Mesocain v tehotenstve. Môže uškodiť?

mir55
4. feb 2009

mile tehulky,som tu prvy krat a rada by som sa opytala, ci mate niektora skusenosti s podavanim obstreku-mesokainom. Som v siestom mesiaci tehotenstva a od zaciatku piateho mam stale stupnujuce bolesti v krizoch, vyrazajuce do lavej nohy, az tak ze sa neviem postavit,ked sedim alebo lezim. bola som u ortopeda a ten mi predpisal, obstreky -5x,mesokainom 1%.moze to nejako uskodit babu?prejdu bolesti po obstrekoch, alebo az po porode?co som bola v soku je tiez ze si obstreky hradim sama, vraj mu ich poistovna nepreplaca, dakujem 🙂

ajka30
4. feb 2009

mne davali obstrek mesocianom myslim ze 0,5% vo stvrtom mesiaci a doktor (neurolog) mi povedal, ze to posobi len lokalne. Ja som viac nechcela pre istotu, spytaj sa este obvodneho a gynekologa, ci to je OK. Co sa tyka bolesti, malo by to pomoct , i ked 2 dni to hadam boli este viac. Neviem aku mas poistovnu, ale zda sa mi to hlupost, ze by si si to mala platit, ja som bola na obstrekoch dokopy asi dvakrat a nikdy som nic nedoplacala.

pink_lady
4. feb 2009

ahoj mir
myslim ze obstrek babu neuskodi, ako pise ajka mal by posobit len lokalne...to ci to pomoze je individualne, co je pravda je ze tie prve 2-3 dni to boli viac .../napichali sa mi toho do chrbtice - aja jaaaaj 😎 /...a poistovna to hradi 😉

mir55
autor
6. feb 2009

dakujem vam pekne za odpovede, absolvovala som obstrek uz2x,dnes idem 3x a mam pocit, ze to trochu pomaha, ale po prvom to bola neskutocna bolest. neviem ci lekar zabudol odo mna pytat peniaze za tie obstreky, alebo o co mu islo,/zatial som neplatila/ ale zistila som ,ze ked da lekar mesocain na recept, pacient si ho hradi sam, ale ked ho pichnu priamo v ambulancii,hradi ho poistovna

marcelatkacova
11. dec 2009

ahojte potrebujem pomoc, mala ste už niektorá ťahaný zub, som v 13. týždni, zubár mi tvrdí že nemože použiť lokalku lebo mi može vyvolať potrat, gynekolog nevidí žiaden problém, zub ma bolí mám ho otvorený a vytiahnutý nerv, beriem lieky od bolesti, poradte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre