať. Ale asi ani Vám. Vonku je krásne, takže som skoro celý deň tam a stále niečo vymýšlam. Normálne čím viac sa blíži kontrola, tým sa viac bojím 😖

dianka3
10. máj 2009

petka takze malinke by mali byt v poriadku nie? ty by si bola rada aj keby sa ti narodili v tom 35tt? 😒
ved uz nemame vela musi aspon do 38 sa dostat nie?

zuzka, no a kedy to mas tu kontrolu? vies ako som sa dnes zlakla? mam bolesti ako na menstr a ked som bola cikat som normalne citila ako keby maly uz mal vonka hlavicku 😒

petkaerdal
10. máj 2009

Dianka,asi aj ano,pretoze mna uz vsetko boli,ja tam mam dve,ja sa citim dost zle,tlacia ma vsade,nemaju miesta,ja by som brala ten 35 max. 36tt naozaj,mam uz moc velke brucho,neviem sa ani z postele postavit 😖

dobru nocku prajem

dianka3
10. máj 2009

petka, aj mna mali tlaci vsade kde sa da a nemozem spavat ani na jednom ani na druhom boku bo ma boli ako na krami, no je to az take zle? 😒 to ta tak boli az brusko ze cakas na ten 35tta by si aj porodila? 😒

petkaerdal
11. máj 2009

dobre ranko

Dianka,mne sa na boku spi velmi dobre,nejako sa mi tam upracu male a je to ok,necitim bolest
mna brusko uz neboli vobec,tie kramove bolesti mi zmizli,lebo to su kontrakcie,len nech mi to takto vydrzi par dni este bez bolesti,ale dr. povedal,ze ked sa mi bolest vrati,mam ist hned do nemocnice spät

petkaerdal
11. máj 2009

Dianka najradsej by som bola,keby porodim co najskor,ale ja tam mam deticky dve a brusko uz moc velke,preto som si tak sama pre seba dala hranicu do toho 35tt vydrzat,mam co robit fakt s tym bruskom,vidis,ako teba boli jedno,tak si predstav,ze by si mala dve 😀

zuzka279
11. máj 2009

Dobré ránko,

Dianka, mňa bolí zase bruško ani nie ako na krámy ale ako keby som bola prechladnutá ☹ Ale bolia ma už aj trochu kríže.
Cez víkend som poľavila v ležaní. Vo štvrtok malá vystupovala v škôlke ku dňu matiek a cez víkend som vymýšlala. Teraz trochu ležím, ale duní mi nad hlavou, lebo dnes sme začali robiť strechu.

Peťka, neviem si to ani predstaviť mať v brušku dve kočky. Ja som pri Emke nemala až také veliké bruško a už som čakala kedy budem rodiť.

Hlavne nech nám všetko dobre dopadne 😉

pointka
11. máj 2009

Ahojte.
Petka drzis este? 🙂 Ani ja som este nedostala kopanec do rebier, i ked mala nohami uz blizko rebier beha.
Ona sa mi v brusku skor vzpiera a to je celkom neprijemne, nie bolestive, len mi to vyraza dych 🙂

petkaerdal
11. máj 2009

poii,aj ja mam pocit,ze sa mi skor spieraju,citim ich pri rabrach,ved su uz velke,ale nekopli ma este a do mechura som dostala len jediny raz

inak ,ked som porovnala brusko s tou kockou,co bola so mnou v nemocke,jej male vazili menej,ako moje,to ja som sa stratila s mojim bruskom,zevraj nemam moc velke na dve,ale mne sa zda velkeee

Zuzka ahoj,ked sa citim ok,tak ani neviem,ze baby su tam,ale ked sa ozvyvaju,tiez by som ich uz porodila najradsej,ale este nie,este mam cas 😉

pointka
11. máj 2009

petka, to zalezi aj od toho ako si stavana, ani ja nemam velke brucho, zato som dost siroka.

petkaerdal
11. máj 2009

tiez myslim poi,ked ma videla segra bola prekvapena,ze vyzeram v celku fajn,to som rada,ze niesom ,ako slon inak 😝

pointka
11. máj 2009

petka, este budes 🙂

petkaerdal
11. máj 2009

nestras,to uz to brucho neunesiem
inak uz mam problem do auta nasadnut,lebo nohu neviem tak vyssie zdvihnut 😖

pointka
11. máj 2009

heh 🙂 to ani ja uz kopu veci neurobim 🙂
ale inak teraz za tyzden v nemocke mi brucho celkom narastlo, takze ono az teraz zacne riadne rast

petkaerdal
11. máj 2009

tak mne uz rastie dost rychlo davno mam pocit,zo dna na den to vidim 😀
my mame auto dost vysoko este,ja sa tam ledva vytrepem 😖

uz mam problem aj na wc si sadnut,co mi brucho zavadia 😀

pointka
11. máj 2009

heh, my mame zase auto nizke, to sa vystupuje 🙂))))

petkaerdal
11. máj 2009

to sa ti tiez musi zle vystupovat potom nie?my vysoke a to nezdvihned nohu 😖

pointka
11. máj 2009

no hej, tazko iba ak tak obuvakom 🙂

petkaerdal
11. máj 2009

😀
tebe to ako pekne ide,mas uz 35tt,kedy ti nabieha 36?

pointka
11. máj 2009

az v nedelu.. lenze ja som neoficialne o tyzden pozadu kvoli neskorej ovulacii. teda 5 dni som pozadu oproti terminu podla poslednej menstruacie.

petkaerdal
11. máj 2009

mne to sedi,teda takto mi to beru aj v nemocke
tak si to posun,nech ti to ukazuje presne,teda si v 34 ?

pointka
11. máj 2009

ano, som 34 tt, ale aj vsade to tiez beru podla menzes, ale vzdy im to vravim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre