Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
13. apr 2009

babul,sama mi nevyteka,to len ked som stlacila a sla z oboch...
a preco myslis,ze budem mat dost mliecka?

petkaerdal
13. apr 2009

dik floskula 😉

ja viem,co citis,ja som si to prezila viacej krat,nie len raz 😔

ano,treba mysliet pozitivne,ale nie az tak,aby si bola potom sklamana,to raz povedal mne dr.z centra

babulka123
13. apr 2009

petulka.. nestresuj.... cim viac sa budes bat tak tym to bude horsie.. hehehe toto ja mam hovorit tebe??
ved ty si ta z tych silnych co nas taha dopredu.. tak neboj, povedz si ze vsetko bude ok. pozri vydrz este aspon 5-6 tt a vsetko je ok... ani nebudes vediet ako to prejde..
ja viem ze je to podstatne horsie len lezat a nic nerobit lebo sa sledujes ci nahdoou nieco ako ked si behala po vonku ale pozri.. babatka su ok a to je hlavne.. takze hlavu hore, strach hod za hlavu a vsetko bude ok... tak som sa rozhodla.. a pocuvaj ma .. hehehehehehe cmuuuk ti posielam veliky

janula13
13. apr 2009

petka ta vodicka je uplne v poriadku, to neries, len ozaj nestlacaj,ok?nemas sa coho bat, asi budes mat fakt dost mlieka..takze skor sa tes..
ja zatial neopucham, naposledy mi kazala pit vela, tak ma mm nahana stale s mineralkou..ja som stikutku citila uz davnejsie len som nevedla ze co to je,ale vysvetlila mi to jedna babula v nemocke...
babul aj mna kopu az do macky, zdaju sa mi nizko, ale vraj nie su, ale citim ich az dole a nechapem cim tam kopu ked nozky maju hore, to citim,ked sa pchaju az k rebram, zeby hlavami tlkli?alebo boxuju rocickami,no neviem, ale teraz maju rodeo, az ma to zaboli sem tam...

petkaerdal
13. apr 2009

hih si zlata babul 😉 😉

a ja som ta silnejsia? no uz asi nie,uz stresujem riadne 😅 😅
ako si dobre napisala,ze vydrz aspon 5-6tt ,ved ja chcem,ale ci to pojde uvidime 😝

inak vikend som vobec skoro nelezala,dneska som uz co to porobila,tak dufam,ze je to dole dobre vsetko...

hlavne,ze som hresila ja Janku a ja sama vobec nelezim,dneska som uz aj zakusok upiekla,veci poprala,zehlila 😅 😅 😅 asi som uz zabudla,ake to je v nemocke 😅

petkaerdal
13. apr 2009

Jani,asi nam hlavami tlcu na ma macky 😀 😀 😀 alebo rucicky natahuju hore a tak buchaju,tiez som sa cudovala,lebo som ich mala dole hlavou a potom som si robila starosti,ze kde su az dole,ked mi tam smatraju rucickami,ale ked to mas aj ty,tak je to asi ok 😀 😀

preco myslite,ze budem mat dost mliecka??? ma to nieco spolocne?

a nebudem uz stlacat vobec 😉

babulka123
13. apr 2009

PETKAAAAAAAA... chces na rit.. ??? ja vas mam nahanat do postele???
petka, ver tomu ze doma je podstatne lespie ako v nemocke a to o slovenskej ti nebudem ani pisat.. takze lahnut alebo aspon sadnut a oddych .. janulka to plati aj pre teba.. hehehehe

a mna to "kopkanie" stegli.. ono sa to skor prevaluje z jednej strany na druhu.. no neviem .. idem troska aj ja lahnut lebo sedenie sa mu/jej moc nepaci... cmuuuky a ja si vas zas skontrolujem.

mici, tvojka.. cmuuuk 😝 😝 😝 😝 😝

petkaerdal
13. apr 2009

budem sa snazit viacej lezat,ale to sa moc neda,ja nevydrzim...hlavna vec,ze Janku hresit viem,ze 😅

vcera drahy zlozil jednu postielku,uz som bola na nu zvedava,lebo bola doteraz v kartone,baby ja neverim stale,ja na nu kukam ano blb a neverim,ze mi tam budu spat deticky coskoro 😕 😕 😕

myslite,ze aj sedenie ma taky vyznam,ako lezanie? ja som niekde citala,ze to sedenie nieje moc dobre

janula13
13. apr 2009

idem aj ja lahnut,lebosaimtiez nepaci poloha, tiez ma to niekedy zastegli,ale skor ma riadne dokopua ked sa zacnu prevalovat tak to je vesele, hlavne ked obaja naraz...
peti ja som utrela prach a vycistila sklokeramicku dosku, tiez uz zacinam vymyslat, asi si musim osviezit pamatv nemocnici, ale uz sekam dobrotu, e ked pride mm, tak nemam sancu vyliezt ..idemlezkat,mna dost boli rokrok a slabiny..vcera som mala slaboruzovy vytok, tak zase strach, ale dnes nic, tak asi nejaka cievka praskla...
setri sa, treba to vydrzat, nemame na vybera nechcemepredsa este rodit, to teda nie...papap zatial..

janula13
13. apr 2009

myslim ze sedenie nie jedobre, tlacia ti pritom na krcok..preto si idem lahnut,nech to neprehanam...

petkaerdal
13. apr 2009

Jani,mas pravdu..idem aj ja lezat pri rozpravky...
ja som tak v pololehu inak,ked mam MB na kolenach...dr. mi povedal,ze je to ok,tak som hned zacala normalne fungovat,ale budem radsej v klude

vcera moj stretol zase mojho gynekologa z nemocky v obchode,tak sa bavili o mne,tak pojdem tento tt zase k nemu na vysetrenie,nech viem na com som....

janula13
13. apr 2009

ja uz lezim...inak tiez byvam v polosede ked ma vahu uz vsetko tlaci a hovorim si, ze vzdy lepsie ako sedenie ci chodenie...
to mas super ze ta zase skontroluje, ja sa mam zjavit az toho 22.4,ak sa dovtedy nic nepokasle..

petkaerdal
13. apr 2009

ja som s tym mojim moc neni spokojna,vie,ze som bola v nemocke a ze mam s tym krckom nieco,aj ked teda sa to popravilo a povedal,ze mam prist za 3tt 😠 😠 😠
ale mam ist do nemocky zase na to ctg,tak tam ma aj pozru a som velmi zvedava

Jani a jest si sama zoberies alebo ti urobi drahy? ja si taketo veci sama,aj riad umyjem..ty co take porobis doma?

janula13
13. apr 2009

petka na 90% ma obskakujedrahy,ale ked nie je doma tak sama samozrejme..vies ja sa snazim lezat, som na tom o nieco horsie ako ty, jednak krcok mam dost kratky a este sa aj otvara a nie je uz pevny...dr mi povedala zesi mam aj panvu podkladat ale priznam sa ze to nerobim, ked to spravim, mam pocit ze sa zadusim,ako mi tlaciena pluca a vzdy mi pri tom pricvikne nerv, tak ma to boli tak nevydrzim...
mna dotraz kontrolovali raz tyzdenne, az teraz mi dala taku vacsiu prestavku...

petkaerdal
13. apr 2009

Jani,ved ja viem,ze si na tom o nieco horsie,ako ja,ale moze sa stat aj to,ze ja porodim skor,ako ty...

inak tiez som si skusila podlozit zadok a takmer som sa zadusila,hned sa mi male posunuli hore a ledva som dychala..to sa podla mna neda..

ozaj ,je lezanie na boku dobre pre babätka??? tak ma napadlo,ked su tam dve,ze ci to vrchne netlaci prilis na to podnim...co si myslis Jani??ß

tvojka
13. apr 2009

Ahojte,
po dlhom čase som opäť tu.Včera som ani comp nevytiahla,kedže bolo tak krásne,boli sme klasika na vinici a večer zas von...si to užívam,kým ešte môžem.Už sme doma v BA.Mami mi práve zafarbila vlasy,manžela som ostrihala,nech sa nás tie naše deti nenaplašia,ked sa narodia 😀 .
Baby,dnes som sa odvážila,mám 17kg navyše,ani neviem,kedy sa to prilepilo.A obvod "pásu" mám 112cm.Už som ako velryba,manžel ma obúva aj vyzúva 😝

Peti,mne to z prs tečie už asi od polky tehu,je to normálne.Teda nie tečie,ale sem-tam mi vyjde kvapôčka.Je to žltej farby a ako píšeš,lepkavé.Malo by to byť kolostrum,čo babatko bude piť prvé dni,kým sa nevytvorí mliečko.

Janulka,tak som rada,že máš ten tlak ok.
Mauzi nepísala?Ak nie,tak sa jej ozvem,nechcem ju obťažovať,ak sa ozvala tebe,tak daj vedieť.

Babul,Mici ahojte!

tvojka
13. apr 2009

Baby,vám ako nabiehajú tie tt 😲

Idem kuknúť albumy...

petkaerdal
13. apr 2009

ahoj tvojka
si ma potesila,ze aj tebe to ide z prs,som sa bala ,ci to nieje priznak bliziaceho sa porodu

17kg? velryba? to ja som uz davnoooo....ja sa uz ani nevazim,lebo sa bojim kuknut na tu vahu 😀 😀 😀

tebe je hej,ked si mozes takto behat a uzivat slniecka,ja som len doma,maximalne balkon 😅 ,ale co narobime,vsak

no okomentujj moj vandlik 😀

petkaerdal
13. apr 2009

tvojka,nam nabiehaju tie tt? ja mam pocit,ze mi stoja...ale tebe dobre idu 😀 😀 😀

tvojka
13. apr 2009

Peti,vy ale rastiete!!!

Januli,čakám aj tvoje banderko.

No mala by som aj ja zas cvaknúť,aj ked môj manžel má pocit,že už tých fotiek máme nejak vela 😅

petkaerdal
13. apr 2009

noooo zeee ale rastieme???

ty nemas foto z 29,tak sa neviem porovnat....ale ved ja mam tucky,tak to musi byt vidno

inak dneska som citala,ze deti po ivf su tucnejsie,co si o tom myslite??? u mna by to sedelo 😀 😀 😀

ale myslim,ze mam normalne brucho na 29tt,nie?

tvojka
13. apr 2009

Veru sa mám,tiež sa teším,že si teraz môžem trochu užiť slniečka a nebáť sa,čo ak...Už by to malo byť v pohode,aj keby sa narodili teraz,ale samozrejme,ešte rada také 2týž potiahnem 😵

Mimochodom,urobili sa mi 2 strie,tam,kde som mala náušnicu v pupku,tak dúfam,že to nebude pokračovať a nepopraská mi celé brucho...No ale ak to inak nepôjde,tak to samozrejme obetujem svoje brucho 😉

petkaerdal
13. apr 2009

tvojka,aj ti zavidim,ze sa nemusis bat...ale co uz,nejako vydrzim domka

vysie som sa pytala s tym spanim,tvojka,co si o tom myslis,spavas na boku??? nebojis sa,ze tu druhu ta horna zatlaci a ze jej tam je zle..to ma tak napadlo....

jedna stria je dobre,to moze byt 😉 pokial si neni cela dopraskana...ako casto kremujes?

tvojka
13. apr 2009

To sa mi zdá blbosť,že deti po IVF sú tučnejšie...prečo by to tak malo byť?

Myslím,že si akurát,pekné bruško máš.

petkaerdal
13. apr 2009

a odfot aj ty,tiez si fotila pred mesiacom naposledy

sue13
13. apr 2009

Babulky ahojte 🙂
Boze Vam svietia uz krasne tt 😵 😵 😵 Tesim sa velmi s Vami ze uz takto pekne finisujete obe 😵
Mam len chvilocku tak Vam chcem zazelat aby vam vsetko dobre dopadlo, aby boli deticky zdravucke a porod bezproblemovy 😉
Nech Vam babatka uz konecne robia taku radost ako mne moja Karinka 😵 😵 😵
Tfuj, tfuj, tfuj pre stastie.... 🙂
P.S. - mate krasne bruska a uz sa tesim na foto dvojiciek 😵

petkaerdal
13. apr 2009

neviem,preco by to tak malo byt,tiez sa mi to zsa blbost,ale citala som dneska jednu temu o tom,ale myslim,ze je to hlupost

petkaerdal
13. apr 2009

dakujem sue 😉
tebe s Karinkou vsetko dobre 😉 ,nech robi len radost 😉

tvojka
13. apr 2009

Sue,ahoj,dakujeme za prianie!Si zlatá,že si k nám zavítala.Teším,sa,že vám Karinka robí takú radosť,je krásna.

Peti,ja spávam na bokoch aj na chrbte.Ked si lahnem na lavú stranu,kde má jedno babulo hlavičku,tak mám trochu výčitky,ale čo mám spať posediačky?Ale myslím si,že ony sa tam nejak uložia,aby sa netlačili...

petkaerdal
13. apr 2009

aj ja spavam na boku,ved to by sme ozaj museli po sediacky spavat,ale vzdy si pomyslim,ze chuda ta spodna,ci nieje utlacena dole,ked ju zavali ta horna 😀 ,ale oni si tam hadam nejak tu polohu najde...ale kym nespim,snazim sa na chrbate lezat,este sa mi da,citim sa dobre na chrbate

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre