Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

kika123kika
13. aug 2019

@barmankaa aj ty ju kas pozitivnu?

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelusik9
14. aug 2019

@barmankaa ahoj , ja som mala pozitívnu toxo v tehu 🙂 kludne napis co potrebuješ 🙂

monicka79
17. dec 2019

@nelusik9 ahoj, mala si akútnu toxo? Ja mam akútnu a beriem rowamicyn, bedem ho brať 28 dní. Mam strach aby bolo malé ok

kika123kika
17. dec 2019

@monicka79 ahoj aj ja mam akutnu toxo 🙂 brala som rivamicyn a mala som ho brat az do konca tehu a to 6tabletiek denne :/ no uz som neni tehu bo som mala dvojky a mala som transfuzny syndrom dvojiciek tak sa to navydarilo su tomu pomaly 3 mesiace a toxo stale mam ale uz nieje potreba brat lieky nakolko mi uz klesa no musime so snazilkivanim cakat pol roka 🙂 to bude doba :( a neboj vela zien rodi s toxo a deticky su okej 🙂

mata02102010
17. dec 2019

Moja mamina prekonala toxoplaxmozu, zjedla na ňu strašne veľa liekov, narodil sa mi brat, ktorý má už 36 rokov a je zdravý ako buk, takže zázraky sa dejú

monicka79
17. dec 2019

@kika123kika ešte mi dnes volali ze teipple testy co mi robili minulý týždeň vyšli pozitívne na downow syndróm, to bolo v 16.tt. Prvé vyšli dobre, aj podľa soma sijove prejasnenie a nosova košická všetko ok, aby toho malo nebolo museli ma vystrašiť teraz. Chcem sa objednať Grochalovi na morfologicke sono, lebo táto neistota je strašná. Dúfam že tie testy sú zlé len kvôli môjmu veku, má 40 rokov a otehotnela som teraz tretíkrát neplánovane, ale tešili sme sa.

kika123kika
17. dec 2019

@monicka79 nebooj bude to okej 🙂 treba verit 🍀 objednaj sa uz zajtra a povedz co je vo veci a hned ti da termin je fakt super ja ked som mala s mojimi dvojkami tento preoblem o dva dni mi dal termin a fakt profik a hodinu a pol robil sono cize nic nezanedbal

kika123kika
17. dec 2019

@monicka79 a nechces si dat urobit trisomy testy?

monicka79
17. dec 2019

@kika123kika áno, zajtra sa opýtam môjho Dr. On ich tiež vraj robí.

kika123kika
17. dec 2019

@monicka79 podla mna si ich daj spravit stoji to peniaz no stoji to za to vediet ze je vsetko okej a nestresovat sa zbytocne 🙏🏽

monicka79
17. dec 2019

@kika123kika presne sme si s mužom hovorili, peniaze neriešime len nech vieme na com sme.

kika123kika
17. dec 2019

@monicka79 presne aj ja v dalsim tehu si ho dam spravit urcite aby som nemala stresy nakolko je to na vyse 90% presny test 🙂

mata02102010
22. dec 2019

@monicka79 triple testy som mala aj ja vysoké riziko, a mám 38 rokov a narodil sa nám krásny zdravý synček, ale tie nervy z výsledkov sú hrozné

monicka79
22. dec 2019

@mata02102010 presne tie nervy... Po sviatkoch budem mat výsledok trisomy, tak som zvedavá, dúfam ze budu ok.

mata02102010
22. dec 2019

@monicka79 držím palce

monicka79
11. jan 2020

@kika123kika tak výsledky trisomy mam negatívne, downa vylúčili, dnes som bola u Grochala na Sone, tiuz vylúčil chromozonalne poruchy, akurát malej našiel multicysticku obličku, asi vraj bude fungovať len jedna, ale nerobíme z toho tragédiu, dá sa žiť s jednou zdravou, ostatne by malo byt v poriadku a bude to teda dievčatko 😊

kika123kika
11. jan 2020

@monicka79 no vidis ja som hovorila ze vsetku bude v poriadku 🙂 silni drzim palceky ✊🏼🙏🏽🍀 a gratulujem k dievcatku 🙂

jankaa2121
17. máj 2020

Ahojte dievcata. Dmes som 13tt tehu a v piatok som dostala vysledky od gyn... igm 3.090 a igg 518.700 ziadne ine hodnoty tam nemam a az v pondelok idem na infekcne. Myslite ze je sanca ze som mohla mat toxo uz pred tehu? Velmi sa trapim. :'(

kika123kika
17. máj 2020

@jankaa2121 ahoj a nemas tam napisanu aviditu ci je vysoka, nizka alebo heanicna hodnota? Ja som kala minuly rok pocas tehu akutnu ja som mala velmi vysoke hodnoty a pozitivne vsetko IgG,IgM aj IgA. Teraz som opat tehu minule nedopadli dobre ale nie koli toxo. a mam pozit IgM 1:106 a IgG 133 a avidita vysoka 35,3%

kika123kika
17. máj 2020

@jankaa2121 lebo pokial by si mala pozit vsetky vtedy by to nebolo moc dobre a treba to teraz sledovat a castejsie odoberar krv na toxo ak klesa IgM je dobre 🙂 Ja idem tiez v utorok na infekcne ale nastastie uz oen pre spravu pre gynekologa a nemusim sa ochat uz ATB. Ak ti nahodou daju ten rovamycin babatko to chrani bude dobre neboj ✊🏼

jankaa2121
17. máj 2020

@kika123kika aviditu ani ine toxo vysledky tam nemam...to budem asi vediet az z vysledkov z infekcneho. Ako dlho to trvalo od odberu kym si mala vysledky prosim? Takze aj teraz mas este pozitivne igm..to sa drzi este od tej akutnej toxo? Nahodou, nebola si na Kramaroch na infekcnom?
Velmi drzim palce aby si mala len prijemne tehulkovanie a v Decembri drzala svoje zdravucke babatko!

kika123kika
17. máj 2020

@jankaa2121 mne vzdy odbery robil gynekolog a poslane to bolo do medirexu 🙂 posielam ti ake som mala teraz vysledky a ty to mas asi trosku inak pisane ako ja 🙂 a naviac ja tam mam bapisane uplne dole ze protilatka IgM sa bude v tele drzat dlhsiu dobu. Ja som mala toxo akutnu od minuleho roku od juna :/ a do teraz sa to tahalo a ti poviem do kedy este akutna vlastne do decembra a teraz sa to vlastne zlepsilo vdaka panu bohu 🙏🏽

A vlastne ja som zvykla take 2tyzdne cakat na vysledky ale neviem ako to chodi na infekcnom a nie ja chodim do TT.
Dakujem velmi pekne aj ja velmi drzim oalce aby ste boli zdravi a nemuseli brat ziadne lieky❤️✊🏼✊🏼 A neboj sa bude vsetko dobre a hned daj vediet ako si dopadla silni drzim palce ✊🏼
A este jedna vec mas pozit len dve tie iste co ja a je tam velmi hoavna aj avidita to je vlastne to ze ako sa brani uz proti tej toxo 🙂 akurat som volala v piatok do TT a ta ki vsetkk vysvetlila 🙂

jankaa2121
17. máj 2020

@kika123kika waw to tak dlho trva akutna forma 😕 a nepamatas si ake si ake si mala hodnoty pocas akutnej fazy prosim?
Potom urcite dam vediet ako pokracujeme.

kika123kika
18. máj 2020

@jankaa2121 pisem soravu tam viem ooslat viac foto 🙂

martina51z
8. feb 2021

@kika123kika ahoj prosim ta mne dnes urcili akutnu roxoplazmu som v 10tt a strasne sa bojim zajtra idem na infekcne neviem co mi budu robit ale dufam ze mi povedia na com som... IgM mam pozitivne a IgG negativne takze pravdepidobne u mna prave prebieha nakaza :(

kika123kika
9. feb 2021

@martina51z ahoj pisem ss 🙂

monicka79
9. feb 2021

@martina51z ja ti môžem napísať za seba, prežila som to pred rokom, nasadili mi na 4 týždne rovamicyn, bábätko mam zdravé ma 8 mesiacov, po pôrode jej brali krv a mala už protilátky. Ja som mam zlatú Dr. Ta akútna forma odznie a dlho, niekoľko mesiacov, ide to pomaly ale išlo to dole, chodím ešte na kontroly aj malej teraz brali krv na toxo aby sledovali ako stúpajú protilátky. Nič sa neboj, dôležité je liečiť to.

martina51z
9. feb 2021

@monicka79
@kika123kika dakujem velmi pekne... Dnes mi zobrali na infekcnom krv vraj mam hud zacinajucu toxoplazmozu lebo to mam nizke alebo ide o falosnu pozitivitu... Zajtra rano mam o 9tej volat na vysledky tak uvidíme... Ja sa bojim si nechat babo a liecit to antibiotikmi je vraj velmi pravdepodobne ze dietatko sa marodi zdrave ale casom mozu vypuknut poskodenia.. Neviem uvidim ake budu vysledky a dohodnem sa s gynekologickou co dalej.. Dakujem vam velmi pekne za vase rady a skusenosti

kika123kika
9. feb 2021

@martina51z drzim palce aby to boli len falosne pozitivne ✊🏼✊🏼✊🏼🍀 kolko zien nevie ze mali akutnu toxo nie kazd dr na to berie krv :/ no ono ta vada moze byt len tolko ze hude nosit okuliark ono to ide pri detickach na uska a na ocka. Ja som vtedy tiez vela citala a bola to blbost :/ ja by som si urcite dvojicky nechala no stalo sa nam co sa stalo :( ale ako pisem v takomto pripade nemozem niekomu hovorit ze to je zle rozhodnutie to musi rodic rozhodnut sam a ako kolvek sa rozhodnete ked uz si zrejme podla tvojich slov mala nejake problemy pocas minulych tehu tak verim ze bude spravne a take co neolutujes drzim siilno presilno palce 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre