Ovulačné testy pre skúsené i neskúsené

manamani1
15. dec 2011

Zakladám tému tak ako má "Bazálna teplota", nech majú aj "ovu testy"...Ja testujem druhý mesiac, ale stále v nich nemám jasno.Ako vy?

lauritka
10. okt 2012

@ketrinn ten prvy sa mi zda dost silny ;) .. ano tutu mutu este dva dni po pozitivnom teste 😉

lauritka
10. okt 2012

@sanny228 nevadi, mozes aj podvecer.. tam je to je jedno, hlavne nie rano.
ale kazdy den kvoli porovnanu je lepsie robit priblizne v rovnaku hodinu. pripadne 1-2 hod. odstup.

lauritka
10. okt 2012

@ingrid16 a testovala si fakt kazdy den ?? niekedy to LH moze rychlo stupnut a klesnut.

KOCKY KUKNITE PRIKLADY OVU TESTOV V MOJOM ALBUME: ako vyzeraju pozitivne a ako sa to meni.

preto je dobre si sledovat aj hlienik, kedy sa zacne menit na vodovy, pripade natahovaci ako vajecny bielok, vted skusat testiky.. pripadne pobolievanie podbruska..

lauritka
10. okt 2012

@franchise27 ahojki. prvy cyklus po dobrati HAK vobec nemusi byt naj, to je blbost, ved prave po HAK ma zena rozhadazne hormony a niekedy to trva dlhsie, kym sa to upravi. neboj.. nabehnes na ovulku aj ty.
inac kludne sa prvy cyklus moze stat aj to, ze ovulka ti pride aj neskor, teda nie tabulkovo na 14 dc 😉

sanny228
10. okt 2012

@lauritka no dnes robím tretí den stále o 6tej večer....ale dnes som skusila aj o 2 poobede a čiarka bola stále taká slabulinká...ale ked som robila teraz o 6tej...tak sa mi zdá že začala trocha silnieť...je možné žeby za tých pár hodín sa tam nahromadilo toho hormonu trocha viac? dnes je to 15DC tak dufam že zajtra bude ešte silnejšia 🙂

ketrinn
10. okt 2012

@lauritka hm škoda hned po tom druhom musel do prace na 10 dni dufam že sa zadarilo:uvidime za 10dni 🙂

lauritka
10. okt 2012

@sanny228 b podstae tam ma LH stale, len pred ovulkou cca 48 hodin prudko stupne, vtedy by to mal test zachytit.
nemusi to vobec tmavnut postupne, ale zo dna na den. to je individualne. ha to mam rak, ze den pred pozitivnom mam niekedy uz silnejucu ciarocku, tak to uz tusim, ze sa blizi pozitivny. takze uvidis. 😉

sanny228
10. okt 2012

@lauritka ani nevieš ako si ma teraz potešila 🙂 tak to sa teším...zajtra teda budem skušat zas...a asi zas skusim aj poobede a aj vecer ci tam bude nejaký rozdiel 🙂 ale ked to takto pojde dalej tak už mi aj pomaly dôjdu ovu testíky :D

franchise27
11. okt 2012

@lauritka ved aj mne sa to zda cudne ze hned prvy cyklus by mal byt najsilnejsi...uvidime...zvlastne je ze uz druhy den pocitujem obcas pichnutie v pravom vajecniku ale to je mozno aj preto ze tak chcem 😉...no uvidime ...skusim testovat este do 20DC a uvidime dalsi mesiac...to mi pripomina ze musim urobit zasobu ovu testikov...takze coskoro ti budem pisat 😉

lauritka
11. okt 2012

@franchise27 ;) jasne. no uvidis. urcite sa das rychlo dokopy verim tomu.

kristinka9
12. okt 2012

@lauritka ahoj lauritka tak idem sa znova na teba obrátiť 🙂 moje sú tie prvé testy, čo som sem vložila. No dnes mám 20 DC a ani jeden deň ten test nebol pozitívny. 18 DC bola čiarka veľmi výrazná, ale stále nie taká ako kontrolná. Ja to nechápem už. Je možné, že som od júla, kedy som vysadila HAK ešte nenabehla na ovu?????? ááááááá 😠

lauritka
12. okt 2012

@kristinka9 no.. bolo by dobre, keby si zacala merat BT? tam by sa to ukazalo ci prebehla alebo nie. este sa mohlo stat, ze si nevystihla vrchol LH, ze ti to tak rychlo stuplo.. niekedy sa to moze stat, kocky zvyknu potom aj dvakrat denne skusit, ked je to uz silne.

viva13
13. okt 2012

ahoj, ja si myslím, že su tie testy od veci, nemohlo to fungovať tak ako tehoteské testy, 1čiarka negatívny 2 pozitívny, ako mám vedieť či je dosť silná alebo slabá? spolieham sa na BT a dodatočne použijem aj test, prvý som mala slabú čiarku dalšiu len 1 a zajtra alebo v pondelok by som mohla mať ovu tak vyskúšam či tam bude niekedy aj druhá a silnáááá.

bleble
15. okt 2012

Ahojte, chcem sa poradit, v strede cyklu som si robila 5 dni po sebe ovu test, vsetky vysli negativne, chcem ale zistit kedy mam ovulaciu, mam si ich robit nadalej kazdy den? alebo by stacilo obden? Co myslite? Dakujem

franchise27
17. okt 2012

@lauritka ahojky...prosim o radu, do ktoreho DC je dobre testovat ovu? resp. takto ma zmysel testovat aj cca tyzden pred planovanou mrskou....lebo mne cely cyklus nic na testoch...stale ciste a teraz 19 - 20DC sa uz ukazuje ciarka, aj boli vajecnik jak "svina" ale ci tie testy skor neukazuju bliziacu sa mrchu....lebo neviem ci nahodou pred nou tiez nestupa LH...ak je to tak ako si myslim tak je to presne ako som myslela, ze prvy cyklus bez HAK bude bez ovu.. ☹...ale aby som vobec vedela do buducna kedy testovat

lauritka
17. okt 2012

@franchise27 le nie, zbytocne neminaj testiky, ked je pred mrchou, moze trosku zosilniet a nemusi, to je velmi individualne, urcite sa to neda pouzivat ako predpovadac mrchy..
to nie je pravidloze stupne LH a ak stupne o kolko atd..
staci to len na detekovaie ovulacie... ale ak h nemas silny, tak asi este bude anovulak.

lauritka
17. okt 2012

@viva13 musi byt taka ista siln aako kontrolna pripadne silenjsia, vtedy je pozitivny. pozri si priklady v testoch u mna v albume.

@bleble noo lepsie kazdy den, lebo to LH moze pred ovulkou rychlo stupnut, skus si sledovat aj hlien pripadne ovulacne bolesti a vtedy sa zamerat na testovanie

franchise27
17. okt 2012

@lauritka no zaujimave ze vcera som mala presne ten ukazkovy "bielok" hlien...ale dnes je to uz taka moja klasika skoro mliecny takze asi nic, kedze aj test bol negativny...dakujem 😉 za rady

lauritka
17. okt 2012

@franchise27 noo, skus aj dnes testik pre istotu.

franchise27
17. okt 2012

@lauritka uz som spravila, ale nic, ciarka slabucka...a uz ma aj moje prave "vajce" menej boli ako vcera (vcera to bolo ina bolest) tak mozno bola ovulka ,ale ze by test nezachytil...neviem, ale skor asi nie...uvidime dalsi mesiac 😉

lauritka
17. okt 2012

@franchise27 hmmm, no LH sa musi zvysit pred ovulkou, inac by nepraskol folikul.. alebo mozno len plany poplach s hlienom.. 🙂

viva13
17. okt 2012

dnes som 17DC príde ešte ovulka podla vás?

viva13
18. okt 2012

tak dnes som 18DC teplota 37C a test ešte slabší ako 16DC? čo sa to deje teplota stúpa test klesá? 😒 ☹

lauritka
18. okt 2012

@viva13 no ved to mas dobre, vrchol si mala 16-17 dc.. ovulacia mohla prebehnut 17-18dc...
uz ked ti stupa teplota na 37, to uz moze byt po ovulke.. ty mavas aj predovulacne vyssie, cize predpokladam ze este stupnes.

vrchol LH je priblizne 48 hodin pred ovulaciou. moze nastat ale aj skor, vzdy je tam to rozmädzie dva dni.. teplot stupa po ovulacii a drzi sa zvysena do MS, potom zvykne pred MS zase klesnut.

franchise27
19. okt 2012

no baby neuverite ake ja mam "stastie" vyzeralo to ze tento mesiac ovulacia ziadna, ale na 19DC sa ciarka konecne ukazala aj ked slaba ale 21DC uz bola omnoho tmavsia....ale hold snazenie je prerusene kvoli zdravotnym problemom, lebo som si nasla predvcerom hrcku na krku a po sone krku mi zistili viac uzliniek na krku su male...zatial ma nikto nestrasil ze to moze byt nadorik, ale je to skor zdurenie alebo nejaka reakcia na stres, chorobu...ale dovod preco mame snazenie stopnute je ze cakam na vysledky krvi ci tie uzliny nesposobila toxoplazmoza....tak moje stastie ze ovulacia sa nakoniec dostavi znicil strach a cakanie co dalej bude....jooj drzte palce aby to bolo negativne

lauritka
21. okt 2012

@franchise27 je mi luto. nech to dopadne dobre. 🤐 🤐 🤐 🤐 teraz kasli na ovu, toto je prvorade, potom budu este dalsie ovuly.

zuzkazivcak
21. okt 2012

@alex999 mozem sa opytat aky ovu test ste si kupovali?

alex999
21. okt 2012

@zuzkazivcak rapid clear , a som už treti krat tehu 😉

zuzkazivcak
22. okt 2012

@alex999 tak to vam gratulujem.....aj ja chcem byt a mam nepravidelne, teraz mi doktor predpisal lieky takze by to malo byt pravidelne. Tak hadam sa aj nam podari, lebo na to cakame uz 2 roky:(

alex999
22. okt 2012

@zuzkazivcak ja som mala tiež nepravidelny, a nebrala som nič. Len si každý deň po 5. dňa MS testuj po obede ovulaciu, a keď s ti objavia dve rovnako hrubé alebo tá testovacia bude hrubšia, čiarka tak v ten večer a najlepšie aj hneď ráno treba mať sex. Vtedy je najvyšia šanca že sa to podari 🙂))) Držim pršteky, je to troška nákladnejšie, ale stojí to za to 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre