Ktorá značka detského kočíka je podľa vás tá najlepšia?

sandrittta
12. aug 2011

Ahojte maminky, práve začínam pozerať nejaky ten detský kočík a som z tých značiek a všetkých testov troška mimo. 😒 😒 Potrebujem poradiť,ktorý je podľa vás ten najlepší??? Potrebujem zohľadniť aj to, že moje mimčo sa narodí niekedy začiatkom januára, čiže vôbec neviem či mám riešiť vaničku a na akú dobu je potrebná, keďže v zimnom období nejaké dlhé prechádzky nebudem praktizovať a mám k dispozícii vaničkový kočík Chicco (Bohužiaľ neviem komplet názov) po sestre. Cena samozrejme nehrá rolu ale viem, že aj značkové kočíky v testoch neprejdu a považujem za zbytočné investovať 50% ceny len do značky kočíka, jednoducho chcem kvalitu. 😉 Ďakujem za vaše cenné rady.

tilly
12. aug 2011

hartan, gesslein, quinny, peg perego, ine "znacky" neries 😉
este o bugaboo hovoria, ze je kvalita, ale to osobne vyskusane nemam... od uvedenych vyrobcov mam otestovanych viac modelov... a teda samozrejme, ze mam vyskusane aj ine "znacky" a preto odporucam len tieto

kvetinqa
12. aug 2011

@tilly to co je za somarinu, ze ine znacky neries. vsetko zavisi od toho, co ocakavas a hladas.

Ja som hladala velku vanicku, skladny a prakticky kocik, ktory mi prejde aj v snehu a aj v terene. Nasla som. Mam Jane a nedam nan dopustit.

Asi mesiac som mala PP a vratila som ho odkial prisiel. Kamoska ma Teutoniu a tiez je spokojna.. treba skusat, merat a citat info.

kvojtanikova
12. aug 2011

ja si myslim ze kedze na zaciatok mas kocik s vanickou po sestre, nekupuj dopredu, ale pockaj, mozno ti uz na leto bude stacit kupit si dobry sportovy kocik, ktory sa da polohovat pripadne aj do lahu, lebo zbytocne ti je teda kupovat "trojkombinaciu", tieto typy kocikov su obvykle vacsie a aj po prerobeni na "sportovu verziu" su dost tazke a objemne.

apoloma
12. aug 2011

podla mna kolko ludi tolko nazorov aj tak zistis ci si kupikla ten pravy az ty sama po urcitej dobe pretoze ten ktory vyhovuje niektorej inej tebe vyhovovat nemusi o tom to cele je ja som dala na svoj nazor osobny kupili sme kocik aky sa nam pacil a aky si myslime ze nam bude vyhovovat ak chces pozri si ho neňiekde v googli je to nemecky kocik moon ocean s4 zelenej farby))) mam ho aj v albume odfoteny

pingu1
12. aug 2011
titkovamiriam
12. aug 2011

tiež som za peg perego a nielen kočik ale maju uzasne stolicky na krmenie 😉 a ine doplnky 😉

miss_shy
12. aug 2011

ja som velmi spokojna s teutoniou, nas maly ma dva je ale troska prerasteny a uz mu je maly, a sportovy mame PP si a s tym som super spokojna 🙂 ako pise kvetinqa dnesny trh je plny kocikov a treba len chodit po predajniach a poskusat a "omakat" 🙂

lenka0283
12. aug 2011

ja mam stoke xplory a som s nim velmi spokojna...ale tiez peg perego a jane su velmi dobre..mala som aj britax ale tam sa mi stale kazila brzda..je to vec nazoru kazdy od kocika ocakava nieco ine a podstate tomu babatku je jedno akej znacky ma kocik hlavne ze sa citi prijemne 🙂

happy8051
12. aug 2011

velmi tazka otazka. je to individualne, podla toho, co od kocika cakas... niekomu staci polsky kocik a neriesi, ze nie je ok... ina maminka si potrpi na to mat znacku uz len preto, ze je to znacka... ale znacka sama o sebe nezarucuje spokojnost.
ja by som ti poradila spisat si na papier, co by mal tvoj kocik splnat: teda rozmery, vahu, material z ktoreho je vyrobeny, ake kolieska chces kvoli terenu, ci chces prehadzovaciu rukovat, ake polohy sportovej korby, do akeho rocneho obdobia vyuzijes ktoru cast...
z vlastnej skusenosti viem, ze idealny kocik asi nie je... ale je z coho vyberat... nedaj sa ovplyvnit trendom... ty budes kocik pouzivat, tebe by mal vyhovovat.... nie je dolezite ci to je PP alebo Quinny... hlavne nech ti dobre sluzi... ale predsa len, neradim ti limitovat cenu do 300€ za kazdych okolnosti.... treba si uvedomit ze kocik nie je dvojtyzdenna investicia, i ked najdu sa maminy, ktore menia kocik s kazdym rocnym obdobim len preto, ze na to maju....
prajem ti stastny vyber

mitinka
12. aug 2011

Ja som veľmi spokojná s Casualplay,mám odskúšané ,,skoro" všetky ale mne osobne sa hodí len casualplay 😉 strieška sa dá polohovať podľa slnka,dajú sa meniť podložky,ktoré sú u nás stále špinavé atď.... aj vaničku majú super 😉 Ale to je každého vec podla chuti 🙂 treba čítať a možno aj skúšať 😀 ako ja 😀 Ale ak máš od sestry s vaničkou určite by som nič viac nekupovala,akurát športovú káru ked bude mat cca 6mesiacov 😉 Malý sa mi tiež narodil 26.1 a vtedy hroznéééééééééééééé snežilo a kam v takom snehu pojdem s týždenným bábom?Takže som chodila von ked bolo ,,pekne" v zime 🙂 teda nesnežilo a nebol tuhý mráz 😉 takže asi 1krát do týždňa na hodinku,lebo aj mne bola dost velká zima.Alebo som s nim chodila pre dcéru do školky a to bolo tak na pol hodku.... 😉 Takže v zime to moc nevyužiješ,tak ako ja... 😉 želám dobrý výber 😉

denisapap
12. aug 2011

Kedze kocik s vanickou mas, urcite by som na tvojom mieste neriesila kupu kocika teraz. Po dvoch detoch viem, ze trojkombinacie (hlavne ked mas hlboky kocik) nemaju velky vyznam....lebo pri trojkombinacii mozes zistit ze ti nejaka ta cast kocika nevyhovuje....Rozhodnes sa potom ked bude male vacsie ci kupis nejaky lepsi sportovy, alebo nieco medzi golfacom a velkym sportovym, dnes je uz stale viac moznosti....Z roka na rok su tie modely lepsie...a kazda mamicka ti povie nieco ine...cize tazko povedat ktory je lepsi...je to velmi individualne, niekto riesi skladnost/velkost kocika, niekto kolesa, niekto velkost sedadla atd, asi tazko najdes idealny kocik. Ja som napr. bola zatial najviac spokojna s Concord Fusion (sportovym kocikom, vanicku ma vsak malu a v zime s fusakom som ho teda ani nevyuzila...), karovanie je uplne super, na druhej strane, ked ho zlozis je dost velky. Momentalne som uplne nadsena kocikom Baby Jogger, len som ho zatial neskusala v zime a mozno budem musiet pouzit Concord....Ak by som si mala vybrat medzi talianskou a nemeckou znackou, tak by som si asi radsej vybrala nemecku....Niekolko napadov a moznosti - mozno pomozu🙂 Vela stastia🙂

lucia2905
12. aug 2011

Doporučujem Peg-perego, mala som hlboký, potom som si kúpila aj športový rovnakej značky. Malá sa mi tiež narodila v januári, hlboký kočík som používala do konca júna, potom tam už nechcela ležať 🙂 Pri hlbokých máš na výber vaničky od menších až po XXL 🙂

jerryjanka
12. aug 2011

quinny a concord - ja už by som nič ine nekupovala 😉

lubiku
12. aug 2011

Peg Perego A3, bohuzial uz sa nevyraba, lahky, skladny, dostatocne velky 🙂

Takze znacku PP, vybrat taky ktory ti bude vyhovovat 🙂

katka1981
12. aug 2011

Ak do terenu, tak Teutonia Spirit S3, ale ine som neskusala, nakolko som nemala potrebu, takze pokial mozes, vyskusaj si zopar kocikov, samozrejme pokial nepotrebujes do terenu, tak hladaj iny. Ja som isla do predajne, ze sa rozhodnem medzi 3 znackami co som mala vyhliadnute aj konkretne modely, nakoniec som zobrala stvrty 🙂

gabriellka
12. aug 2011

ja mám termín v decembri, čiže riešim podobné veci ako ty. a viac menej som rozhodnutá pre tako, konkrétne http://www.tako.sk/index.php?page=jumper-x-sttf . má dostatočne veľkú vaničku, aby som tam dala dieťa aj s fusakom a dekou. má veľké nafukovacie kolesá, čo je dobré do zimného počasia. skúsenosti s ním nemám, takže uvidím či budem spokojná. je cenovo dostupný. a ďalšie významné + má, že rúčka sa dá dať v smere aj protismere jazdy kočíka. čo dosť veľa šporťákov nemá...

mmacko
12. aug 2011

Ja odporucam tiez nemecke znacky, mala som aj taku aj talianske, tie su fajn, ale vobec nie do teranu, ani lahkeho. Ak nechces investovat vela za "znacku", tak pozri kociky abc design, je to to iste ako drahe gessleiny, teutonie, hartany, len su lacnejsie. Ja odporucam abc design turbo 4s, je super odpruzeny, ma vloznu pevnu vanicku do sportaka, ide do lahu, da sa otocit aj k mame aj od mamy, ma super multifunkcny nanoznik (vsetko v cene okolo 400 eur za 2 kombi u nas, v nemecku tak o 100 lacnejsie) - ostatne vyssie spomenute nemecke znacky nemaju nic v cene, vsetko dokupujes zvlast a vyjde do aj raz tolko.
Alebo ak nebudes chodit po velkkom terene a nepotrebujes vidiet na babo v sportaku, tak mam concord fusion a je uplne najsuper kocik na svete, sportak sa novy da teraz zohnat od 300 eur, co je super cena.

nemko
12. aug 2011

ja mam termin v decembri ( aj ked to vyzera na november) a mam Mutsy M Joey.Uz som mala doma aj Micralite Fastfold, ale som ho predala lebo sa mi zdal maly.Skusala som tam dat fusak a maly by tam bol ako sardinka.Mutsy je v pohode, ma dost velku vanicku, ale najlepsie je ked si prejdes obchody a vyskusas viac kocikov.Potom uz ho lahko objednas napr.z netu 😉 Drzim palce pre spravny vyber 😉

gabrielles
18. aug 2011

Mne sa najviac kvalitou aj vzhladom paci Cocord, podarilo sa mi ho nakupit v zlave, pozerala som ho v obchode, ale tam su drahe. Tak som natrafila na najaky minulorocny model, uz ho mam aj doma: http://www.poruke.sk/produkt/kombinovane/concor...

tonko_babymarket
19. aug 2011

Na objasnenie nie veľmi šťastného porovnávania rôznych značiek:
abc design sú vyrobené v Číne (kvalita je nižšia), preto je cena nižšia ako pri originál nemeckých značkách teutonii, hartanoch a gessleinoch..pri týchto značkách si človek pripláca za kvalitu...
Toto sú vlastne tri najkvalitnejšie značky ktoré ti odporúčam...Ideálne je zbehnúť obzrieť naživo 😉

sisinka76
19. aug 2011

Hartan Racer, lepsi som nemala,maximalna spokojnost 😉

monulicka
19. aug 2011

Jane Nomad/ Slalom Air 2009 😉

m.i.r.i
19. aug 2011

Ja osobne ani neviem co za znacky tu dievcata spominaju..vobec nepoznam..ja som sa pri vybere riadila tym, co od neho ocakavam ako tym aka to je znacka..ale pravda je, ze som na vela veci nemyslela a to sa asi stava mnohym mamickam, kedze ani dopredu nevies aky bude kocik pohodlny ci ake bude babo..my sme mali jednoduchu kombinaciu od Demy (teraz Pure), co bol podla mna velmi dobry kocik..ale zalezi opat co potrebujes..my sme boli v meste, chcela som mensi kocik skladny do auta s otocnymi kolesami...ale napriklad ked sme ho pouzivali, zistili sme, ze vela chodil kocikovat otecko a tomu boli rucky nizko a nedali sa nastavit..a nas maly bol od narodenia velky, takze zo zaciatku bola vanicka super, ale rastol strasne rychlo a uz v 5 mesiacoch som ho musela dat do sportiaka nalezato..lebo vo vanicke sa nevedel pohnut...sportaik bol opat fajn, dal sa dat az na rovno lezat, takze ok, ale v 9 mesiacoch sme kupovali novy velky sportiak, lebo nas drobec sa uz ani tam nezmestil..isla zima a naobliekany sa tam nemohol pohnut..cize kocik bol prakticky, maly, skladny, ale tym aj maly pre naseho velkeho drobca..v obchode sme potom vyberali hlavne s tym, ze chceme ten najvacsi sportiak co maju🙂 to len taka moja skusenost..preto ja neradim znacky ani ktore kociky su lepsie, lebo ine vyuziju maminky na vidieku a ine v meste( hlavne kolesa), zalezi od velkosti dietatka, zalezi od velkosti kufra v aute a miesta doma kde kocik skladujete a podobne..teda ako tu uz viacere spominali, mas velku vyhodu, ze mas teraz vanicku po sestre, pouzivaj ten a sama zbadas co ti vadi a co by si chcela ine..podla toho si potom kupis uz sportiacik a uz mozno aj s drobcom v obchode vyskusate spolu co mu sadne

maggie2
19. aug 2011

Hartan

zuzka38
19. aug 2011

to je ako by si sa pytala, ktore auto je najlepsie...
kazdy hlada a ocakava nieco ine.. ak by som mala po sestre, asi by som to zatial neriesila, kedze nevies vobec co hladas. drzim palec pri vybere 😉

stanislavao
19. aug 2011

ja som mala pri prvom synovi Stegi Lux a bola som maximalne spokojna. je to klasicky hlboky kocar. pri druhom som mala ten polsky styl a nikdy viac.
ale kazdemu vyhovuje nieco ine. treba si ich vyskusat, ako sa ovladaju, otacaju, ako sa s nimi manipuluje, ako sa skladaju. ten nas polsky mal take miesta, ze syn v nom prst pricvikal, no otras, fakt. treba hladat, citat a hlavne skusat.

adelaida33
19. aug 2011

Tako JumperX

lillika
19. aug 2011

My sme mali BABY SMILLE TWISTER a boli sme s nim velmi spokojni.

skeblicka77
19. aug 2011

ahoj, moj nazor je taky, ze ked mas hlboky, vobec kupu kocika neries a ked budes potrebovat, kupis len sportiak niekedy v lete, ked bude mat babo nejakych 6-7 mesiacov... a ked chces kupit, dalsia rada je tak, ze nepozeraj na znacku, aku kupovali ine baby, ale pozeraj na svoje potreby, ci budes chodit viac autom alebo kocikom, ci sa ti do auta vobec poskladany zmesti, hmotnost kocika, teren v akom byvas, teda, ci budes potrebovat vacsie kolesa a tak...prosim ta a hlavne si nekupuj taky kocik, kde sa ti nezmesti fusak, llebo obcas tu citam, ako sa niektore mamicky stazuju, ze napr.. babo je velke a ma 4 mesiace, je februar, marec a ono sa tam s fusakom nezmesti a co teraz...velmi dobre si rozmysli kupu kocika... 🙂 🙂

zewa11
19. aug 2011