Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
23. máj 2009

ahojte,
Zuzi,no pomalicky sa mi posuvaju dni,snad to dobre uz s nami dopadne
nejako ma zacina obcas pobolievat opät to brusko 😔 dufam,ze sa neotvaram,ale len ked sa postavim,v stredu idem na kontrolu ku gynekologovi,tak som zvedava,este tyzden aspon chcem vydrzat

krasnu slnecnu sobotu vam prajem 😉 ,ja si ju odlezim 😖

beruska113
23. máj 2009

Ahojte,

tak uz nemam pocit, ze pojdem rodit. Este je casu, ale myslim, ze ked dozijem ten 38 tt, tak uz budem tuzit, nech sa narodi, mam nohy jak bambusy, prsty jak Shrek a teplo mi je ze az. Aj vam? Ja mam pocit, ze mam radiator v bruchu. Maly ma novu prezyvku- vykurovacie teleso 🙂
Zuzi to je najhorsie, ze dokoncis a uz by si prerabala nanovo. U nas je to rovnako. Ale clovek asi niekdy nie je spokojny.
Ja uz som taka zvedava na tie nase babatka. Som sa minule vecer rozplakala pri muzovi, lebo ma zase chytila myslienka, ci bude maly zdravy.
Inak moj muz uz riesi ake sms bude posielat, ked sa Lukas narodi: Mam syna a ma ho velkeho 🙂
No nezabijete ho. Hlavne ze chcel Terezku.

petkaerdal
23. máj 2009

berus ahoj,aj mne je stale tak taplo,stale ma smädi,ja vypijem aj 5 litrov vody denne,nechapem,kde to ide
aj ja uz mam pripravenu peknu sms,po porode,ale ta nema chybu,co vymyslel tvoj muz 😅 😅 😅

majula28
23. máj 2009

ahojte babky,
ja sa idem tiež roztopiť, trošku som bola vonku na hojdačke a som sa aj opálila ako prasiatko, teraz ma to bude štípať. 😲 😲 😲 😀 😀
Ja som tiež pozerala nejaké SMS, také obyčajné ale ak by ste mali nejaké super tak sa podeľte sa 😀 😀 😀

zuzka279
23. máj 2009

Berus, tak tvoj manžel je hotové básnické črevo 😀 Tá sms by bola veľmi originálna 😉

Ja dnes ležím na dvore, je dosť teplo, teraz som chvíľku vnútri. Včera som bola na tom na hovby, mala som taký divný pocit, všetko ma bolelo. Hovorila som si, že keď vydržím do rána bude dobre 😒

majula28
23. máj 2009

zuzka ja mávam tiež také dni, jeden deň idem rodiť a druhý ako keby som ani tehotná nebola 😀 Ale bola by som najradšej keby to už bolo za mnou. 🙂 🙂 🙂

zuzka279
23. máj 2009

Majula,veď to je najhoršie, pár dní je dobre, potom začnem vymýšlať a preženiem to a potom zase ledva žijem ☹
Beruska, aj ja mám často také myšlienky, či bude všetko ok. To hlavne preto, že sme si na začiatku tehu prežili dosť. Ty s tými AFP testami a ja pre tie lieky ☹

petkaerdal
23. máj 2009

kocky,take dni ze raz mi je dobre a raz na umretie mavam aj ja 😖
je tu inak niekde aj tema s sms o narodeni dietatka,tam najdete vseliake pekne,tak pokukajte

jak vam je dobre,ze si vylihujete na slniecku,ja v byte vylihujem 😖 a nudim sa priserne

dicinka1
23. máj 2009

pajinka uz asi rodi 😕 😀

beruska113
23. máj 2009

Dicinka1,
ako vies? Ci len hadas, ked tu nie je?

beruska113
23. máj 2009

Majul,
neprehanaj to s tym opalovanim, lebo budes mat pigmentove flaky.
Dnes je den S- nasla som si strie na bruchu a jak som sa cudovala, ze zatial nemam. Uz som si myslela, ze ani nepridu 😒 Skoda. Daju sa potom nejak zmensit? Neviete? Som citala nejaku reklamu, ze pomaha panthenol aj na strie.
Tak dem vyhladat tu temu SMS. Peti diky za tip. 😝
Zuzi, to kazdy ma take dni ze jeden je super a potom na figu. Ale napr. ja dnes len lezim a je mi na figu aj tak. Krize ma bolia, akoby som celu zahradu okopala.
Peti ja tiez nie som vonku, fuka tu jak sproste.

jankapo
23. máj 2009

Babizne kratkokrckove,
vcera nas pustili z nemocky. Bleee total. 😝 Nuda a des.Mozne aj nemozne vysetrenia a ked som doteraz bola jelen, teraz som nejaky sob. 😀 Co lekar, to iny udaj o krcku,prosim pekne. Im asi docista sibe. 😒 Som namagnezkovana z infuzii, mam ten pesar a ze to bude ok. Setrit sa maximalne. Tak hladam opatrovatelku k malemu na jun. 😕 No nemam na vyber. Nema mi kto pomoct. A ja proste nebudem riskovat. Aj ked mi povedali ze nemusim lezat 24h denne. Ja ale fakt sa snazim lezat teraz kolko sa da a ked to bude drzat, potom sa zacnem hybat...

Beruska,neboj, maly bude zdravy krasny. 😉 Aj velkeho bude mat. (mozno) 😀 Inak ja som strie nemala do 38tt...A potom praaaaask, za 3 dni okolo celeho pupka. ☹ No co narobime.

Petka, urcite este vydrzite. Brusko nech poslucha a neboli. Ty uz sa viac setrit ani nemozes, povedz si ze robis maximum, zvysok uz ovplyvnit nemozes, ale neboj sa.

Zuzi, tebe ako? Uz lepsie?

petkaerdal
24. máj 2009

Ahojte
Janik,vitaj doma a spät medzi name
tak si dostavala magnezko do zily? aj ja vtedy,neroztopila si sa z toho? ja som tiekla vsade,hrozneeee,ale pomoze isto,neboj...
snaz sa co najviac teda lezkat,ako sa bude dat a davaj si na seba pozor 🙂

ja idem v stredu na kontrolu ku gynekologovi,tak som zvedava,ako mi ten odmera krcok,lebo tiez ho mam vzdy iny 😀 😀

inak uz sa sem tam postavim,vcera som si aj posedela polo hodku na balkone,lebo uz ma vsetko boli,dneska taham 24 den na posteli,co je uz dost teda 😖 ,este chcem vydrzat do tej stredy a podla vysludku uvidim,co a ako,vtedy zacnem 36tt a uz sa budem asi trosku hybat aj

peknu nedelu prajem 😉

zuzka279
24. máj 2009

Ahojte.
Janka som rada, že si už doma 😉 Nemocnica je strašne depresívna

Beruška ja sa vonku opalujem, ale bruško mám zakryté 🙂 Keď je pekne, snažím sa byť vonku.

Peťka to nemáš nič moc, že ležíš len vnútri, ale ja som pri Emke tiež ležala len vnútri, najprv v nemocnici a potom cca 1 a 1/2 mesiaca doma, lebo to bolo na jeseň. Ale ty už to máš za pár, tak už to zvládneš 😉

Dnes bolo veľmi teplo, niečo som aj porobila, ale už ležím. Zajtra je Emka v škôlke, tak trošku poležím

zuzka279
25. máj 2009

Ahojte, kde ste všetky? Tak viete čo, idem aj ja na vzduch, keď tu nik nie je 😀 😝

beruska113
25. máj 2009

Ja som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Zuzi.
Vcera som bola u rodicov.
Ozaj a tie strie bol plany poplach, muz to pozeral a ze som to male odtlacene od nohavic. Ale cakam ich kazdym dnom. Dnes mi je hrozne, krize bolia ze az, v noci som sa budila, lebo ma brucho tahalo. Asi si kupim ten vankus na kojenie, vraj je to dobre aj pod tehu brucho. Ho maju teraz v Lidli za 400sk.
Janka, vitaj doma, nastastie si tusim nebola dlho. TAk sa setri a nech zozenies dobru opatrovatelku.

BAby ta Pointka tusim ozaj robdi, kolko tu uz nebola.

pointka
25. máj 2009

nieeeee, ja som tu 🙂
preboha nestras, este chcem vydrzat aspon 3-4 tyzdne 🙂

pointka
25. máj 2009

beruska, co maju v lidli babatkovsku akciu?

petkaerdal
25. máj 2009

ajhojte
aj ja som tu 😉
lezim,ako stale cely den 😖 ,ale uz som rozmyslala,ze by som sla dneska von 😝 ,ale radsej este pockam par dni

zuzka279
25. máj 2009

Baby čo hovoríte na ohrievačku detských fliaš?

pointka
25. máj 2009

ja ju mam, len este neviem ohodnotit z praktickeho hladiska 🙂
ale mne by sa nechcelo ohrievat vo vode.

petkaerdal
25. máj 2009

Zuzka,aj ja ju mam,ale tiez neviem este z praktickeho hladiska sama posudit,ale moja segra ju ma a pouziva ju uz vyse roka stale a velmi chvali,ze je to sikovne

pointka
25. máj 2009

no mne by sa nechcelo babrat sa s riadmi dalsimi, toto je pohodlne. ja som ju nekupovala, dostala som ju, ale neviem, ci by som ju kupila, su dost drahe.

petkaerdal
25. máj 2009

poi,drahe? moja stala 20 euro,ta tvoja kolko?

beruska113
25. máj 2009

Pointka, tak drzim palce. Vydrzis. Akciu maju na viac baby veci, svokra sa mi chysta kupit spaci vak, kolotoc nad postielku no a ja asi mrken ten kojenecky vankus.Vy si podopierate brucho niecim? Mna bpli ked spim ze az.

Zuzi ja ohrievacku nemam, ale dnes som si objednala baby vysielacky. No a ohrievacku uvidim ci kupim, vy sa nechystate ohrievat v mikrovlnke? Podla mna nie ja az taka skodliva. Aj ked skodlive je uz aj dychat. Ja sa psychicky motivujem k tomu, ze budem kojit, spravim pre to vsetko, tak uvidim.
Baby vy uz dostavate darceky? JA som este okrem darov od svokry nic nedostala ☹

petkaerdal
25. máj 2009

beruska,tak ja som nic tiez este nedostala,okrem nejakych flasiek na vianoce,nic viac,vsetko som si sama zaobstarala..

majula28
25. máj 2009

berus ty sa máš 😀 takú svokru si len váááž 😀 😀 😀 😀 😀

baby ja si kupujem všetko sama (samozrejme podľa financií) niečo mám ešte po malej, niečo som si kúpila od kamošky staršie a niečo novéééééééé, ale je zbytočné kupovať moc vecí, lebo určite polovičku nevyužijete 😀
Aj tú ohrievačku čo o nej píšete si myslím, že je zbytočná, ani mi nechýbala ke´d som ju nemala. 😀 😀 😀

macilaci
25. máj 2009

baby, dĺžka cerválneho kanálika je to isté ako krček maternice? ja chodím na DCK každé 2 týždne a teraz neviem či je to to isté...

pointka
25. máj 2009

macilaci, nie to su dve veci.
velkost krcka sa meria znonku a cervikalny kanal je kolmo na krcok, co ide az do vnutra maternice, ten drzi maternicu uzavretu.

beruska ja pouzivam obycajny vankus, davam si ho medzi nohy, pod brusko nedavam nic, lebo sa malej nepaci, ak sa mi nieco dotyka bruska, vtedy to odkopava.

petka, no co ja viem, tie ohrievacky som nevidela pod 50 EUR.

zuzka279
25. máj 2009

Teraz majú v lidli baby akcie a majú tam aj ohrievačku a stojí do 12eur. Pri Emke som ju nemala, kojila som len týždeň aj keď som veľmi chcela a stalo sa, že raz som zohriala veľa, raz málo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre