Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

brisilda
3. aug 2009

bibi kebyze som mala ovulku tak teraz uz som tehotna 😒 skusali sme to v priemere kazdy druhy den a test ukazoval len / ☹ no ved uvidim co a ako hadam to toho mesiaca uz vyjde

rosienka
3. aug 2009

no to je "katastrofa" sa snazit UZ 4.cyklus 😀

...nic v zlom, ale oproti niekolkorocnym snazilkam to tu cele vyznieva hrozne smiesne 😝

bibi24
autor
3. aug 2009

Kacenka, tak to je naozaj smutne. A co sa stalo tvojmu babatku? Ak o tom nechces pisat, tak to samozrejme chapem a prepac, ze sa pytam.
Kvoli tej ovu, radsej to ries - ak si myslis, ze ju nemas, tak nie je na co cakat.

Brisilda, nemusis otehotniet aj ked ovu mas a snazite sa kazdy druhy den. Ja som ovu mala, snazili sme sa a nepodarilo sa.

bibi24
autor
3. aug 2009

Rosienka, aky mas s tym problem, ze si tu piseme aj take, ktorym sa zatial nepodarilo po 4 mesiacoch? Na to hadam toto forum je, ze sa tu mozu stretnut rozne zeny s roznymi problemami, nie? 😉
Nebudem predsa pisat a prispievat do temy, kde sa baby snazia niekolko rokov a nedari sa...ved by ma presne s mojim "problemom" poslali niekde.... 😉
Ale ako vidis, su aj take baby, ktore sa snazia aj LEN 4 mesiace, nejde im otehu a trapia sa preto...
Nechcem byt pesimista, ale ako vies, ze napriklad zo mna nebude casom ta, ktora sa snazi aj roky a nic?

rosienka
3. aug 2009

bibi - nemam s tym problem, len mi to pride smiesne, to je vsetko...kludne sa tu ale trapte dalej, ked si myslite, ze sa treba po 4 mesiacoch trapit...

brisilda
3. aug 2009

rosienka sice neviem ako dlho sa uz snazilkujete vy no dufam, ze kocky ktore si tu pismenkuju budu mat ovela viac stastia ako ty a nebudeme musiet podstupit vysetrenia ktore niesu dvakrat prijemne Prajem ti aby sa aj na teba konecne usmialo stastie a nasla si na testiku zrejme vytuzene // a nemusis sa preto (vysmievat) zacinajucim snazilkam ktore to trapi uz tak skoro spomen si na seba ked si sa zrejme pokusala a snivala a stale nic zrejme si sa taktiez trapila a nebolo ti to dvakrat jedno !

rosienka uprimne ti zelam len to najlepsie aby si v roku 2010 drzala v naruci krasne miminko 😉 drz sa

rosienka
3. aug 2009

brisilda - ale no, nebolo to vysmievanie, ved sa baby preboha hned nedurdite...ja viem, ze je kazda nedockava, ale berte to trochu s nadhladom, na to som hlavne chcela poukazat, aby ste sa tak neupinali, lebo to naozaj môze trvat roky a potom sa zblaznite. Cele to akoze podpichnutie malo skôr pomôct zamysliet sa, ze 4 mesiace su bagatel a ziadny dôvod na zufanie... tak sa neurazajte.
Dakujem ti za prianie, ja som to mala od zaciatku komplikovane s mojim muzom a prirodzene sme sa nikdy nesnazili...

brisilda
3. aug 2009

Vies Rosi najhorsie je ked po niecom clovek tuzi a nedari sa ☹ no cim viac sa sklame tym je podla mna silnejsi a odolnejsi voci sklamaniu ja verim v osud cize co sa ma stat sa stane aj ked obcas treba osudu pomoct tebe drzim palce aby vam to s manzelom uz konecne vyslo ved nic neni stratene jedneho dna sa musi vsetko podarit 😉 Ja mam stastie aspon v tom, ze som necakala pri prvom no horsie to je pri druhom mala som vsetko naplanovańe co kedy a ako no a takto to dopadlo ☹ ale hadam nic neni stratene ved v dnesnej dobe sa deju uz aj zazraky 😕

rosienka
3. aug 2009

brisilda- neboj sa, ked sa raz podarilo, podari sa aj druhy krat, tomu ver, nie je fakt dôvod na väcsie obavy, zbytocne ta to len zatazuje. ved uz jedno dietko mas. radsej nic neplanuj, vtedy to na just nevyjde...proste si sexujte a ono sa zadari.. 😎

lauritka
3. aug 2009

este jednu mudrost na margo tejto temy: "ak je vam zle, obycajne najdete niekhoho, komu je este horsie" 😅 fakt nema vyznam babule sa stresovat uz po 4 mesiacoch. prvy rok to proste nerieste a milujte sa podla chuti 😉 co ma prist, pride...je to osud.

barchee
3. aug 2009

nevravíte nám nič nové baby...nehnvajte sa, ale bibi nezaložila túto tému na tom, aby sem chodili rýpať "dlhodobé snažilky" - máte svoje témy, prispievajte tam....nikto tu nevraví, že sa mu ide po 4 mesiacoch zrútiť svet, len si vymieňame skúsenosti a pocity tak isto, ako vo vašich témach vy...tak nás nechajte... 😉 vy ste tiež začínali...a mali ste úúúplne rovnaké pocity ako my teraz....rokmi ste sa stali odolné...možno raz budeme aj my...možno už budúci mesiac sa nám zadarí....hlavne nám tu nepíšte tie otrepané frázy alá "milujte sa kedy máte chuť, príde to samo" to fakt nepotrebujeme počuť...vlastne nepotrebujeme počuť žiadnu radu... MY SA TU BAVÍME O SVOJICH POCITOCH, ČO SA S NAMI TERAZ DEJE...AKO ČO NAPREDUJE, NENAPREDUJE...tak si prosím nájdite svoju tému a vymieňajte si SVOJE pocity s babami, ktoré sú na tom ROVNAKO!!!!! Ďakujem 🙂

bibi24
autor
3. aug 2009

No, tak nejak ako Barchee by som sa vyjadrila aj ja 🙂

Baby, vazime si vase rady, aj dobre myslene slova. Chapem, co chcete povedat. Ale pochopte aj vy nas - chceme sa len vyrozpravat, to je cele 😉

brisilda
3. aug 2009

barche napisala si im to spravne ale ak sa na to pozries z realneho hladiska tak maju pravdu vzdy sa najde niekt kto je na tom horsie ☹ ja osobne som velky stresmen no po prectani par osudov zien som zistila, ze vela veci sa da liecit dokonca vela veci prekonat je dobre nakuknut obcas aj do inych tem a dozvediet sa veci ktore dufam, ze nas nikdy nepostretnu a vediet ze vsetko zle co nas postretne je na nieco dobre. niekedy nas osud len skusa ci sme dost silne 😉

brisilda
3. aug 2009

hlavne sa netreba vzdavat a bojovat 🙂 drzim vam palce aby to toho mesiaca uz konecne vyslo

kacenka24
3. aug 2009

Bibi, naša Marínka sa narodila veľmi, veľmi skoro a veľa vecí hralo proti nám. 😢 V januári som absolvovala CR a tak veľmi si želám, aby bol druhý pôrod prirodzený, no určite to neovplyvním. Hlavne, nech je všetko v poriadku.
Ešte som sa dala na zdravší životný štýl - strava a pohyb, pretože mám z prvého tehu kilá navyše. Poznám baby, toré otehu, keď schudli s čím samozrejme aj súvisí očista organizmu. A samozrejeme verím v tom, že všetko so všetkým súvisí. Takže v zdravom tele, zdravý duch. 😎

bibi24
autor
3. aug 2009

Kacenka, strasne mi je to luto. Muselo to byt velmi smutne, tazko mi je vobec napisat to tak, akoby som chcela. Oproti takemuto nestastiu su nase "problemy" uplnou banalitou.
Velmi ti zelam, aby ti to druhykrat vyslo.
A pekne si to napisala, ze v zdravom tele zdravi duch, to je aj moj nazor 😉 Snazim sa zdravo stravovat, sportovat. Urcite to pomaha.

Brisi, ano mas pravdu, viem, ze sme este len na zaciatku a takisto viem, ze su na tom ludia, zeny, aj ovela horsie ako momentalne my. Bodaj by sme mali len takyto problem, ze sa nezadarilo 4.mesiac, ale povedzme 6.ty. 😉 Ale kym sa nam zadari, mozeme si takto kecat, nie? 🙂

reivka
3. aug 2009

dievčatá veru! máte pravdu, že niekto kto chce bábo je zúfalý každým mesiacom, kedy sa to nepodarí, dobre to barchee napísala

a viem ako sa cítia mnohé tu z koníka ktoré túžia po bábetku a nič a vidia v svojom okolí niekoho kto nechcel bábo a má ho, ja prežívam práve to isté, zatial čo som bola na dovolenke, suseda (rozvedená) porodila dieťa, ktoré nechcela a vôbec sa oň nesnažila, a dokonca dcérku po ktorej ja môžem len dalej snívať 😢 😠

a ešte niečo, "vdaka" tomu, že mám v profile že mám 2 deti, všetky ma tu berú akože "čo by si ty chcela, ved ty už deti máš" ale prečo si myslíte že ja necítim to isté ako vy každý mesiac, ked túžim po bábetku a tehotenstve a nedarí sa, prečo by som si namala zaslúžiť dalšie dieťa?

kacenka24
3. aug 2009

Presne tak Bibi, najhoršia kríza je dúfam už za mnou aj keď sa s tým ešte stále učím žiť. No stále vo mne mnohé pocity zostávajú a dúfam, že ich trošičku "vylieči" pocit voňavučkého bábätka v náručí. Aj keď už navždy sa bude môj život deliť na život pred tým a život po tom. 😔 Ale nie o tom som chcela. Táto téma je dúfam založená na tom, aby sme sa vzájomne podporovali.

Reivka, veľmi dobre viem o čom hovoríš. Skoro každý deň sú plné noviny ubližovania deťom. Ja si vždy, keď to počujem, alebo vidím poplačem. A taktiež sa s tým stretávam aj v práci, pracujem v škole pre detičky s mentálnym postihnutím. Sú to väčšinou deti zo sociálne slabých rodín a najhoršie je, že viem, že tie deti mohli byť úplne v poriadku, len sa im nemal kto venovať a tým sociálne a citovo otupeli. 😠 😢

reivka
3. aug 2009

kacenka - viem, je 1000 otázok "prečo?" a "prečo práve mne sa to muselo stať?" a ja sa ešte pýtam: prečo som mala zažiť tú radosť z tehotenstva, bruška, pohybov v bruchu a potom holé nič! .....prázdne ruky...... aj ja sa musím z toho vyliečiť tým, že budem držať v rukách zdravé bábetko, preto sa toho nemôžem dočkať

ja viem, že tie čo nemajú ešte deti si to veľmi zaslúžia možno viac ako ja, tak vám to aj prajem

bibi24
autor
3. aug 2009

Babule, mate pravdu....ale mali by sme zacat nejaku veselsiu temu, co vy na to? 😉 Ma niekto nejaky napad?
Reivka, kedy budes mat ovu? My sme mali tak podobne datum ms, nie?

reivka
3. aug 2009

veru veselšie treba trošku 🙂

no bibi ja neviem a kedy si ty mala ms? ja 18.júla

reivka
3. aug 2009

a ovu som už myslím mala ja to asi mávam tak na 11.-12.dc a to sme boli na tej dovolenke a snažilkovali sme tak...

hezula
3. aug 2009

ahojte kocky, mozem sa pridat?
reivka: kazdy kto tuzi uprimne po dietatku si ho zasluzi, ci uz ich ma doma uz 10 alebo ziadne 🙂 takze aj teba sa to tyka a verim, ze sa dockas svojho dievcatka a ak nie tak aspon zdraveho chlapceka 🙂 to plati aj pre ostatne - naozaj ostava len verit - a to teraz prehovoril pesimista

neviem ku komu sa zaradit aj ked sa v podstate snazime viac rokov, nepokladam sa za dlhosnazilku, lebo sme sa snazili s prestavkami - najprv sme cakalai kym budeme mat byt, dostali sme sa knemu az ked som mala 27, nedarilo sa, neriesila som. potom som mala novu robotu,tak sme tiez prerusili, aby som sa "zabydlela". potom sme zacali skusat intenzivne, kedze som si nemeriavala teploty a ani nic podobne a nedarilo sa, skusali sme to aj tak, ze sme sa milovali kazdy druhy den, ved niekedy mala byt ovu. uz si nepamatam za aku dobu som sla k lekarovi ze co sa deje, ale viem ze to netrvalo dlho, nastastie ma nevysmial, ze k lekarovi sa chodi po roku nedarenia a zistil ze nemam ovu ☹ , bola som na nervy ze budem musiet brat lieky na vyvolanie a ked som ich mala brat zase sme museli prerusit,lebo som sa vdaka mojej rodine musela zadlzit tak, ze nemame pomaly co do ust a but taky nezodpovedny a prived takto dieta na svet, ked ho nemas ako uzivit. Preto sa nepokladam za dlhosnazilku, ved som nemala ovu. Teraz mam uz 33, tak som sa tento rok nastvala a aj ked sme stale v neskutocnych dlhoch podarilo sa mi manzela ukecat, ze naozaj uz nemame na co cakat a naozaj sme boli sprosti ze sme mali stale dake vyhovorky (byt, robota, peniaze). mali sme to skusat celych 5 rokov ked sme zacali (a to tuzim po dietatku od 22). Ukecala som ho na zaklade toho ze som bola v aprili na cyto a zrazu ma dr prekvapil ked mi povedal ze mam ovu - mozno si viete predstavit ako som sa tesila ked mi ovu ukazal na obrazovke, akoby mi ukazal dieta 🙂 . Teraz je to uz 3 cyklus a ja sa nehanbim povedat ze som z toho ze aj ked je ovu, milujeme sa cez ovu, manzel je v poriadku a stale NIC ☹ uplne na nervy. tiez sa snazim na to nemysliet, milovat sa hocikedy ako predtym, ale uz mame vzadu v hlave kontrolku (aj manzel 🙂 ) ci je ovu - aby sme cez ovu boli urcite spolu 🙂 , ale potom idem na wecko a objavi sa krv a ja hned rumazgam ze vajicko bolo mozno aj oplodnene ale sa neuchitilo. Teraz beriem Duphaston na pripadne uhniezdenie a ked nic potom laparoskopia - ktorej sa veeeelmi obavam, mozno aj preto a aj preto ze uz mam 33 som na nervy ze este nic. ked si predstavim ze by to malo trvat 2 roky a viac, znova ma napadne aky sme boli blbi a stale na nieco cakali. UF, takze co mi ostava? byt optimista...
prepacte, je to volaky dlhy liebesbrif, ale dakujem ze som sa mohla vyrozpravat, lebo mam pocit ze patrim do tejto skupiny. Drzim palce vsetkym, aby sa vam co najskor splnilo po com tuzite a ak nie, aby ste boli dost silne to prezivat bez sedivych vlasov a kazajky (ja teda nemam daleko) 😉
a ak mate dobrych doktorov, chodte k nemu hned aj ked sa nedari "len" 4 cykli, aby ste vedeli ci ste vporiadku, ak vas vysmeje (doktorku kacenky 24 by som nakopala do zadku!!), tak ho skuste zmenit...
ahojte

chymenitta33
3. aug 2009

kočky ahojte a držím Vám všetkým palčeky silno🙂netrepa sa tým moc zatažovať a ked budete nato najmenej myslieť tak to príde... 🙂
My sme na Dejvika sa snažikli vyše troch rokov. A stalo sa to ked sme sa nato nesustredili pred dovolenkou🙂

reivka
3. aug 2009

hezula dakujem 🙂 a ja to tak beriem od 21 rokov kedy som začala túžiť po deťoch a mala som vtedy synčeka prvého, nechcela som na nič čakať a povedala som si že ja to dieťa chcem a budem ho mať a všetko ostatné môže byť aj potom a tak aj je, dnes mám dve deti, manžela, byt,.......všetko aj navyše a chceme dalšie deti, nech baby nečakajú, lebo potom môže byť neskoro, byt môžeš mať v hocikolkých rokoch ale dieťa nie

brisilda
3. aug 2009

reivka taktiez zdielam tvoj nazor ja som mala 20 r. ked som priviedla na svet zdraveho chlapceka na ten den nikdy v zivote nezabudnem a nikdy nebudem lutovat , ze som si ho nechala aj ked sa po ulici sepkalo, ze deti maju deti 😒 povedala som si no a??? co ma byt Teraz viem, ze som spravila dobre najprv prisiel maly svadba, manzel dokoncil skolu a nakoniec sme sa postavili na vlastne nohy ked mal maly rok a pol.Som velmi spokojna a stastna s druhym mimcom sme cakali do teraz a vidite ako to dopadlo ☹ ale verim, ze sa to podari ked nie teraz tak buduci rok 😉
Hezula drzim palce aby si coskoro drzala klbko stastia v rukach aj ty 🙂 je to neuveritelne krasny pocit vediet, ze nieco vo vas rastie citite pohyb pocujete tlkot srdiecka a nakoniec samotny porod .............zelam aby kazda s Vas okusila ten nadherny pocit

reivka
3. aug 2009

že decko 20 ročné?! 😀 😀 😀

brisilda
3. aug 2009

no vidis to stareny jedne hnusne 😝 ved deti maju uz aj 18-rocne ba poniektore aj 14 rocne

reivka
3. aug 2009

tak to som ešte nepočula na 20-ročné povedať 😀 to skôr ked 12 ročné majú, to sú deti čo majú deti a nie dospelá žena

brisilda
3. aug 2009

no vies ja pochadzam s vychodu a pred 7 rokmi bola ina doba asi 😉 ale to neva

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre