Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
27. máj 2009

Poi, tak to má malá veľmi peknú váhu 🙂 Hotová kočka z nej už je.

Sue,tak sa radšej šetri. Ak ešte nemáš bábo a si prvorodička, tak CS 1 by si mala mať až v 22tt. Ale je to individuálne. Radšej viac oddychuj, hlavne kvôli tomu potratu ☹ A nepovedal Ti doky aký máš krčok?

sue250
27. máj 2009

trosicku skrateny.

petkaerdal
27. máj 2009

kocky,tak za chvilku uz idem ku lekarovi,drzte mi palce,aby sme krcok este aspon nejaky nasli vobec,nechcem ist do nemocky ..bojimmmm

zuzka279
27. máj 2009

Drž sa Peti 😉

pointka
27. máj 2009

Zuzka diky, to asi z toho mojho jedenia je mala taka velka 🙂 Uz dobieha, co zameskala 🙂
Petka drzim palce velmi velmi!

pointka
27. máj 2009

Sue, CS1 je celkom dobry, ale tak ako pisala Zuzka, musis sa setrit, ak sa da, co najviac lez a nic nedvihaj.

sue250
27. máj 2009

ja cely den lezim baby cim to je, a co je to CS?

pointka
27. máj 2009

CS je cervikalne skore, tam sa hodnoti velkost krcka, jeho tuhost a pod. Asi mas trosku maksi krcok a mierne skratenejsi. Tak lez dalej, ja som zasita od 24tt a pozri kam som to dotiahla, beham cely den a chodim denne do prace. Mozno skus navrhnut nech ti daju pesar alebo sitie, ak sa to bude zhorsovat, aby si predisla tomu, co si uz raz zazila ☹

sue250
27. máj 2009

povedal mi ak sa to bude zhorsovat tak bude sitie a bojim sa toho nemozem pri tom potratit? a ako dlho si bola v nemocke ked ta zasivali?

pointka
27. máj 2009

preco by si mala potratit?
ja som bola asi tyzden, uplna pohoda a vravim, teraz robim uplne vsetko a pozri este nakoniec budem aj prenasat.
ja som vdacna za to, ze ma doki zasila.

petkaerdal
27. máj 2009

tak ahojte,
no tak mne sa krcok nezmensuje,ale zväcsuje,ja asi neporodim
uz neviem,komu mam verit,teda kto mera presnejsie,krcok mam 2cm,dnesne vysetrenie neberiem vazne,budem sa drzat len vysetreni v nemocke radsej
male vazia 2900g podla jeho uzv..

kolka1
27. máj 2009

Petka a dnes Ti kolko namerali krcok?

jahody11
27. máj 2009

baby a ja v tehu knizke som nikde nenasla tu skratku CS, je to normalne?

sue250
27. máj 2009

to sa moze aj krcok zvacsovat? pointka bojim sa ze potratim lebo tozazila v 24t bol to klasicky porod a tym ze boli dvaja neprezili a ten horor zazit nechcem. ked som dosla do nemocky mala som zodrate hrdlo lebo moja doki ma nepozrela az v 6m preto som zmenila lekara teraz ma kontroluje kazde 2tyz. ja cely den prelezim a sa skracuje sice trolilinku ale skracuje

pointka
27. máj 2009

je to normalne, ja som nemala ani raz napisane CS do knizky 🙂

jahody11
27. máj 2009

Dik za odpoved, som sa az zlakla, tak uvidime, co nove v poradni, posledne ked som bola tak mi vobec nekontroloval krcok, skontrolovali mi moc a to bolo vsetko, cize posledny krat mi kontrolovali krcok 17,4, aj to len ultrazvukom...

majula28
27. máj 2009

caute baby, aj ja som bola dnes u dokiho, pretože mávam bolesti podbruška, iba ma pozrel zo spodu, ževraj som otvorená tesne na prst, ale krček mi nemeral. Zistil mi nejakú infekciu a dal mi vaginálny krém, to otváranie že môže byť z toho tak uvidíme, za týždeň idem na poradňu. Keď som sa ho pýtala, ako sa mám správať či mám len ležať, povedal, že nemusím, len sa nemám namáhať a nič dvíhať a robiť, sedieť môžem len nie dlho stáť. Takže na môj tt je môj nález v norme.
Poobede ma začali bolieť kríže, a teraz neviem že z čoho to asi je, dúfam že sú to neni kontrakcie, čo mám robiť, poradíte mi niektorá?

petka, no tebe sa tuším ten krček zvačšuje 😀 😀 😀

pointka a ty máš krček zašitý? Odkedy? A môžeš ešte aj chodiť do roboty? 😲

petkaerdal
27. máj 2009

kolka,dneska som ho mala 2cm,ale ja som bola u gynekologa,nie v nemocke
dr. povedal,ze sa nemoze zväcsit,to je blbost,ale kedze chodim dvom lekarom,vzdy mi inak mera a ja som z toho jelen ,neviem,ci je spravne meranie,preto sa drzim na meranie v nemocke...to dnesne neberiem vobec vazne

petkaerdal
27. máj 2009

Sue,ty si prisla o dvojicky? to mi je luto,to muselo byt strasne 😔
inak aj ja lezim cele dni,tak sme dve,ja uz lezim 25 den dneska 😖

majula,aj mne nejak v 33tt zistili infekciu,je to normalne v tehu ,uz 2x som ju mala a v takychto teplotach,ale je pravda,ze aj to moze skracovat krcok a tiez som uz od takeho tt otvorena,tiez povedali,ze je to normalne

co sa tyka tych bolesti krizov,tak aj mna bolia,aj teraz dost boleli,ale citim to,len ked dlhsie stojim,ked si lahnem,tak to prejde,mozno to mas aj ty zo statia,nemusia to byt kontrakcie,dufam,ze teda niesu ani u jednej z nas 😅
mne je najlepsie,len ked lezim

petkaerdal
27. máj 2009

majula a tie bolesti mas take menstruacne,ako ja som mala?

maartinkaa
27. máj 2009

ahojte aj ja som zasita, a to uz treti krat, nie je to nic hrozne sue, robi sa to pod narkozou 😉

petkaerdal
27. máj 2009

martinka gratulujem k dvojkam 😉 tak chlapci? 😀

majula28
27. máj 2009

petka, áno sú to také bolesti ako na menzes, ale to len občas je to tak nepravidelne.. Už aj tie bolesti krížov ustúpili, lebo som si ľahla, chvalabohu 😀 , lebo už som rozmýšľala, že idem do pôrodnice 😲
Petka a teraz ležíš, alebo už kašleš na to?

baby, nejako sa to tu dvojičkuje 😀 čo to ako robíte? Jednou ranou dve muchy? 😀

petkaerdal
27. máj 2009

majulka,lezim zase,som mrtva z toho,ze som sla na kontrolu,ja aj tak nevladzem,keby som aj chcela nieco porobit,len ked lezim mi je najlepsie..zajtra planujem ale nieco uvarit po dlhsej dobe,tak uvidim,ako to zvladnem

aj ja pocitujem zase niekedy tie menstruacne bolesti,zevraj to skracuje krcok,nevies nieco o tom? su to vlastne kontrakcie?

majula28
27. máj 2009

vieš čo ja už som z toho jelen, keď som dokimu aj niečo povedala, že čo ma bolí povedal, to je normálne.... jauž som síce druhorodička, ale veľa vecí si už ani nepamatám ako to bolo, vtedy som ani kontrakcie nemávala, nič ma nebolelo, lebo som bola v nemocnici a bola som na magnéziových injekciách... 🙂

a čo ti povedal doktor na to ako sa máš správať, máš ležať alebo čo? Ty už aj môžeš rodiť.
mne povedal, že keby sa bábenko narodilo tak by bolo už dobre a že by ho vypiplali, ale ešte aspoň dva týždne 😀 😀 😀

petkaerdal
27. máj 2009

ja ked somn sa pytala dr.tiez povedal,to je normalne,uz mam na neho nervy,lebo na vsetko povie,ze je to normale
ale pytala som sa kamosiek,co rodili a kazdy povedala,ze bolesti,ako na menzes us kontrakcie,ale zalezi,ci su take ze stahuju a otvaraju krcok alebo nie,asi ci su falosne alebo prave mysleli,tie moje asi boli falosne,ked sa drzim,segre zacali rano a do vecera porodila...asi tak moje laicke vysvetlenie 😅

nepovedali mi,ze mam lezat,ale viem preco som bola v nemocke,tak lezim a vysledok som po tyzdni aj videla,takze teraz vstanem uz castejsie,ale lezim a aj tak mi je tak najlepsie,ako vravim...

majula28
27. máj 2009

tak teda pekne lež. 🙂 🙂 lebo potom už si tak skoro neľahneš 🙂 🙂 🙂 pri dvoch bábenkách, budeš mať čo robiť...
ale už môžu byť aj kontrakcie ak sú nepravidelné, veď už to máme za pár 😀

pointka
27. máj 2009

majula, ja som taka ruska zena 🙂
som zasita od 24tt, zo zaciatku som sa velmi setrila, ale potom som zistila, ze sitie drzi, tak fungujem normalne 🙂

maartinkaa
28. máj 2009

aj ja chodim k doktorovi s takou malou dusickou, ale zatial je vsetko dobre CS 0, vraj a steh drzi nenapnuty 🙂

petkaerdal
28. máj 2009

dobre ranko kocky 😉

dneska tu mame krasne slnecno

ako sa mate?

poi,ty ruska zena,ty by si vydrzala aj dalsieho pol roka s tym zasitim 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre