Tehotenstvo 3 - 6 mesiacov po cisárskom

katarina1210
3. máj 2018

Ahojte maminy, chcela by som Vaše skúsenosti, rady, názory, komplikácie s tehotenstvom po 3-6 mesiacoch od cisárzkeho rezu, či už plánovaného alebo akútno. Ďakujem, pýtam sa preto, lebo by som chcela otehotnieť skôr po CR a nie čakať rok.

zooeynka
3. máj 2018

Je to risk. Tie svy na maternici potrebuju svoj cas...

katarina1210
autor
3. máj 2018

*cisárskeho, *akútneho

loginexistuje
3. máj 2018

Urcite to neriskuj hrozii ruptura maternice co je zivot ohrozujuci stav

pininka
3. máj 2018

@katarina1210 je to risk, ja som bola 4 roky po cisarskom a tehu vyzeralo bezproblemove a skoncilo tak,ze ltt to bola ruptura maternice. Uvedom si,ze ked budes tehu, budes to starsie dieta stale dvihat, jemu nevysvetlis ze nemozes, z daleka nebudes moct tolko oddychovat, a ak sa nedajboze nieco skomplikuje a ty budes musiet ist do nemocky, ako asi bude tomu starsiemu?

katarina1210
autor
3. máj 2018

@pininka Ďakujem za odpoveď. Žiaľ moju prvorodenú mám v nebi. Mám možnosti, že môžem aj celý čas doma ležať. Tam by nebol problém.

pininka
3. máj 2018

@katarina1210 ach prepac, to som netusila, ale aj tak by si mala pockat. myslim ze sme sa o tom bavili uz aj v inej teme.

katarina1210
autor
3. máj 2018

@zooeynka
@loginexistuje
Ďakujem za názor.

katarina1210
autor
3. máj 2018

@pininka hej aj mne sa zdá 🙂 len som chcela ešte pár skúseností mamičiek, ktoré tak skoro otehotneli.

bubinkaaa
3. máj 2018

@katarina1210 hneď som vedela,že píše mamička po strate dieťatka,keďže som si prešla tým istým😑áno poznám dievčatá tu z fóra,ktoré otehotneli po 4-7 mes.po 1.cisarskom reze a všetko bolo v poriadku.Ja som chcela takto po 4 mes.otehotniet ale po 2 cisárskych....pochopí len ten,kto to prežil,prečo tak skoro....neskôr som dostala strach zo skorého tehu,a nakoniec sa nám zadarilo až presne po roku..držím palce,a neboj sa ísť do toho,ak sa budeš šetriť,ak je jazva uz dobre zrastena,nič sa nestane

adrika_77
3. máj 2018

@katarina1210 ja poznam zeny co otehotneli aj 2mesiace po cisarskom sice neplanovane ,ale stalo sa, bez problemov donosili...

katarina1210
autor
3. máj 2018

@bubinkaaa ďakujem za reakciu 🙂 mrzí ma, že aj ty si si podobným prešla :( ale to, že si sa odvážila po dvoch cisarských začať skoro skúšať ma aspoň povzbudilo 🙂 a presne to, že začneme skúšať neznamená, že po tej traume hneď otehotniem. Skôr sa bojím čakať, aby ma strach neprebil a už by som sa nikdy neodvážila :(

katarina1210
autor
3. máj 2018

@adrika_77 ďakujem za info 🙂 a mali aj častejšie kontroly u doktorky?

janickacrazy
3. máj 2018

@katarina1210 moja kamoška otehu 7 mes. po cisárskom neplánovane a všetko ok, len ona je v zahraničí, tak tam tie kontroly zase majú inak ako tu, ale tak aspon tých 6 mes. by som asi počkala, ak sa ti teda dá vydržať, asi to musí byť ťažké 😔

loginexistuje
3. máj 2018

@katarina1210 zacni sa po polroku snazit mas potom priestor oddychovat tak to sa bude dat

bibiankaka
3. máj 2018

Stačí si položiť otázku či ti za pár mesiacov čakania stojí riskovanie tvojho a druhého života. Je veľmi veľká šanca že to bude ok ... ale čo ak nie 😓

kikulienkadd
3. máj 2018

Po 1.synovi narodenom sekciou mi dr. odporučil rok neotehotnieť. 2.syna som rodila 3 roky potom sekciou,žiaľ v 35.tt mŕtveho. Vtedy mi ten istý dr. povedal počkať 3 mesiace a znova sa snažiť. Mne ale trvalo 6mesiacov aby som si pripustila myšlienku na ďalšie tehotenstvo. Nakoniec som otehotnela 3 roky po 2.pôrode... teraz som 29.tt.
katarina1210 neviem,ako sa cítiš,to vieš najlepšie sama,ale veľmi sa neponáhľaj,potrebuješ načerpať fyzické aj psychické sily. Držím palce! 🍀

katarina1210
autor
3. máj 2018

@janickacrazy ďakujem za info, moc sa snažím vydržať, už to bude onedlho pol roka

katarina1210
autor
3. máj 2018

@loginexistuje hej budem sa snažiť počkať 🙂

katarina1210
autor
3. máj 2018

@bibiankaka však všeličo mi behá hlavou ale čo ak počkám a niečo sa stane. Nikto nám nič nezaručí. Budem sa ale snažiť správne rozhodnúť 🙂

katarina1210
autor
3. máj 2018

@kikulienkadd veľmi držím palce nech všetko tentokrát dobre dopadne. Budem sa snažiť rozhodnúť sa správne. Ďakujem

robin30
3. máj 2018

Toto sa pytas uplne vazne?

katarina1210
autor
3. máj 2018

@robin30 žiadala som o skúsenosti mamičky, ktoré otehotneli skoro po cisárskom, také veci sa stávajú, tak čo je na tom nejasné?

robin30
3. máj 2018

@katarina1210 ziadna zena co ma aspon stipku zdraveho rozumu toto riskovat nebude

katarina1210
autor
3. máj 2018

@robin30 tak prečo mi x doktorov povedalo, že mi stačí pol roka počkať? No nevadí, nemám záujem sa s nikým doťahovať.

bubinkaaa
3. máj 2018

@katarina1210 držím palce,a naozaj dlho nečakaj....po pol roku už kľudne dá sa😉

katarina1210
autor
3. máj 2018

@bubinkaaa ďakujem 😉

petrika555
3. máj 2018

Ja som neplanovane otehotnela 7mesiacov po CR..na prvej kontrole som si vypocula kazanie ci neviem ze sme mali 2roky cakat ale potom uz OK tehotenstvo bezproblemove😉tu ide hlavne o to ako sa ty citis zenske telo je nevyspitatelne...riziko ruptury je ale je to 1% naozaj malinko....a dalsia vec ked bude telo pripravene tak sa zadari😉kolke po sekcii sa do toho pustili zavcasu a nakoniec cakali aj rok na babatko ja by som sa toho nebala drzim palce

petrika555
3. máj 2018

Vobec sa nedaj znepokojit...ruptura moze hrozit az zenam po 5rokoch raz uz ked bol robeny zasah do maternice je zosita nikto nezaruci ze ci pri tehotenstve vydrzi odstup moze byt akykolvek..a ako sa vravi risk je zisk😉

katarina1210
autor
3. máj 2018

@petrika555 ďakujem pekne za príspevok, veľmo dobre skonštatované☺ budem pevne veriť, že otehotnieme vtedy, keď bude telo na to pripravené a že všetko dobre dopadne, snáď nemôžeme mať takú smolu, že by som pri strate prvej dcérky mala zase nešťastný koniec 😔

petrika555
3. máj 2018

@katarina1210 budem na vas mysliet😉urcite vsetko dobre dopadne!!!naozaj je mi luto co sa Vam stalo😔ked budete prosit dcerku tam v nebicku urcite vam posle zdrave dietatko a bude vas strazit aby vsetko dobre dopadlo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre