Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

dicinka1
21. máj 2009

baby, myslite ze porodim na buduci tyzden ak mam krcok skrateny na 1 cm..a aj som uz otvorena na 1 palec?ci psrt?

rada by som uz porodila..len neviem ako rychlo to ide...to otvaranie..a skracovanie..

pointka
21. máj 2009

dicinka neviem, skor nie ako ano, skor to zalezi od kontrakcii ako krcku, niektore baby maju takyto krcok aj otvorenie od 1. trimestra

petkaerdal
21. máj 2009

dici,to je individualne,ja mam krcok 4 mm a uz treti tyzden mi tak stoji,ale to sa setrim teda
a zalezi to,ako pise poi ,od kontrakcii...
behaj po schodoch,zevraj to spusta porod 😀

petkaerdal
21. máj 2009

Zuzi nove ani nic,ved som len doma,ale dneska sa necitim najlepsie,brusko citim ok,ale ja tak divno,hlava sa mi toci ,na odpadnutie mi je..len lezim
a ty ako? ty asi fajk,ked behas po obchodoch 😀

dicinka1
21. máj 2009

tak ok baby,dakujem..ja skusim tie schody 😀

petkaerdal
21. máj 2009

dici alebo sexik 😀 tiez tu pisu,ze to vyvolava porod 😉
uz mas toho aj ty dost,co? ja by som, tiez uz rada sla,citim sa hrozne 😔

majula28
21. máj 2009

baby nestrašte ma, že behanie po schodoch spúšťa pôrod, my máme poschodový dom 😀 😀 😀 a už sa otváram.

petkaerdal
21. máj 2009

majula,ja som to citala,dokonca moj otec mi to vravel a to je chlap a vedel o tom 😀

beruska113
21. máj 2009

Majula,
nic si z tych kontrol nerob, ja tiez chodim raz za mesiac a teraz by sme aj podla tehu knizky mali chodit kazde dva tyzdne. No neva. O tych schodoch som tiez pocula

Dicinka,
ako poi pisala, to je individualne, ja som otvorena na prst od 21 tt.

Zuzi,
jaka sikulka ked aj stretavky stihas. Ja posledny mesiac uz asi mesto vynecham, uz teraz mam toho dost a jak blba som vcera este kupovala kvety na terasu do crepnikov a trepala sa s tym. Som mala dost.

Baby ja mam taky plan, lebo chcem aby sa maly narodil 7.7.Tak 6.7. vecer skusime konecnce sex, potom tepla vana, schody mame len tri, tak to asi nepomoze. No a dufam, ze sa to podari 7.7. Som sa inak s malym dohodla a kopol na suhlas, tak snad dodrzi slovo chlapa. 😉

zuzka279
22. máj 2009

Ahojte. Tak ja dnes tiež budem viac ležať, včera som mala náročný deň a som unavená.

Beruška, to si si urobila super plán, prajem aby vyšiel 😉

Peťka, necítim sa úplne super, ale na stretávke sme sedeli asi 3 hodky v reštaurácii a v meste som bola s kamoškami autom, ale aj tak cítim, že som to asi prehnala ☹

petkaerdal
22. máj 2009

dobre ranko kocky
Zuzi,niekto mi vravel,ze sedenie je horsie,ako statie pre krcok,bo ho tlacis aj zo spodu,ale co je na tom pravdy neviem

nam tu dneska prsi,o nicom pocko,ale aspon sa citim lepsie,vcera mi bolo zle z toho tepla asi

aku ste mali stretavku?

tak oddychuj troska dneska viac,uz mas 26tt ,pomalicky sa prehupnes aj ty cez to riziko a bude to fajn 😉

pointka
22. máj 2009

beruska fit lopta pomaha ak nie su schody 🙂 a vela hladit brusko 🙂

beruska113
22. máj 2009

Caves baby,
pointka,
no diky, co sa tu nedozviem. Skusim aj loptu a to mi ju chcel vcera muz vyniest na povalu, ze ma na nej este nevidel sediet.

Peti,
aj tu bude prsat asi kazdu chvilu. JA by som sa potesila, aspon by muz nerobil okolo domu a bol by so mnou v dome. Ale aj tak na vecer ideme blahozelat svokre a mojmu tatovi. To som tu ja pisala, ze na krcok je nejhorsie sediet. To mi doktor vravel, tak neviem co je na tom pravdy, ale mne sa lepsie chodi ako sedi.

BAby mne sa uz dnes snivalo ze rodim. Slo to strasne rychlo, ani kontrakcie ma nestihli boliet, len som odrazu citila tlaky silne a to uz bola hlavicka. Prijemne to nebolo, ale bola som v soku, ako to ide strasne rychlo. No snad sa mi to splni.

🙂

petkaerdal
22. máj 2009

berus,tu uz svieti slniecko,tak aj u vas len tak jemne sprchne a bude potom teplo

tak vidis,ty si to pisala,aj mne sa lepsie stoji,ako sedi..ale najlepsie lezi 😀

berus,co to mas za sny,ale taky porod by bol super 😉

zuzka279
22. máj 2009

Baby, aj mne sa dobre leží keď nemusím stále, aj sedí, ale všetko len chvíľu 😀 Dnes som sa objednala na 3D sono do Nitry. Idem 4.6, som zvedavá. 😲
Aj tu už vychádza slnko, nám dávajú škridlu, ale ako sa mi v obchode páčila, na streche sa mi nepáči vôbec. 😠 Na zemi je pekná hnedá a na streche do bordova, k tomu hnedé rýny, hnedý marmolit a oranžová fasáda. Hotový cirkus

petkaerdal
22. máj 2009

Zuzka co prerabate?
byvas priamo v nr.? alebo niekde v dedine

aj ja len tak na chvilku kazdu polohu,pre nas spravna uz asi neni 😝

zuzka279
22. máj 2009

Bývame v Janíkovciach, to patrí pod Nitru, chodí sem mestská.

ˇAno prerábame, ale dnes som sa sklamala ☹

petkaerdal
22. máj 2009

Janikovce neviem teda kde su 😕 ja som z To

ale ved to je len nezvyk,zapaci sa ti,ked to budete mat hotove cele

majula28
22. máj 2009

čaute baby,
vy ma zase len strašíte. keď mne sa nechce len ležať, tak najradšej sedím až kým ma zadok nebolííííí 😀
Najprv po schodoch je nebezpečné, potom sedenie, tak čo vlastne mám robiť, už sa bojím aj ležať 😀 😀 😀
Ja som si aj ku sporáku zaobstarala stoličku vysokú, aby som mohla sedieť keď varím, a teraz sa budem báť tam aj sedieť a variť😀

petkaerdal
22. máj 2009

majula...tak lezkaj viacej,ved uz to vydrzis nejakych par dni,mne je tiez zle,ale co narobim,radsej budem lezat,ako vidiet deti v inkubatore 😢

a ja som na to lezanie a oddychovanie po prvej hospitalizacii v nemocke kaslala a veru som sa tam aj vratila,teraz to beriem poctivo,aj ked je pravda,ze uz 2-3 dni vstavam trosku castejsie z postele,ale nic nerobim doma vobec..ale pojdem aspon na balkon a tak na chvilonku,ale doteraz som naozaj len lezala a lezala a krcok sa mi dokonca o nieco zväcsil,takze sa to vyplati

majula28
22. máj 2009

petka, mne akože doktor nenakázal aby som len ležala, môžem ísť aj na prechádzku, a pohybovať sa musím 😀 😀 😀 to len ja sa bojím, že keď sa už otváram, tak by som mala asi ležať, aby sa to ďalej neotváralo... 😀 😀 ale vieš musím aj niečo uvariť a keď už máš jedno dieťa (síce je už školáčka) tak sa to nedá až tak dodržať a len ležať.
Ty máš ten krčok ozaj malý, ja neviem aký ho mám, naposledy mi nepovedal, ale keby bol zlý tak som určite v nemocnici. 😀 😀 😀 V mojom tt je nález v norme. Ale v stredu idem k nemu pre papiere (ukončenie PN a nástup na MD) tak mu poviem aby mi ho pozrel 🙂 🙂

petkaerdal
22. máj 2009

vzdy pozabudnem ,ze vy tu uz mate deti 😅 tak to sa ti potom ozaj neda moc lezat..ale verim ,ze to dobre s nami vsetkymi dopadne

mna uz vsetko boli z lezania 😖

adka12
22. máj 2009

ahojte baby, aj ja som už celá ubolená z ležania. Bolí ma chrbát, a ked chodím, tak mi tvrdne brucho a mám také divné tlaky.....

petkaerdal
22. máj 2009

adka,citis tie tlaky,ako menstruacne bolesti? ja to citim tak,preto lezim,bo sa bojim,ze ta bolest ma zase otvara...ale aj tak mi je najlepsie ,ked lezim,nic ma neboli

adka12
22. máj 2009

Nie sú to bolesti ale taký tlak, ako keby mi brucho rástlo alebo sa naťahovala koža, ja to neviem opísať....
Taký tlak z brucha do von...

majula28
22. máj 2009

adka ja tiež cítim niečo podobné, ako keby mi malo prasknúť ale keď si ľahnem tak to prejde.

petkaerdal
22. máj 2009

tak to je potom tym,ze ked stojime babo sa tlaci k zemi,to citim aj ja tak
a tiez ked si lahnem,tak je to prec

beruska113
22. máj 2009

No ja od toho divneho sna mam taky divny pocit akoby som mala ist rodit. Nic ma neboli, lan take sproste myslienky mam. No a to muz ide v noci do Prahy, tak som sama. Tesim.
Zuzi aj my budeme mat zltu fasadu, ci do oranzova ci co to je a skridla je tiez na slnku bordovo hneda. Taka divna. A muz chcel k tomu zelenu fasaddu. To by len bola divocina. Ja mam konecne vybranu skrinu na chodbu 🙂

Adka12, ja sa uz v tych tlakoch a bolestiach nevyznam. Podla mna je to individualne a u kazdeho ine a kazdemu robi dobre alebo zle nieco ine.

petkaerdal
22. máj 2009

berus,aj ja som mala obcas take myslienky a pocity,neboj nepojdes rodit este urcite,to len tym strachom nam beha po rozume hocico...etse mas casuuuu,ako aj ja 🙂

zuzka279
23. máj 2009

Ahojte.

Berus, každý hovorí, že si na tú farbu musím zvyknúť, ale je to pre ´mňa veľké sklamanie ☹

Adka12, ja mávam tiež také tlaky, aj včera som to mala, tak som si rýchlo ľahla. Potom je to lepšie.

Petka, tebe už pomaly nabieha 36tt, tak to máš super. Keby aj niečo, tak už si na tom OK a aj kočky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre