Máte skúsenosť s neznášanlivosťou šošoviek v tehotenstve?

131313
9. nov 2015

Mate niekto skusenost s neznasanlivostou kontaktnych sosoviek na zaciatku tehotenstva (5. tyzden)? Moze to byt jeden z priznakov tehotenstva? Sosovky som zacala nosit 9 rokov po laserovej operacii (korekcia -8 dioptrii). Pred operaciou som sosovky dlhe roky bez problemov nosila. Teraz mam na jedno oku -1 a na druhom -1,5 dioptrie. Nosim ich uz skoro tyzden a vobec nevidim ostro. Ked si pomasirujem oci, na kratku chvilu vidim osto, potom zas rozmazane a zahmlene. Cim to moze byt? Pred kupou sosoviek som bola na riadnom ocnom vysetreni. Dakujem

sardinka335
9. nov 2015

Ja nosím šošovky 14 rokov bola som v ,,nich,, 3x tehotna a aj som ,,s nimi rodila,, ale o tomto som nepočula - priznak tehotenstva si nemyslím ze to je. Mozno ti tie šošovky ,,nesedia,,. Ak balenie nosíš týžden a týžden vidiš na prd tak skus ine nove balenie, inu značku...zrejme to bude v tých šošovkách. Ani mne napr. nesedeli Bausch a Lomb - 3mesačne lebo moje oči si zvykli na Clear mesačne...a pritom pred rokmi som BL mohla normalne nosit...
Inak poporode často dochadza k zhoršenieu zraku o nejaku tu dioptriu. Nie ze by som chcela strašiť, ale čo dieťa to ,,štvrťka,, išla hore. Iste je to individuálne ale stava sa. A nemáš ,,suche,, oko? Ja mam vtedy niekedy uz take videnie všelijake, zahmlene a to je vtedy ta šošovka sucha....kvapnem roztok a znovu vidim lešie, pripadne vyberiem šošovku namočím do roztoku a pomoze to. No..skušaj...uvidiš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre