Jonášová metóda počatia

lulu_lu
12. aug 2013

Žienky chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s výpočtom pána Jonáša a ak áno, aký je postup? Viete mi dat na neho kontakt? A kolko to môže stáť ten jeho výpočet?
Ďakujem 🙂

matilda72
25. jan 2016

@lulu2907 fúha si ešte nie. no dr. povedali, že bábo bolo asi hračka prírody, lebo gen. nám vyšla dobre jednoducho sa to stalo čo sa stalo, ale najprevdepodobnejšie bolo to že som prekonala nejaký vírus či infekciu no a ja mám akurát dva termíny kedy sa to bude bacilmu šíriť no a neviem či to chcem opat riskovať. kebyže mám vysokú pravdepodobnosť, že sa vtedy zadarí a bude bábo zdravé tak budem čakať, no čo ak to vtedy nevyjde a ja budem zase čakať, no čo ja ti viem, ono je risk aj jedno aj druhé a ktovie možno sa budeme snažiť a ozaj to vyjde len vtedy 😀 😀

matilda72
25. jan 2016

@lulu2907 a ak sa možem opýtať musela si isť na potrat alebo si o bábo prišla spontánne?? ak sa smiem opýtať 🙂

matilda72
25. jan 2016

@soniamalinik ak by som sa mohla opýtať, otehotnela si teda mimi jeho výpočtov a detičky sú zdravé??? lebo mne vyšli tiež len dva dátumi a dosť neskoro a ešte k tomu na mesiace, v ktorých by som nerada otehotnieť. teraz neviem či mám na ten výpočet dať či nie

emakiki
10. mar 2016

Ahojte zeny, hadam to tu este niekto sleduje a poradi mi.
23.2. som bola 1DC, a 26.6. som mala termin podla jonasa, tak sme zarabali, potom este na druhy den a potom par dni na to 2.3., odvtedy nic. Cca od 5.2-6.2 mam dost bolelo brucho, silnejsie ako menst. bilesti, skor po stranach, boli ma jazva z prvej sekcie, brucho mam nafuknute, krvacam z nosa, par dni ma trapilo nadmerne slinenie, boleli ma prsia, sem tam sa mi zatocila hlava a bolo mi aj zle od zaludka. Robila som si ovulacne testy 8.3. som mala pozitivny ovulacny, aj ma bolel vajecnik, ale ovela menej ako kazdy mesiac pri Ovu. dnes uz test zoslabol a robila som si aj tehotensky a je negativny. Som normalne v soku, lebo tie priznaky mi vlievali nadej, ze sa mohlo zadarit. Brucho ma stale pobolieva, aj to brucho mam stale nafuknute aj bolesti podbruska, su sice miernejsie ale su. Ked mi plodny den podla jonasa vysiel na 4 DC, kedy si mam robit test? Co myslite je tam este sanca? Menstruaciu mam mat az 21.3. Mam biely vytok, ten mavam aj pocas ovu ale iba jeden den a pred ovulaciou.
Dufam, ze mi niekto odpise, budem vdacna za kazdy nazor.

cheeky82
10. mar 2016

@emakiki ak by si otehotnela toho 26.2 ako ti vypocital Jonas, tak dnes je cca 14 den po oplodneni a to by tehotensky test uz mohol byt pozitivny.

matilda72
10. mar 2016

no tak prvý pokus podľa Jonáša vyzerá neúspešne, mám síce do ms cca 4 dni ale test biely ako sneh. takže na budúce to skúsime klasicky pred ovu počas a po ovu 😀 😀

renitr
10. mar 2016

ja mam za sebou uz 1 neuspesny rok podla Jonasovej a veeeelku nadej som davala prave februaru kde som mala nula negativnych aspektov. Ale bohuzial ani to nevyslo..... (((

jabucko
10. mar 2016

Som presvedčená, že náš Max je podľa toho výpočtu. Cca 50€to stalo. Objednávka cez web sa dá. Kontaktuju rýchlo späť. .držím palce. 🙂

emakiki
13. mar 2016

@renitr a si si ista, ze mas pravy vypocet a dodrziavas ho podla instrukcii? Bola si uz u dr. kvoli neplodnosti? Si si ista, ze nemas ziadny zdravotny problem? A snazili ste sa aj ked negativne aspekty boli vyssie?

emakiki
13. mar 2016

@matilda72 tak co? Prisla MS?

emakiki
13. mar 2016

@cheeky82 no mohol, ale aj nemusel. Bola som u dr. zistila mi, ze som neovulovala tento mesiac. A zobrala krv, aj moc. V utorok budu vysledky, som zvedava ako to cele dopadne ☹

matilda72
13. mar 2016

@emakiki nie dnes ešte nezavítala. no ms som mala naposledy 15.2 takže 28 dní by som ju mala dostať dnes alebo zajtra tak uvidíme. ale robila som si ovu test a od štvrtka začali silnieť tak neviem či to niečo znamená alebo nie lebo tehu test vo štvrtok bol negatívny. no som zvedavá ale som taká nervozna že až 😀

trubi
13. mar 2016

@emakiki držím palce

emakiki
13. mar 2016

@matilda72 to je dobre znamenie 🙂 drzim palce 😉
@trubi dakujem... 🙂

renitr
13. mar 2016

@emakiki ja uz mam za sebou toho viac nez dost. Vsetky vysetrenia k neplodnosti , niekolko IVF za sebou. Takze asi tak 🙂 ale nevzdavame to a bojujeme dalej

emakiki
13. mar 2016

@renitr aha, ja som ta nechcela spovedat, len si asi jedina co citam, ze jej to po roku nevyslo... Preto sa pytam... Aj si das vypocet predlzit? Ci kasles na to? Kazdopadne ti drzim palce, aby si si co najskor nasla // 🙂

renitr
13. mar 2016

@emakiki uz si to nedam vyratat uz kaslem na to. Ked to ma prist tak to pride 🙂) a dakujem . Juuuj kiez by tie // prisli co najkor...

trubi
13. mar 2016

Ženy budem vám držať palce. Ja som si vypočíla plodné dni a bola som rada, že to vyšlo. No keďže doktor od začiatku tvrdí, že malý je väčší o 9 dni, či som sa nepomylila, tak sa nám asi zadarilo skôr.. No je to záhada

emakiki
13. mar 2016

@renitr asi to ozaj treba nechat na prirodu...

emakiki
13. mar 2016

@trubi tak to tiez vypada na nejaky koniec MS, ze? 🙂 sranda...

trubi
13. mar 2016

Jo, taký deň, dva po. Presne si pamätám ako som môjmu povedala, že aj tak z toho nič nebude, lebo nemám plodné dni.. Tak asi si ten hore zo mňa chcel vystreliť 🙂

bjeremiasova
13. mar 2016

@lulu_lu ahoj sesterka to skusala chcela dievca a ma chlapca ak sa dobre pamatam cca 60 euro (?) .. Inak pri mojej malej to vyslo aj cinske.a teraz podla Jonasa aj cinskeho aj podla toho krvneho malo byt dievca aj druhe a cakame chlapceka 😉 takze ... Uz tomu neverim..

emakiki
13. mar 2016

@bjeremiasova vacsinou sa tu pohlavie moc neriesi, myslim ze je vela zien ktorym pomohol vobec pocat a tie su stastne ze nieco maju a je im uplne jedno ci je to dievca alebo chlapec... A 60 eur Jonas nestoji, ja som platila 16 eur, tak aesternica asi naletela podvodnikovi ...

bjeremiasova
13. mar 2016

@emakiki neviem.to bolo cca 5 rokov dozadu-pochybujem ona je dr. No neviem co som zatial pocula tak toto riesili vacsinou kvoli pohlaviu 😉 ale ani ovu mi nevyslo podla toho resp. ani pocatie nasho druheho drobca

emakiki
13. mar 2016

@bjeremiasova ovulacia ti podla toho vychadzat nemusi... To si vela zien myli, ze termin od jonasa im musi vychadzat cez ich plodne dni, ale to nie je pravda...

matilda72
14. mar 2016

@emakiki tak dnes síce ešte ms nie je ale príde asi čoskoro robila som si dnes ráno posledný ovu test a tak ako bola včera čiarka silná tak dnes po nej ani stopy ☹ no nevadí ide sa dalej 😉

cheeky82
14. mar 2016

@matilda72 preco si robis ovu test na zistenie tehotenstva?

matilda72
14. mar 2016

@cheeky82 lebo som iné nemala 😀 😀 ale išla som si kúpiť teraz tehu a nič 😒 takže bolo to z týmy testami zaujímavé ako pekne silneli ale možno je ešte skoro kedže podľa jonáša mala dôjsť k oplodneniu 6.3 tak uvidíme nádej je tu stále 😀

emakiki
14. mar 2016

@matilda72 prosim ta ja by som sa na ovu testy nespoliehala... Este pockaj a urob si tehu test... Inak aj ja som mala posledne testy tento cyklus a skusala som len tak a esye dobre, aspon viem ze ovulka nebola. Ale uz si nebudem nic kupovat... Doktorka mi povedala ze si proliznaky namyslam, aj ked to brucho ma bolelo az moc, ale je to mozne... A ty si mala ktory den cyklu termin od Jonasa?

emakiki
14. mar 2016

@matilda72 samozrejme ze je este skoro na test 🙂 pockaj este 😉
Som si nevsimla dalsiu spravu od teba 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre