Vykĺbené nohy. Mám ísť radšej na cisársky rez?

sezuzka
4. jún 2007

Ahoj dievčatá,
ako dieťa som mala vykĺbené nohy a vlastne dodnes ich mám veľmi pohyblivé (neviem, ako presne tomu vravia lekáry). Počula som už niekoľko názorov, že by som preto mala radšej rodiť cisárskym rezom. Máte niektorá skúsenosti?
Ďakujem

sezuzka
autor
4. jún 2007

😨 😨 😨
samozrejme lekári

milhaus
4. jún 2007

ja zasa dokažem ohnut palec na ruky i naopak a aj druhy a moja dcera to zdedila po mne a nemala som ho vyklbeny
a videla som aj babu ktora ohla ruku v lakti naopak
ti lekari by to mali určit podla rengenu sak ako inak budu vediet ako si to mala vyklbene, ja sa do toho nerozumiem, neviem

hanka274
7. jún 2007

sezuska, neviem, ak si teraz tehotna, samozrejme na rentgen zabudni 😉

escada17
8. jún 2007

sezuska, tak to netusim, ja som to nikdy nepocula, ale mala som vyklbene nohy ako dieta a cisarskym som rodila nahodou- mala som velke mimi a porod trval priserne dlho, inak by som rodila normalne, o co som sa aj 26 hodin snazila 😉 inak sa ma nikdy nik take nepytal, cize to podla mna asi nevadi...aj ked nie som lekar... 😕

stefy
15. jún 2007

Aj ja som sa narodila s vyklbenými nožičkami, dlho som bola na takom strojceku, chodit som začala až v 17 tich mesiacoch. Tiež som sa pred pôrodom na to pýtala a lekár povedal že nie je dôvod na obavy. Mám štyri deti z toho jeden cisársky a ani pôrody ani tehotenstvá mi nespôsobovali žiadne problémy.

ajko
18. jún 2007

ahoj sezuzka. mám kamošku ktorá mala ten istý poblém ako ty. rozhodla sa rodiť v Banskej Štiavnici kde jej umožnili rodiťaj v inej polohe ako klasicky. takže odrodila v sede na špeciálne uravenej stoličke a všetko prebehlo v poriadku. skús sa informovať v pôrodniciach vo svojom okolí.