Špinili ste po anopyrine alebo fraxiparine v tehotenstve?

siska765
15. júl 2014

Som v 11tt a pod chvilou stale spinim asi tak od 6-7tt do hneda,niekedy viac niekedy menej,na kontroly chodim kazdy tyzden ,posledna vcera,ziaden hematom,vraj mozno z anopyrinu tak mi vcera nasadil fraxiparine injekcie ale aj tak dnes zas spinim :( mate niektora skusenost?vdaka

evakva
15. júl 2014

@siska765 Ano, ja mam skusenost. Spinila som až do 15tt a mala som anopyrin aj duphaston. Nakoniec sa z toho vyklula placenta praevia (placenta ulozena na vstupe do maternice). Snad to nebude tvoj pripad.

siska765
autor
15. júl 2014

@evakva a donosila si ho?mne tam nikdy nic nevidi ,vzdy je vsetko ok aj placenta vraj.tak ja uz neviem :(

evakva
15. júl 2014

@siska765 Bohužial o malu sme prisli, zomrela po porode, lebo som krvacala. Ak je placenta na svojom mieste, tak ver a dufaj. Ak nie je nic ine, moze to same prestat po 1. trimestri. Drzim palce.

siska765
autor
15. júl 2014

@evakva cozeeeeeeeeeeeee?a to ti na to prisli az tak neskoro?boze snad bude vsetko ok :(

evakva
15. júl 2014

@siska765 Ja som o tom vedela od 16tt, lezala som aj v nemocnici. Len mala som aj horsiu zrazanlivost krvi. No nebudem ta strasit, tvoj pripad to isto nie je.

siska765
autor
15. júl 2014

@evakva no boze akurat som si o tom precitala cosi a je mi z toho dost blbo.budem sa modlit aby to tak nebolo ,lebo to je strasne.

evakva
15. júl 2014

@siska765 Isto to nie je tvoj pripad. Spini sa casto bezdovodne do konca 1.trimestra.

tamarka9
15. júl 2014

@siska765 ja mam tiez oboje, anopyrin aj heparin, ale nespinim, iba lekarka ma upozornila, ze je redisa krv a aj cievne steny su nie take pevne, takze sa moze stat, ze nejaka cievka praskne a zakrvaca, ze sa mam potom prist ukazat...takze podla mna je to tiez mozne z toho...boooze ja sa tak modlim, aby mi po prvom trimestri vysadili ten anopyrin,alebo aspon davku znizili 😖

kiwi82
15. júl 2014

ahoj, ja užívam fraxiparín 04 a nešpiním. ale niektoré dievčatá počas prvého trimestra špinia, bez ohľadu na to, či berú lieky na riedenie krvi. Ak dr.skonštatoval, že je dieťatko vporiadku tak by to malo byť ok.

siska765
autor
15. júl 2014

@kiwi82 ano uz asi 5x som za nim bola s tym istym naposledy vcera a vsetko bolo zatial ok 🙂 tak snad aj bude

pianina
16. aug 2014

@siska765 Ahoj.Ja som tiez na Anopyrine a stale spinim som v 14tt.Dokedy ste spinili?

siska765
autor
18. aug 2014

@pianina ahoj, ja cca od 7tt do zaciatku 12tt, tak mi doktor anopyrin vysadil, ze je to z neho a dal mi fraxiparine, a teraz som v 17tt a klop klop vsetko je ok.Vsak to spomen svojmu,fraxiparine je ovela lepsi,az na to ze si ho musis pichat ,ale to sa da da zvladnut.

pianina
18. aug 2014

@siska765 ja som po fraxiparine potratila ☹ Tak radsej vydrzim a ty mas aku diagnozu?

siska765
autor
18. aug 2014

@pianina no nviem ci fraxiparine moze nieco take urobit,inak by ho asi nedavali,ale nie som doktor.Ja nemam ziadnu diagnozu , ja som minuly rok potratila,a neprislo sa na to preco , tak mi to doktor-najskor anopyrin,predpisal preventivne,aby sa nahodou neurobila nejaka krvna zrazeninka v pupocnej snure.Ja mam genetiku aj vsetko ostatne ok.Je to prevencia,mam najnizsiu moznu davku.

pianina
18. aug 2014

@siska765 Ahha.No ja mam syndrom lepivych dosticiek a na to je najlepsi anopyrin.Tak idem dalej uzivat 🙂
A chodis aj na pravidelne hematologicke kontroly?Ako casto?Ja raz za 2 mesiace.

sumattra
15. sep 2014

Ahoj syndrom mam aj ja a brala som teraz pri druhom tehu anopyrin no hematolog ma dal na fragmn ako pri prvom tehu kde este toto o mne nevedeli a urobila sa mi zrazenina v nohe. Anopyrin vysadili preto ze sa horsie zastavuje ked sa z dola rozkrvacas ako injekcie. Pri prvom aj druhom tehu som spinila aj som si pri prvom polezala v nemocnici aj 3x ale moje davky boli 12500 jednotiek tak sa netreba cudovat, teraz pri druhom som spinila a tiez babo aj placenta ok, lekarka povedala ze toto jej pacientky proste spinia v prvych mesiacoch co su na tychto liekoch. Tak som isla kazdykrat na kontrolu, setrila sa a uz som v 36tt a aj na vyzsej davke fragminu leboku koncu tehu sa zvysuje D-dimer a teda je treba viac riedit ;) len vyckaj, treba trpezlivost pri takychto stavoch,nic ine nepomoze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre