Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

dzou
31. júl 2009

bibi tak drzim palce aby to vyslo 🙂

barchee
31. júl 2009

bibi, mám tam 2 učiteľky, ja robím len keď zaskakujem 😀 ale mojkať sa chodím veeeeľmi často 😵

lauritka
31. júl 2009

🙂
Pravděpodobnost otěhotnění u zdravého páru v jednom cyklu se udává 15-20%.
Pokud budeme brát v úvahu pouhou matematickou pravděpodobnost, počítejte se mnou:
Po jednom cyklu snažení zůstane těhotných 15-20 žen ze 100.
Po dvou cyklech už je to 28-36 žen ze 100
Po třech cyklech 39-49 žen ze 100
Po čtyřech cyklech 48-60 žen ze 100
Po pěti cyklech 56-68 žen ze 100
Po šesti cyklech 63-74 žen ze 100
Po sedmi cyklech 68-79 žen ze 100
Po osmi cyklech 73-84 žen ze 100
Po devíti cyklech 77-87 žen ze 100
Po desíti cyklech 81-90 žen ze 100
Po jedenácti cyklech 84-92 žen ze 100
Po dvanácti cyklech 86-93 žen ze 100

To je samozřejmě pouze matematika, ve skutečnosti si s námi příroda stejně pohrává po svém 🙂, ale vidíte, že ani do roka neotěhotní všechny ženy, které se o to snaží, i když třeba nikde není vůbec žádný problém.
Chtěla jsem ale připomenout, že vážně není třeba propadat panice, pokud se nám nepovede otěhotnět do třech měsíců (byť se to všem známým kolem podařilo), většina zdravých párů bez problémů otěhotní do roka od začátku snažení. Proto se Vámi asi většina lékařů nebude chtít zabývat, když k nim vyděšeně přiběhnete po třech měsících neúspěchu. I když jste si 100% jisté, že jste se pomilovaly přesně v den ovulace, (pochopitelně pokud nemáte žádné jiné problémy nebo podezření na ně). Prostě proto, že i když není nikde žádná chyba, máte šanci tak 2:3, že se Vám za tři měsíce otěhotnět podaří.
Prostě si hned na začátku snahy otěhotnět uvědomte, že to nemusí jít hned a nějakou dobu to může trvat, i když jste zvyklé si bez problémů v životě zorganizovat všecko, tohle ve Vašich rukou bohužel není 😉

barchee
2. aug 2009

ahojky 🙂 aký ste mali víkend? ja som sa skoro dogrcala z toho tepla, som bola asi 10 minút s hafanom vonku, a normálne som mala pocit, že odpadnem!!! 😕 fuj, neznášam takéto teplá...najradšej mám jar a krásnu slnečnú, ale chladnú jeseň 😀 dne som si pozerala stránku CMO, mám to kúsok od domu, chcela by som si dať operovať krátkozrakosť...a majú tam napísanú kontraindikáciu tehotenstvo....tak teraz neviem...nebudem sa tam ešte objednávať, počkám či prídu krámy a uvidím...lebo tam trvá to objednanie....a čo keď otehotniem akurát pred operáciou? Musím 2 týždne nenosiť čočky, potom je vyšetrenie a potom objednanie na operáciu, bohvie, koľko to bude trvať... jááááj... 😖 skúsim tam zavolať zajtra...

bibi24
autor
3. aug 2009

Lauritka, dakujeme za krasne matematicke zobrazenie 😀 Ale asi to naozaj tak bude. 😠 co uz. Treba len cakat a verit, ze v tom nie su ziadne vaznejsie problemy.

Barchee, ja mam rada tepla pokial mozem byt vonku pri vode. Tu v kancelarii to nie je nic moc. Ale ze vraj ma byt troska skaredsie a chladnejsie nejake 2, 3 dni, tak to bude znesitelnejsie.
Jaaaj, no z tou operaciou to mas complicated...este pockaj, nie? Inak ja tuto nerozhodnost poznam, lebo ja takto riesim zubny strojcek, ci si dat, alebo nie. Ale mne by tomu predchadzalo vytrhnutie 3 zubov a na to sa neviem odhodlat. ☹

barchee
3. aug 2009

zubný strojček??? vytrhnúť 3 zuby?? čožeeeeeeee???? no ja neviem aké máš zuby...pošli fotku s detailným záberom a poviem, či áno, alebo nie 😀 ale nie, srandujem 😀 to musíš ty vedieť, či to chceš.

bibi24
autor
3. aug 2009

😀 😀 😀 barchee
nho kazdy mi hovori, ze to nemam az take hrozne...ale mne to niekedy vadi. Ale zasi asi nie az tak velmi, kedze som sa stale k tomu nemala. 😒 no, uvidim....

brisilda
3. aug 2009

Ahojte kocky nemate niektora skusenosti ako to je ked vysadim HAK??? Moze byt, ze napriek vysadeniu u mna nedochadza k uvolneniu vajicka? Odkedy som antikoncepciu vysadila tak nemam ziaden vytok nic jedine mrchu.Ako dlho by som podla vas mala pockat kam s tym zajdem k lekarovi???

reivka
3. aug 2009

ahoj bibi, ty beťárka, ty si si založila novú tému? ale fajn, to máš pravdu s tým, že v tej starej sú skoro všetky tehu a bavia sa len o tom, a už to nie je tam o snažení, už nám nemajú čo k tomu veľmi hovoriť a vidíme tam len fotky z utz, že?

kacenka24
3. aug 2009

Ahojte dievčatá.
Taktiež sa pridávam k Vám. My sa už snažíme 5. cyklus. Teraz v auguste som zmenila Dr., pretože zaujala taký postoj, že ona mi bude robiť vyšetrenia navyše až keď potratím, v mojom prípade predčasne porodím aj druhýkrát. ☹

Brisilda, ja som pred prvým otehu užívala HAK niekoľko rokov a potom mi trvalo presne 12 mesiacov kým som otehotnela. Už som prestala dúfať, že sa to prirodzene podarí, lebo Dr. mi stále hovoril, že nemám ovulku. Skús si merať BT. Ja si meriam už 4 cyklus a zistila som, že ju tiež nemám. 😒

reivka
3. aug 2009

ahoj kacenka24 prežila som niečo podobné ako ty, už dávno som ta tu videla a som rada že máš novú optimistickejšiu fotku 😉

barchee
3. aug 2009

brisilda...nechaj telo oddýchnuť...ja som sa z HAK dostávala 1 rok, kým sa všetko dalo do normálu... 😠 ja myslím, že je fakt hnus otehotnieť hneď po vysadní HAK, lebo to telo tak rozhádzané a dopletené z umelého fungovania, a je naozaj nezodpovedné hneď otehotnieť 😲 reivka, ale veď máš 2 deti...musíš vedieť, ako sa ti podarilo otehotnieť, nie???? 😖

reivka
3. aug 2009

barchee....... 😒 vytrvalosťou, ktorú teraz nemám, potom čo som prišla naposledy o bábo je to iné ako keby som nič nečakala, vieš? teraz už to cítim ako keby som ho už mala mať a nemám, tak ho chcem a strašne moc a navyše veľmi chcem dievčatko 😅 🙂

brisilda
3. aug 2009

kocky to hadam nie ved rok je dost dlha doba ja som hak uzivala len pol roka a aj to som mala mesacnu prestavku ☹ keby som vedela pred tym ze to moze nieco take sposobit nikdy by som antikoncepciu uzivat ani nezacala ☹ teraz dufam, ze mate pravdu a , ze sa mi podari otehotniet cim skor a ze nebude problem v tom, ze ma pred 6 rokmi po porode cistili ako sa to robi pri potratoch.
Inak kocky drzim palce aby sa vam splnilo vsetko po com tuzite.................

reivka
3. aug 2009

čo som tu čítala všeličo, tak aj ja lutujem že som brala hak 😒

kacenka24
3. aug 2009

Reivka, tú fotku mám novú. 😉 Boli sme v júli vo Svätej zemi a načerpala som tam neskutočne veľa energie. 😵 Ja som prvýkrát otehotnela podľa výpočtov Dr. Jonáša. Aj dievčatko nám vypočítal, že v tom mesiaci počneme a vyšlo mu to. 🙂 Aj teraz mám od neho výpočet, no mám ho doplnený aj o dobrú životnosť. Ináč týchto termínov máme do roka iba 4. Najbližší je teraz v auguste a, že vraj chlapček.

Mne trvalo pol roka kým som sa dostala ako tak do normálu po vysadení HAk. Kaźdý mesiac vyvolávačka, 50 dňové cykly... 😝

reivka
3. aug 2009

no to je dosť blbé že ti nepovedal, že tam bude nízka šanca toho bába na životnosť

reivka
3. aug 2009

ja by som veľmi chcela dievčatko kačenka ale neverím, že by sa mi to chcelo podla výpočtov a už vôbec nie nahovoriť na to mm aby sme to robili ako stroje

reivka
3. aug 2009

čo ked sa ti vtedy nebude chcieť? a to máš len 4 termíny do roka

barchee
3. aug 2009

o tej HAK....baby, takisto...keby som bola vedela, čo to so mnou narobí...nezačala by som ju brať...lenže...keď tak aj rozmýsľam...keď raz budem mať dcéru...ako ju ochrániť? Keď chalan nebude chcieť kondóm? alebo bude mať naň dcéra alergiu? ...jedine HAK...dúfam, že za tie roky už vynájdu niečo s oveľa menej nežiadúcimi účinkami.... 😖

kacenka24
3. aug 2009

Reivka, ja som v prvom výpočte nežiadala, aby mi vypočítal životnosť. Teraz v druhom výpočte som si ju už dala vypočítať. Tých termínov v roku je preto tak málo, pretože on berie do úvahy nielen životnosť plodu, ale aj možnosť ľahšieho priebehu tehotenstva a pôrodu. Vieš ja by som urobila čokoľvek, aby som bola tehu, takže to, že máme vypočítané optimálne plodné dni na počatie životaschopného dieťaťa je to najmenej, čo môžem pre to urobiť. Poznám OSOBNE viac párov, ktorým to po viacročnom skúšaní vyšlo prirodzene vďaka týmto výpočtom. 🙂

Barchee, no dúfajme, že vývoj ide tak dopredu, že za pár rokov už bude HAK na úplne inej báze. 😉

bibi24
autor
3. aug 2009

No, ako sa nam to tu rozrozpravalo, super 🙂
Baby, ja som tiez brala HAK, okrem 3/4 rocnej prestavky asi 9 rokov. Vela, ze? Ale musim povedat, ze mne nesposobovala ziadne problemy pocas bratia, ani po vysadeni. Ms nabehla hned, pravidelne cykly a asi aj ovu. Takze je to vsetko velmi individualne. Ja som sa zacala snazit o babo meciac po vysadeni. Pytala som sa na to mojej Dr a povedala, ze mozem skusat hned. Teraz este beriem kyselinu listovu a pijem alchemilku. No, ale zatial nic.
V tych vypoctoch od jonasa som dost pesimisticka, neverim velmi tomu, ze to funguje. Ale nikomu to neberiem, ak niekto veri, tak to iste nie je na skodu. 😉

Brisilda, vytok nemusis mat, resp. nemusis ho spozorovat. To este neznamena, ze nemas ovu. Ak pochybujes, ze ju mas, zajdi za dr, co ti povie.
Ja pockam po 6 cyklov a potom pojdem, ak nahodou neotehotniem dovtedy.

juliett7
3. aug 2009

Ahojte, ja som brala HAK 7 rokov a vysadila som ju pred rokom a pol a stale sa mi nepodarilo otehotniet. Ale ovulku mavam, potvrdzuje mi to aj bazalka. No manzela som vyslala na spermiogram a zistili, ze ma len polovicne mnozstvo spermii v ejakulate. Takze som toho nazoru, ze vysetrit by sa mal aj partner, lebo chyba vobec nemusi byt vo vas.

bibi24
autor
3. aug 2009

Juliett, to je jasne, ze aj partner...myslim, ze ked uz zajdes za dr a zacne sa to riesit, tak hned poslu aj partnera na spermiogram.

kacenka24
3. aug 2009

No ako som baby písala, ja si už meriam 4 cyklus a nemám vôbec ovuláciu. Minulý mesiac som začala užívať Duphaston. Myslíte, že ten to spraví? Máte s tým niektorá skúsenosť? A taktiež užívam kys. listovú a pijem alchemilku.

elana
3. aug 2009

Kacenko, Duphaston to určitě nespraví.

Je to hormon druhé fáze cyklu (tj. PO ovulaci, kterou vyvolat nedokáže, naopak, někteří doktoři si i myslí, že když se ovu chystá, ale Duphaston a jemu podobné se podá dřív než folikul praskne, tak jí dokonce zamezí).

Jestli 4 měsíce dle BT neovuluješ, tak určitě k doktoru pro Clostilbegyt 😉

bibi24
autor
3. aug 2009

V tychto liekoch sa ja teda skoro vobec nevyznam...zatial ich neberiem...a hadam ani nebudem musiet...aj ked, ktovie 😒

kacenka24
3. aug 2009

Vďaka Elana. Ja som už z toho zúfalá, lebo bez ovu, to ozaj nejde. Veď som aj kvôli tomu zmenila Dr., lebo tá mala na to taký názor, že so mnou začne niečo robiť, až keď sa mi "to" stane po druhýkrát. Nechcela som byť taká blbá a sa jej spýtať, či mi má ešte druhé dieťatko zomrieť, aby ma poslala na nejaké vyšetrenie, prečo sa to vôbec všetko takto muselo skončiť. 😢

elana
3. aug 2009

Neboj, určitě se domluvíte. Máš pravdu, bez ovulace to nejde...ale naštěstí je spousta možností jak se k ní dobrat, Clostilem to jen začíná (a většinou i končí 😉 ). Ale když selže, tak jsou různé slabé injekční stimulace a pokud není problém opravdu vážný (tj. selhání vaječníků, to má ale minimum žen), tak to vajíčko z Tebe vydolují.

kacenka24
3. aug 2009

Vďaka moc. Určite sa už len niečo robiť bude. Keď sa to prvýkrát podarilo, tak hádam sa na nás šťastie usmeje i po druhýkrát. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre