Syndróm zanikajúceho dvojčaťa. Máte s tým skúsenosti?

elian
2. apr 2009

Ahojte,
na začiatku môjho tehotenstva mi určili syndróm zanikajúceho dvojčaťa, chcem sa spýtať či je tu viac tehuliek, ktoré mali tento syndróm ??? Na prvom ultrazvuku boli krásne vidieť dva plodové vaky, medzitým som slabo špinila a na ďalšom ultrazvuku už bol len jeden plod a pár milimetrové pozostatky z toho druhého.
Máte skúsenosti s týmto problémom?

kitusa
29. dec 2017

Ďakujem za odpoveď, mňa len straši, že hcg kleslo a nerozumiem, ako na uzv mohlo podrast.

kitusa
29. dec 2017

Ďakujem za odpoveď, klesanie hcg mi neda v noci spať.

ajbka
29. dec 2017

Hcg podľa tabuliek má rozpätie, max okolo 9 tt - treba overiť tie tabuľky, nepamätám si presne, potom klesá, navyše je hcg produkt obalov, čo pri 1 zanikajucom by vysvetľovalo asi situáciu.

kitusa
29. dec 2017

Diky, pozriem si to.

melmel78
29. dec 2017

@kitusa to klesajuce hcg bude podla mna kvoli tomu zanikajcemu dvojcatu. To jedno ostalo bojuje, zije a to druhe prestalo a hcg ti preto kleslo. Ja som o to druhe prisla v cca 10tt, nebola tam potvrdena akcia srdiecka. To druhe sa vyvijalo v pohode. Byva to tak a tehotenstvo by to nemalo ovplyvnit. Bud silna a neboj sa

kitusa
29. dec 2017

Ešte raz ďakujem

kitusa
30. dec 2017

žienky, bola som dnes na pohotovosti, lebo som začala krvácať. Dali mi len Canavit a poslali ma domov, lebo zbadala akciu srdiecka. V utorok mam ist k svojej lekarke a vtedy sa musi akcia srdiecka zvysit. Ale plodik sa jej zdal maly, vraj po ivf su same komplikacie. Som napatá a čakám.

bambulka2015
30. dec 2017

@kitusa Ver, ze bude vsetko OK. Ja mam dceru tiez po IVF dokonca s ICSI (problem - velky - je v muzovi). Tiez mi vlozili dve, v ca. 8tt, este stale dve, aj srdiecko, v 10 tt uz len jedno. Gyn vravel, ze to je normalne a nie len pri IVF. Vela tehotenstiev skonci ani zena nevie, ze je tehu. Dvojickovske casto konci tak, ze bud skonci potratom alebo casto sa aj bez priznakov druhe akoby vstrebe. Ja som nemala nijake problemy. Ani spinenie, ani krvacanie. Len jednoducho na dalsej prehliadke uz tam druhe nebolo. Ani nijake naznaky, ze by tam nejake druhe niekedy bolo.
Inak tehu cele bezproblemove, mala sa narodila normalne v termine, uplne zdrave, sikovne, 2,5 rocne dievcatko. Nic jej nechyba, chodi uz aj do skolky a je zdravsia ako 10 normalne splodenych deti dokopy.

len ver, ze bude vsetko Ok.

Inak, ja som do 12tt vkladala 2-2-2 Utro.

kitusa
30. dec 2017

Ďakujem, povzbudilo.

kitusa
30. dec 2017

Ďakujem, povzbudilo, mňa straší aj hcg, ktoré kleslo. Jedno embryo sa vstrebáva , ja neviem, či to bolo z toho

bambulka2015
30. dec 2017

@kitusa Neboj, vsetko bude dobre. Pokym srdiecko bije, plod rastie, tak bude vsetko OK. HCG ani nedavaj merat. To ma vyznam len z prvych tyzdnoch tehu. Ja ani neviem, ako sa mi HCG neskor menilo. Merali len dva tyzdne po vklade a potom sa to u nas uz nerobi.

kitusa
30. dec 2017

Diky, este raz

melmel78
30. dec 2017

@kitusa presne tak bambulka2015 ma pravdu, nestresuj sa a bud v klude. To krvacanie mozes mat z toho zanikajuceho embryjka. Ja som presne ako ty velmi silno krvacala ked to jedno odislo. Myslela som ze je koniec s oboma a to jedno sa drzalo srdiecko bilo. Niekomu sa vstrebe to dvojca a niekto krvaca.

kitusa
31. dec 2017

Diky, len tym sa utesujem, ze srdiecko bije, Bojim sa do utorka, co uvidi uzv, ale pojdem si to dat pozriet aj inej doktorke.

kitusa
2. jan 2018

ahojte, dnes som bola na kontrole, vyska hcg bude na zajtra, aj ked neverim, ze bude vyssia. Na ultrazvuku mi moja lekarka nepotvrdila akciu srdiecka, hoci v nemocnici ju videli. Akurát mi povedala, že vie zmerať CRL, ale hodnoty si nepamätám. Chce čakať ešte dva týždne, nevie, či to druhé embryo stiahlo prvé alebo nie. jE to celé psycho.

melmel78
2. jan 2018

@kitusa snad zajtra to hcg bude v poriadku. Daj si tu akciu srdiecka este pozriet u dalsej dr ktora ma kvalitny pristroj. Verim ze si na nervy ved kto by nebol. Drz sa

kitusa
2. jan 2018

Diky, za povzbudivé slová

kitusa
3. jan 2018

Ahoj, bohužiaľ, je koniec. Hcg kleslo ešte na polovicu, ultrazvuk som si dala skontrolovať u iného lekára , bol to zamĺknutý potrat. Plačem, no nedá sa. V pondelok idem na kyret.

melmel78
3. jan 2018

@kitusa to mi je luto uprimne 😔. Neviem co k tomu napisat no jedine cas zahoji bolest na dusi. Oddychni si a potom bojuj dalej. Drzim ti vsetky palce

kitusa
4. jan 2018

Diky za všetko, vždy to pomohlo. neviem, ako bude ďalej, lebo zmarzené nič nemáme. Najprv sa musím dať dokopy ja a fakt neviem,či sa ešte do dačoho pustím. Ja som mala už predtým potrat . nech sa ti darí

llucia7
21. máj 2020
vladka2503
16. feb 2021

Ahojte dievčatá, viem, že je to stará téma.. Ale chcem sa opýtať, mali ste pri miznucom dvojcati aj veľmi silné krvácanie? Minulý týždeň som bola u Dr, z krvi potvrdili tehotenstvo, včera som ale začala veľmi silno krvácať aj pokračujete, dnes som bola u Dr a aj tak urobil sono, aj keď ja som si myslela ze sa to proste uzavrie ako MA a on povedal ze sliznicu mam stále krásnu a ze vidí 3,, bubliny,, každá je iná.. Ze bud sú to cysty alebo syndróm potracania dvojčatá. Poobede ma volať ohľadom hcg.. Ak by to bol ten syndróm, mali ste aj po silnom krvácaní aspom jedno v poriadku?

kulumulu123
16. feb 2021

@vladka2503 ja som mala v 6tt všetko ôk v 8tt už iba jedno mala som dosť silné špinenie ale žiadna červená krv dali mi utrogestan Dr vravel ze nakoľko je to veľmi skoro tak druhé sa vstrebe a ostal nám syn už má rok... Po utrogestane špinenie prešlo aj tak som bola celé tehu na rizikovom. Držím palce

mirka0703
16. feb 2021

@vladka2503 vobec nie silne, skor take slabe...ale ja som bola v 8tt

katpox
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elian
autor
16. feb 2021

Krvacanie bolo slabe a dohneda sfarbebá krv ..... potom už klasicke bezprob.tehotenstvo

melmel78
16. feb 2021

@vladka2503 ahoj, no tak ja som mala velmi silne krvacanie a rovno sa mi spustilo na pohotovosti v nemocnici, kde som cakala na priatela s jeho problemom. Krvacala som jak zarezana, iba mierne bolesti v podbrusku, ale lialo sa to zo mna, aj velke kusky zrazenej krvi. Myslela som, ze je po vsetkom a kedze som bola akurat v nemocnici ako doprovod, tak som vybehla na gynekologicke a pozreli ma. Druhe tam bolo a bilo mi srdiecko....aj dr sa cudovala, ze sa udrzalo, lebo vela krat pri silnom krvacani zvykne strhnut so sebou aj to druhe. Stalo sa to v 10tt. Druhe bolo v poriadku az kym mi v 16tt nepraskla plodova voda a neodtiekla uplne vsetka. Bola som v nemocnici 4 tyzdne na infuziach takmer bez pohybu, iba vycurat, najest a lahnut. Ale zial to druhe babo vzdalo a v 19tt odislo aj to. Dovodom bola infekcia plodovych obalov, inak zdrave dievcatko. Infekcia nahlodala obal a vytekala voda. Zachranit sa to uz nedalo. Mala som samozrejme opakovane bolesti, kvoli ktorym ma pred tym len vysetrili, ale vsetci boli v tom, ze sa zrejme roztahuje maternica a neriesili to. Ani crp nevzali a pritom som ho mala vysoke v nemocnici. Az budes v poriadku a druhe sa udrzi, trvaj na komplexnom vysetreni, aj crp test na zapal v tele. Bola som taky zvlastny pripad, ktory si dr pamataju lebo im to bolo divne cele....Cas uz zial nevratime, zato vsak mame krasneho skoro 2 rocneho chlapceka. Drzim palce

vladka2503
16. feb 2021

@melmel78 ahoj, tak ja som mala až 3.. Volala ale už aj dr ze mam vysadiť lieky hcg kleslo skoro na minimum, takže u mňa nič.. Je mi ľúto čím si si presla.. Nám zomrel synček v 24 týždni tiež na infekciu

melmel78
16. feb 2021

@vladka2503 je mi ľúto že to takto skončilo. To si bola umelým oplodnenim?

vladka2503
16. feb 2021

@melmel78 nie IUI.. Zjavne tie folikuly ktoré dorast nemali, dorastli 🤦‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre