Dá sa zistiť z krvi zápal?

monikka30
24. jan 2013

Ahojte,v pondelok som bola u dr.tam mi potvrdil tehotenstvo dal mi aj knižku a vzal krv.Od včera mám dosť bolestivé vaječníky a podbruško.Ak by som mala nejaký zápal tak v krvi by to malo ukázať,nie?Neviem už mi asi šibe alebo sa veľa sledujem ale bojím sa aby všetko dopadlo o.k.

mariana10
24. jan 2013

jasne ,ze sa da,,,urcuju sa vtedy hodnoty ake mas,,,,, clovek ma vtedy zvyseny pocet bielych krviniek ,ktore prirodzene bojuju

jania023
24. jan 2013

@monikka30 Ahoj jasne ze sa da akonahle mas zapal v krvy tak sa ti zvysia hodnoty..Bezne hodnoty zapalu su do 5 co beru ako negativ a ked ich mas vissie tak uz davaju lieky..ja som mala naposledy zapal v tele z hodnotou 265 😀 ale tam som mala teplotu cez 40stupnov..pokila nepas teplotu tak je to dobre

monikka30
autor
24. jan 2013

a môžem si dať na tie bolesti magnezium alebo mi musí doktor určiť že ho mám brať?

euka210
24. jan 2013

@monikka30 moze to byt len docasne kvoli zmenam v organizme. Lieky, hoci Mg zbytocne neber, skor kys. listovu.

tatramatka
25. jan 2013

@monikka30 asi ti bral odbery na krvny obraz a zakladnu biochemiu a ta neobsahuje zapalove parametre-aslo, crp a sedimentaciu tipujem, ze nerobil, lebo to by malo byt v rezii obvodneho dr. Ak je nejaky zapal je, su aj zvysene hodnoty leukocytov (biele krvinky), ale vyssie hodnoty su v tehotenstve tolerovane, ale ty si este na zaciatku tehotenstva, takze mozes mat taketo pocity, ale najlepsie spravis ak mas nejake pochybnosti ak navstivis dr., ci uz obvodneho al. gynekologa. A Mg pokial nemusis, tak neber (Mg zapal nelieci), aj ked v tehotenstve je dovoleny, ale tiez je dobre to najprv skonzultovat.

zuzulica
25. jan 2013

@monikka30 Pokiaľ nemáš zapáchajúci výtok, nesvrbí ťa tam dole, alebo ťa to nepáli pri močení, to nemusíš mať zápal, to môže byť kvôli tehotenstvu, mňa tiež zo začiatku bolievalo tak nepríjemne ako na začiatku menzesu , vaječníky a podbrušok bolavý, nafúknutý,časom sa to zlepšilo 🙂 To tie hormóny, maternica a všetko sa rozťahuje. Ale ak sa bojíš zavolaj gynekológovi a poraď sa s ním

denisaaairdacova
20. nov 2023

Ahojte chcem sa spýtať keď mi obvodný bral krv chcel zistiť či nemám zápal a ak by som mala aj iný problém tak to by tak sa ukázalo nie ? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre