Nedarí sa mi otehotnieť a doktor nič nerieši

25. jan 2024

Ahojte,

potrebujem poradiť. S manželom sa snažíme o dieťatko už asi 9 mesiacov. Vzhľadom na to, že mám 33 rokov som sa rozhodla nečakať rok, ale riešiť to s gynekológom už teraz. Robil mi 2x folikulometriu, manžel bol na spermiograme, všetko ok. Doktor ale povedal, že sa musíme snažit 2 roky, aby to vôbec začal riešiť. Do CAR potrebujem výmenný lístok, to mi určite nedá, keď ma takto odbil s dvomi rokmi. Čo iné môžem ešte robiť? Sú nejaké vyšetrenia, na ktoré sa mám pýtať, či proste sa musím zmieriť s tým, že ešte rok a štvrť budem len chodiť na folikulometriu a to je všetko??
Vitamíny užívam od výmyslu sveta, alchemilku pijem...

Poraďte mi prosím, lebo už som tak frustrovaná z toho...

andy57
25. jan 2024

Ahoj, čo tak zmeniť doktora?

doris11
25. jan 2024

Tiez by som skúsila iného gynekológa..

anjelicek26
25. jan 2024

Do CAR ti vie dat aj obvodny vymenny, nie? Skus sa opytat.

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katesocka
25. jan 2024

Nepotrebuješ výmenný lístok do CAR. Ja som síce mala, ale nikto ho odo mňa nepýtal.

nikolk0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
25. jan 2024

Za prvé, zmeň gynekológa.
Za druhé, do CAR ti netreba výmenný lístok.
Za tretie, ženy po 30tke by mali navštíviť gynekológa/CAR už po pol ročnom neúspešnom snažení, nie po roku a určite nie po 2....mohlo by byť už dosť neskoro.

baskustek
25. jan 2024

Viac pre teba spraviť ani nemôže, ani tá folikulometria sa mi nezdá, že by ti robil ešte rok a štvrť, ako píšeš. Väčšinou spravia 1-2 folikulometrie, aby videli, či dozrieva a praská folikul a ak je to ok, tak dovi a smer car. Môj postupoval tak isto, potom sme ešte podstúpili nejaké vyšetrenia v antisterilnej poradni, bola som na prefukoch vaječníkov a až to mi pomohlo, ďalší cyklus sa zadarilo.

gejb
25. jan 2024

Žiadny vymenny lístok nepotrebuješ. Môžeš sa pokojne ešte dnes objednať do CAR na konzultáciu, kľudne si ich obvolaj aj viac toto všetko je na tebe nie na gynekológovi.
Tam ti po robia testy. Im ani nezáleží ci sa snažíte mesiac alebo 3 roky, budú vás riešiť hneď

baskustek
25. jan 2024

A ešte hormonálny profil ti môže spraviť obvodný gynekológ, to je tak vsjo

monicazbb
25. jan 2024

Do CAR netreba vymenny listok. Možno tak akurat svoju kartu.

majla87
25. jan 2024

Do CAR ti netreba nic, iba tam prist 🙂

diaszoky
25. jan 2024

Napis mi ss

palculienka40
25. jan 2024

Skus si pozriet gynex kvapky. Odskusane. A skus zachovat klud a nefixovat sa na to.

sally001
25. jan 2024

Do car nepotrebuješ výmenný listok

medda_beda
26. jan 2024

Mám o 6 rokov menej a po 2 rokoch nám už lekár povedal, že to treba riešiť cez IVF ak to inak nepôjde a nie čakať.
V CAR sme boli po 9 mesiacoch.
Zmeň gynekológa.

bambulka711
27. jan 2024

Do CAR nepotrebuješ výmenný lístok 🙂 ja som sa tam priamo objednala a nebol žiadny problém.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre