Poradne na Kramároch

kacenka821
19. máj 2014

Na buduc tyzden idem na poradnu na kramare no neviem co ma caka?ma niekto skusenosti ako prebiehaju?obavam sa totiz ako to vsetko u mna dopadne kedze jedny mi hovoria ze dietatko je zle otocne a opat to bude sekcia a dalsi ze je otocene normalne..robia na poradniach aj ultrazvuk?alebo ako zistia ze ako je otocene?ma niekto skusenosti?

ushuaia
19. máj 2014

@kacenka821 ahoj, pockaj vravis ze nevies ako prebieha poradna ale mas 2 deti - teraz to neber ako urazku, ci vyryvanie...len ma to zarazilo, na kazdej poradni sa spravidla robi aj UZV, a lekar ta palpacne vysetri...meranie fyziologickych funkcii a vahy je samozrejmostou, na UZV lekar vidi polohu dietatka, a aj ked je otocene zvycajne sa caka ci sa nepretoci samo...potom sa az pristupuje k sekcii - co je samozrejme bezpecnejsie pre matku a dieta...nepises ani v ktorom si tyzdni...zbytocne sa nestresuj, neprospeje to ani tebe ani malemu... 🙂

kacenka821
autor
19. máj 2014

ano neviem ako to bezi na kramaroch kedze predtym som rodila inde ..a teda ani na jednej takej poradni a ani pri jednej dcere mi utz na poradni nerobili myslim na poradni posledny mesiac..skontrolovali moc..tlak..vysetrenie zvnutra a ahotovo..preto sa pytam..pri druhej dcere sa na to ze je zle otocena prislo uuuplnou nahodou..preto sa pytam ako je to kramaroch..ziadne diskusie som nenasla preto som sa pytala..a som 36tt..ja uz po jednej sekcii som..a predtym som bola upozornena ze sa mam pripravit ze to bude planovana sekcia lebo je zle otocene...atd..iny lekar mi tvrdi ze je dobre otocene..a prave preto ze mam 2 deti mi to je divne pretoze babatko citim v celej spodnej polovici brucha..neviem na co sa pripravit..a vlastne ani comu verit..preto ma zaujima ci sa robi utz na predporodnej poradni na kramaroch..lebo neviem ako inak by tu polohu zistili..

ushuaia
19. máj 2014

@kacenka821 aha tak to uz mi dava zmysel...lekari by mali vychadzat z predchadzajucich porodov - na to pisu anamnezu do karty pacientky..., poviem ti takto ja som bola na Kramaroch 1x na poradni (cele tehu som bola sledovana mimo sk, nerodila som na sk), takze spat ku Kramarom, bola som u sukromneho gynekologa, UZV robil ako samozrejmost, kedze ty si si nie ista ako je dietatko otocene, poziadaj lekara aby ti UZV urobil a vysvetli mu preco, prosto mas obavy, lebo uz mas s tym skusenost a si po sekcii, v 36 tt uz bude krasne vidiet ako je drobcek otoceny...budes mat aspon pokoj na dusi...drzim ti palceky a zelam vela ststia

liz_lemon
19. máj 2014

@ushuaia ultrazvuk sa nerobi na kazdej poradni, povedala by som skor, ze na ziadnej, na ultrazvuk sa chodi zvlast, priamo do nemocnice na 8. pochodie, ak teda vobec funguje 🙂

@kacenka821
budes mat take iste poradne, ake opisujes, kontrola tlaku mocu, vysetrenie gynekologom, a + k tomu monitor, ale to sa chodi mimo poradne (zavisi, ako ta objednaju)
nechapem, ako sa mozu lekari tak lisit, ved bud ma hlavu dole alebo hore, kazdopadne sa este moze otocit, vsetko sa uvidi az pri porode, a tam lekar rozhodne a zisti, aky bude porod

ushuaia
19. máj 2014

@liz_lemon to som nevela, moja mala je narodena mimo sk, a mne na kazdej poradni lekar robil aj UZV, ked som vsak bola sukromne na sk UZV mi robil...

liz_lemon
19. máj 2014

@ushuaia moj gynekolog mi tiez vzdy robil ultrazvuk, ale na Kramaroch sa to uz robi zriedka

kacenka821
autor
20. máj 2014

no parada..ste ma nepotesili kedze do BA budem dochadzat...uz jeden krat tyzdenne je o drzku a nieto este 2x..kedze ma musi vozit muz..ach jaaj...no ved sama som z toho zmatena..ze ako sa lekari mozu tak rozchadzat..som z toho akasi nervozna a neviem sa dat dokopy..no snad to akosi vsetko predycham.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre