Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

luckaamilan
2. okt 2013

@erika1
to mi je luto. držím synčekovi palečky, aby sa to rehabilitáciami zlepsilo.
femibion obsahuje kyselinu listovu v dostatočnej miere, takže si mala určite dost kyseliny listovej.

A mala si na začiatku len obycajny opar, alebo i pasovy opar, genitalny opar.... chripku, rýmu....?

sollita9
16. dec 2014

No baby..ja som dostala teraz v tehu prvykrat opar v zivote a bol to herpes zoster:( .a vyhodil sa mi na krku vlavo..nemala som nastastie ziadne plizgiere..iba malilinkate..akurat to trosku bolelo a dost svrbelo :( To som bola cca v 23tt. cize v 5 mes. tehu. Cize ako citam prispevky tak sa lakam. Nikdy predtym som v zivote opar nemala :(( desite ma. No kozna mi na to dala riadne lieky, vraj musim,lebo inac by to mohlo nejako poskodit babetko. Aj ked som uz mala za sebou prve 3mes. tehu. tak som brala Herpesin. No plus Bkomlex vitaminy. Dufam a modlim sa, aby bolo babetko v poriadku. Termin mam zac. januara. Dajte Vase skusenosti. Vdakaaaa

angel257
16. dec 2014

Ja som mala herpes asi pred mesiacom a ťuk ťuk , zatiaľ je babo ok 🙂

klaudise
16. dec 2014

Pridavam skúsenosť aj ja, ja som behom prvého tehu mala herpes min. 5x, podotýkam, že v prvom trimestri asi 3x. Bábo sa narodilo úplne zdravučké a krásne, hneď po narodení som mala opäť herpes, teda v pôrodnici a potom ešte niekoľkokrát na rôznych miestach na pere, nijako to neovplyvnilo dieťatko. Inak volala som do firmy, kde sa vyrába vodička Herpik a tam mi bolo povedané, že v tehu sa to môže používať, to jediné mi pomahalo, keďže som chcela niečo na prírodnej báze. Herpes to rychlo zasusilo. Tiez som používala Tea tree olejček. Bolo mi tiež povedané, že má recidívny účinok, čo v mojom prípade aj pravdou bolo, i keď sa herpes vyhodil, už nie na tom mieste, kde raz bol...tak hadam som pomohla a hlavne upokojila niektoré budúce maminky 🙂

nikolabulkova
12. apr 2015

ahojte baby. prosim vas vyhodil sa mi and zadkom v tej jake may herpes.som v 3 trimester. viete mi nato nieco poradit prosim?

mimkamo
21. feb 2016

@loss
Ahoj prisim ta ako ta liecili na ten pasovy herpes? Neublizilo to babatku? Ja som prave zistila ze som tehotna a pred 10 dnami som dostala pasovy herpes,mam len taky maly flak na pravom boku,nic velke ale to je asi jedno...neviem co teraz robit,ci ist na potrat alebo co...

miriamab
12. mar 2016

@sheepik ahoj. Aj ja som momentalne v 6tt a herpes som dostala zrovna v dobe otehotnenia. Ako prebiehalo tehotenstvo? Vyskytli sa nejake problemy?

zuzanka0000
5. máj 2017

@sollita9
Dobrý deň, ako ste dopadli s bábätkom... Po prekonaní herpesu v tehu. Ja so. Mala v 16 tt na pere 1 krát. Ale kiahne som mala takže by to mal byť ten istý vírus...
Pekný den

mina121212
8. dec 2017

Ahojte baby uz je to staršia diskusia ale chcem sa opýtať na začiatku tehotenstva okolo 3 - 4 týždňa som mala na perách vyhodený herpes a teraz som čítala ze to je nebezpečne. Uz som v 22 tyzdni a doktorka povedala uz je neskoro sa tým trápiť a tak sa chcem opýtať ci ste mali niektorá tak na začiatku herpes a máte zdravé detičky. Ďakujem

mzov
8. dec 2017

@mina121212 ahoj, ja som mala herpesy na perach v kazdom tehotenstve (3) a vsetky deti su v poriadku 🙂 ja som ale mavala herpesy aj pred tehotenstvami.

mina121212
8. dec 2017

A mala si ich hneď na začiatku tehu? To som aj ja mávala uz od detstva herpes

julia1993
8. dec 2017

@mina121212 ahoj ja som mala 4x herpes ked som bola tehu. Prvy som mala tiez tak na zaciatku a tiez som sa bala. No malá je zdrava 😊 nemusis sa bat

tinka_21
8. dec 2017

@mina121212 Ja som s herpesom ešte aj rodila, lebo od puberty som bývala chorá. Pokiaľ si bola náchylná na herpesy aj predtým, tak skrátka ten vírus už máš v tele a jediné čo môžeš je urobiť všetky opatrenia aby neprepukol. Ale tehotenstvo je ďalšia záťaž pre organizmus ženy, takže tá žena by musela fungovať asi vo vákuu :-/ bez stresov, s dostatkom spánku atd. Dcérka je úplne v poriadku, akurát že túto predispozíciu podedila po mne :-/ Takže v 3 r. a 4 m. ho schytala prvýkrát. Odvtedy ho mala už asi ďalšie 4 razy, takže podporujeme imunitu atd. Aj naša imunologička povedala, že v niektorých veciach genetiku skrátka neoklameš. Moja mamina, ja a teraz dcérka, všetky tri sme ako cez kopír - žiadne bakteriálne choroby, ked dačo tak jedine vírusovky, väčšinou to zasiahne horné dýchacie cesty, čiže soplíme, a mávame herpesy.

mina121212
8. dec 2017

Ja som sa tak vyplasila lebo take veci som čítala ze herpes môže spôsobiť ze dieťa môže byt autista a podobne. Do teraz som to nejak neriešila ale ďakujem baby ste ma potešili troska 🙂

tinka_21
8. dec 2017

@mina121212 Ja som bývala často chorá už predtým, tehotenstvo ma dalo dosť dole, keďže všetku výživu si bralo bábätko a nemohla som si dať žiadne lieky. Ale vravím, s virózou a herpesom som ešte aj rodila, dokonca si pamätám, že som riešila aké kvapky do nosa si mám dať (nič sa nemohlo a nič nazaberalo). A v lekárni (takej mojej dobrej ;)) mi aj Muconasal dali (jediné čo mi pomoze),s tým že to sa len výrobcovia chránia, ale že to čo ide na sliznice do placenty a tela bábätka neprejde.

mzov
8. dec 2017

@mina121212 ja aj na začiatku, aj hocikedy, dokonca raz som aj rodila s herpesom na pere...

mocita1
28. mar 2021

@silvinnka dobrý večer, ako dopadlo vaše tehotenstvo? Tiež mam genitalny herpes a som 4-5tt. Mávala som ho aj predtým, ale bojím sa co bude. Už raz som bola tehotná tiež som ho tak na zaciatku dostala a potom bábätku prestalio biť srdiečko. Neviem ci koli tomu? Ďakujem za odpoveď.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre