Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Všetky ste išli na druhé dieťa bez ideálneho manželstva?

nani1122
24. jan 2016

Ahojte, pokusim sa tak v skratke. Velmi dlho ma ťaží jeden problém - rozhodnúť sa pre druhé dieťa.. A prosím o váš názor, radu, skúsenosť... Máme jedneho maleho skoláka doma. Sme manzela 10 rokov. Nemáme ideálne manzelstvo, viem - vsade su problemy, ale my sa hadame skoro stale.. Na jednej strane mam velmi sikovneho , inteligentneho, zdraveho muza, ktory mi da denne 10 koplimentov, prejavuje lasku , dal by mi vsetko, miluje nase dieta, na druhej strane je to nervak, v amoku hulvát, podniká, má málo casu, napriek tmu zaraba pomaly rovnako ako ja, tak to za to nestoji, no firmy sa nevzda.. Máme vela odlisnych nazorov, velmi malinko spolocnych. Kazdy sme z ineho cesta. Pemanentne nejaky problem. Máme cez 33 rokov, ale byvame u svokra. Vdaka nasim nonstop problemom sme sa nedokazali osamostatnit, donedavna sme nemali nic nasetrene. Velmi na mna stale tlaci, ze chce dalsie dieta, ale ja sa tvarim, ze nechem. Len tvarim... Vo svojom vnutri trpim ako pes, velmi by som chcela dat synovi surodenca, pyta si ho, je sam, nudi sa... Preplakala som uz dost za cele roky... Cas mi uteka a mne rozum nedovoli dat sa na to.. Bojim, sa ze by som to nezvladala s muzovymi amokmi, ze by som potratila od nervov, ked mava zle obdobie, chova sa ako pychopat... Ked ma dobre obdobie, je to fajn... ako na húpačke... Všetci spoluziaci maleho maju surodencov, len naš je sam... siroko daleko v okoli jediny jedinacik... Velmi ma to mučí.. Teraz akoze setrime na dom svoj, ze by sme mozno riskli aj nejaku hypoteku. Aj z toho mam velky stres, ci to v takm manzelstve zvladneme, ked sa na nicom nedohodneme. Este musim povedat, ze napriek vsetkemu sa stale lubime, lebo tie dobre obdobia vykompenzuju ciastocne to zle.... Čas tak leti, syn rastie... a ja roky váham.. a muz ma mi to stale vycita, ze nechcem druhe, aj ked vidi, ze to nie je vzdy super. A pritom by som ho tak chcela... rozum nedovoli... co si o tom myslite vy? dakujem vam a kazdy nazor..

mata128
24. jan 2016

pozri sa,kolke idu do dietata stastne,zalaskovane.....a po case nastane zmena....mozno u vas prave po tomto nastane zmena k lepsiemu....nehovorim,ze dieta vyriesi problemy,to nie....ale mozno aj manzel sa na veci zacne divat inak. Aj ked najskor by som riesila byvanie,hned potom to druhe dieta

fuska
24. jan 2016

Keby som mala akekolvek pochybnosti o manzelstve alebo partnerovi a mojej buducnosti s nim, druhe dieta by som si nerobila.

evittam
24. jan 2016

@fuska Úplne súhlasím. Poznám veľmi veľa žien, ktoré si mysleli, že ak si spravia druhé-tretie dieťa tak to zmení ich vzťah a hlavne chlapa k lepšiemu - žiaľ sa tak nestalo - čo je normálne - takému niečomu sa nedá veriť ani v to dúfať.... 😉

martinabreza
24. jan 2016

nikto ti nepovie ako mas zit a rozhodnut sa kolko je takych manzelstiev co vychovaju spolu deti a ked sa tie osamostatnia tak aj oni si idu svojov cestov ak chces dieta a budes stastnejsia ti aj tvij syn tak preco nie ved deti su aj tvoje

malabiba
24. jan 2016

@nani1122 ideálne manželstvo neexistuje...a mm treba nejako v kľudnej chvíľke prehovoriť smer poradňa/resp. psychológ...

dominika6
24. jan 2016

@nani1122
Vezmi pero paper a ba jednu polku napis plusy a na druhu minusy..
To co bude prevazovat a vies ze sa to nezmeni alebo ti to za to nestoji prehrava

horana
24. jan 2016

Nesla som do idealneho.
Je fakt ze by som nezila s clovekom, ktory bars prijemny, ale nemame spolocnu vacsinu tem, nakolko prave to je pre mna klucove, ale to je uz o inom, vela parov tak prezije zivoty, takze zasadny problem to snad nie je.
O muzovi pises velmi rozporuplne, bud ako talianske manzelstvo (hadame sa skoro stale ale zaroven aj 10 komplimentov za den, alebo raz o nom pises ako o velmi sikovneho , inteligentneho potom ze sa chova ako psychopar) alebo zasadne rozpory a zaroven co - pritazlivost, zvyk?

Btw bez hypoteky by sme nikdy v dome nebyvali, setrit je pekna vec, ale v dnesnej dobe....

Skolak, navyse chalan, ak nema nejaky super matersky gen, tak surodenca v tomto veku uz nebude brat ako partaka, este dlho nie, nebude to niekto kto mu da recept na nudu, skor niekoho kto ho vysachuje, uz to aj tak budu akoby dvaja jedinacikovia, ktori k sebe cestu ked tak najdu az o dost neskor (dospelost), ale aj to sa rata.

Takzko radit, ale asi by som sla do toho...mamnavyse dojem ze aj u teba prevazuju klady, len chces podporit.

guinevre
24. jan 2016

@nani1122 Kolega so zenou "zachranovali" manzelstvo tak, ze si urobili druhe dieta. To dieta ma dnes asi 4-5 rokov, oni su uz rozvedeni, on uz ma tretie so sucasnou partnerkou, ona ma noveho partnera. Ja by som si dieta nerobila ked vztah nie je ok, jasne, ze nikdy nie je idealne, ale ten vnutorny pocit predsa zena (minimalne) ma. Kolko nich si robilo aj prve dieta vo vztahu kde sa hadali, rozchadzali a zase davali do kopy, len preto "ze je uz na case" a nedopadlo to dobre, skor ci neskor sa rozidu, lebo dieta este nikdy nedalo dokopy vztah ktory je naprd. Ak naozaj chces druhe dieta bez ohladu na to ci spolu zostanete ci nie, tak chod do toho.

katrinka8
24. jan 2016

Tiež si myslím, že by si sa mala s mužom porozprávať pravdivo a úprimne o svojich obavách - lebo u Teba asi ide "len" o ten strach z jeho negatívneho správania. Mne to pripadá tak, že on má asi stresy z tej roboty a ventiluje si to potom doma. Či? Neobhajujem ho, nie je to správne, len konštatujem, že asi to tak je. Bol vždy taký? Či len odkedy má firmu?
Buď by som skúsila nejako ho nasmerovať, aby sa vzdal firmy (ak si myslíte/myslíš, že to je zdrojom jeho negatívneho správania), a ak by to nešlo, tak asi smer psychológ alebo poradňa...
Inak prajem veľa šťastia, aby ste si to poriešili medzi sebou a aby ste sa všetci spoločne potom tešili z malého uzlíčka 🙂

mima4
24. jan 2016

@nani1122

neexistuje idealne manzelstvo, lebo neexistuju ani idealni ludia... ale ak v manzelstve je neustale napatie, hadky a ty to vnimas dlhe roky, urcite by som nesla do druheho dietata, pretoze v prvom rade potrestas to dieta.. Pre dieta je velky stres vyrastat v disharmonickom prostredi a vyhovorka, ze je takych kopec rodin..no je aj kopec rodin s alkoholikmi, ale nato nam Boh dal rozum, aby sme ho pouzivali...

skuste si najprv poriesit vas vztah, dieta to nezmeni, skor prehlbi problemy medzi vami...

janinah
24. jan 2016

Ak by si ozaj chcela druhé dieťa,ty sama,tak ho už máte.....ty chceš súrodenca pre syna,majú ho všetky deti v okolí....ale tvoje druhé dieťa by bolo o dosť mladšie a pre prvé dieťa len "malý prcek",toho súrodenca by možno ocenil až v dospelosti....váš vzťah sa asi nezmení,to napätie v rodine,ešte starosti okolo domu,myslím,že robíš dobre,ak používaš rozum...škoda,že si sa nespamätala skôr,na tvojom mieste manžela posielam za psychologom či riešim manž.poradňu,už to u vás mohlo vyzerať o dosť lepšie...

nani1122
autor
24. jan 2016

@guinevre
@malabiba
@evittam Mne ani nejde o nejaku zachranu manzelstva, nam sa manzelstvo zatial nerozpada - chvalabohu, len ho mame casto skor talianske. Vidime svoju buducnost spolu, aj ked je to velmi tazke velakrat. Ak by sa manzelstvo rozpadalo, alebo bolo na hrane, urcite by som dieta nechcela.
Takych 30% z hadok pripisujem aj tomu, ze nebyvame sami, aj ked mame cisto svoje poschodie v dome, ked sa hadame, tak svokor ked uz nevladze pocuvat, tak sa do toho zamota a to je ako pridat olej do ohna, proste nemame nejake extra sukromie. Napr. ja nikdy nedokazem ani decku , ani muzovi povedat hocico, kedviem, ze aj steny maju usi. A to je chyba, lebo casto sa teda nehovori ani ,,prepac,, , a slova podobne. Len kym sa postavi dom, tak este ubehne vela vody. ..a v 40tke dieta nebudem planovat, syn by bol uz na surodenca velky, samostatny... to uz by som asi nechcela, skor mam pocit, ze mi teraz tikaju biohodiny.... len mam velky strach, ci rozmyslam spravne.... ci si neskor nebudem hlavu buchat, ze to nezvladam...

nani1122
autor
24. jan 2016

@janinah psychologa mam v plane.. aj ked nie je to lacna zalezitost.
v poradni sme boli asi pred 3 rokmi, chodili sme asi 3 mesiace, nieco malilinko sa zmenilo, ale ako sme prastali chodit, vratilo sa to skoro vsetko do starych kolaji. Ale na vtedajsie aktualne problemy pomohlo, no na trvale problemy asi ani nie velmi. A hlavne muzovi sa moc nepacilo, ze mu tam ku koncu niekto protireci, diriguje... aspon bolo vidiet, kde je chyba.. ak to zhrniem, moc to nepomohlo, mozno trochu. Ale je to neskutocne financne narocne. To je dost problem. Chodili sme intenzivne a pravidelne a nechali sme tam mozno aj 600 eur a tie tri mesiace..

natalym
24. jan 2016

Ak sa na to necítiš a nie si presvedčená tak to nerob. Ja som veľakrát nedala na svoju intuíciu a mama som dať.

bonaqa2013
24. jan 2016

ja ťa si prekvapím, ale ja by som do toho išla.... Čím skôr, tým lepšie....

sorciera24
24. jan 2016

@nani1122 ja vidim, ze manzelstvo nie je v rozpade,sama si vymenovala pozitivne veci, kt. je vela na tvojom muzovi a aj tie negativne (kazdy z nas ich ma!)......ty mozno tiez nie si v istych veciach idealna pre svojho muza.....odporucam precitat knihu 5jazykov lasky.....problem u vas bude v tych jazykoch,a k toto pochopis/pochopite....mozete vase manzelstvo zvrtnut len a len k lepsiemu a ja si myslim, ze druhe dieta potom bude len vyustenim vasej alsky, kt. si ale potrebujete utvrdit 🙂 vela stastia! 😵

natalym
24. jan 2016

@sorciera24 Veľká pravda s tou komunikáciou.

@nani1122 Čo ho tak dokáže vytočiť? Vysledovala si tie situácie?

marak
24. jan 2016

Toto je komplexny problem, ktory vyzaduje vyriesit niekolko podproblemov. Druhe dieta je az na zaver.
Problemy /ako to vidim ja podla popisu/:
1. Nerozpravate sa v klude o svojich pocitoch, tuzbach, nepocuvajte jeden druheho
Ak mozes, nechaj maleho na jednu noc so svokrom a chodte s muzom len vy dvaja niekam na vylet do hotela, kde budete mat na seba cas a pokoj. Trebars aj cez zlavovy portal. Predtym si premysli, co chces s muzom prebrat. Povedz mu, ze aj ty chces s nim dieta, ze ho lubis, ale ze vidis take a take prekazky. Skuste ich spolocne prebrat a dohodnut sa na rieseni, krok po kroku.
2. Byvanie - nedostatok financii. Pozor, na materskej ich bude este menej. Ak odstranite priciny hadania, mozno vydrzite aj u svokra, aj ked to nie je idealne.
3. dieta - na dieta potrebujes pokojne prostredie, inak sa to tazko zvlada. Budes v noci vstavat, male bude vrestat, ked su vsetci nevyspati, nervozita este stupa. A ked je mama nervozna, je nervozne aj dieta a tak dokola.
Takze tak, to je moj nazor. Drzim palce.maria

Tu začni písať odpoveď...

Odošli