Ktorá značka detského kočíka je podľa vás tá najlepšia?

sandrittta
12. aug 2011

Ahojte maminky, práve začínam pozerať nejaky ten detský kočík a som z tých značiek a všetkých testov troška mimo. 😒 😒 Potrebujem poradiť,ktorý je podľa vás ten najlepší??? Potrebujem zohľadniť aj to, že moje mimčo sa narodí niekedy začiatkom januára, čiže vôbec neviem či mám riešiť vaničku a na akú dobu je potrebná, keďže v zimnom období nejaké dlhé prechádzky nebudem praktizovať a mám k dispozícii vaničkový kočík Chicco (Bohužiaľ neviem komplet názov) po sestre. Cena samozrejme nehrá rolu ale viem, že aj značkové kočíky v testoch neprejdu a považujem za zbytočné investovať 50% ceny len do značky kočíka, jednoducho chcem kvalitu. 😉 Ďakujem za vaše cenné rady.

cmulinko
19. aug 2011

sama sebe sa cudujem,ze som taka slaba,ze som si musela na stare kolena a pravdepodobne pri poslednom dietati kupit bugaboo cameleon,ale ak by som mohla vratit cas,tak si ho kupim uz pri prvom dietati a nikdy viac by som nemusela uvazovat pri dalsich detoch,ze aky kocik zas kupit...mala by som ho az kym by cely nezhrdzavel...a potom by som si kupala zasa bugaboo 😀 nie som mamicka co si kocik kupuje,lebo teraz bugaboo je velmi IN ci je to svetovy kocik celebrit...naozaj som si ho kupila pre jeho kavality...a nie som maniacka co si potrebuje menit vzhlad kocika kazdy den a ma v zasobe vsetky dostupne farby na bugaboo cameleon...to sa mi zda byt uz troska chore,ale nech sa paci...neberem maminkam radost z investicie do ''posh'' vzhladu kocika 😀

zuzikkaa
19. aug 2011

z tych 6tich co som zatial mala boli 2 znacky quinny a veruze boli naj 😀 😀 😀
mala som aj jane slalom,ale ten ma az tak vemi neoslovil,neviem preco...ale inak kvalitna znacka tiez 😉

nelicefo
19. aug 2011

No ja by som išla do tých drahších kočíkov. 🙂
Napr. Concord Fusion/Neo,Jane,Quinny,Bugaboo,Stokke,Teutonia,Mutsy Transporter. Je to veľa na trhu a záleží len na tebe koľko chceš do kočíku investovať,aký máš vkus..atď. 🙂

loulou02811
30. apr 2013

Nie vždy značka kočíka a cena zaručuje kvalitu 😒
http://www.babyrecenzie.sk/clanky/detail/Zvolav...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka007
30. apr 2013

Ja mam najradsej Bugaboo ale to neznamena ze vyhovuje kazdemu ;)
Treba ist do predajne a poskusat ,pozistovat si recenzie a aj nazory inych mamiciek co sa tyka kvality atd
Nie vzdy to najdrahsie je the best

luciferkax
30. apr 2013

Ono záleží veľa od toho, do akého terénu chceš kočík používať, v akom ročnom období sa bábo narodí... aký máte veký kufor na aute 🙂 🙂

sandrika1986
7. okt 2013

Ja som bola spokojná s kočíkom Bambino 🙂

marianka3
7. okt 2013

Ak budem mať druhé dieťa, tak si určite kúpim Bugaboo, pre jeho kvality 🙂

luciayel
7. okt 2013
lubina
7. okt 2013

Mutsy Urbani Rider

katia7
7. okt 2013

pre mna jednoznacne jane, mam nomad 2009 a nedala by som ho ani za milion 🙂

m_ij_ka
8. okt 2013

maxi cosi 🙂

bambini
10. okt 2013

TAKO SPORTIME....pomer cena kvalita,vybava, ale sto ludi sto chuti 🙂 zalezi kde sa bude kocik vyuzivat velkost kufra auta atd...najlepsie je prist do predajne a vybrany model si odskusat... 😉

nastasja25
10. okt 2013
senta_sofia
10. okt 2013

100 ludi - 100 nazorov a velmi vela faktorov ovplyvnuje vyber kocika... byvas na cinziaku alebo na rodinnom dome? planujes kocik vyuzivat casto, napr. na nakupy, cesta k lekarovi, atd., budes s babatkom casto cestovat a bravat so sebou kocik, ake cesty su u vas v meste, to kvoli kolieskam a milioooon dalsich veci... Ale ak mas k dispozicii vanickovy kocik, vyskusaj ten, ako ti bude vyhovovat a pripadne si na leto kupis nejaky lahky, sportovy.

salma22
10. okt 2013

@sandrittta teraz si precitas asi vsetky kociky ktore sa vyrobili a ich znacky...kazda ma ten svoj kocik najlepsi....ak uz chodis obzerat kociky prve co padne do oka je desing,farba,konstrukcia, kolesa...musis vediet ci chces pre dievca,alebo nejaky neutralny -ak pocitate z viacerymi detickami...a ci je aj do snehu,a ci sa ti pacia trojkolky alebo strvorkolky,alebo tie klasicke kolesa-ktore sa nedaju otacat...
a teraz ma skoro kazdy kocik nanoznik co sa da dat az ku strieske aby babatku v zime do kocika nefukalo
porad sa aj z drahym,aky ma na kocik nazor mozno ta prekvapi 😉
a ked mate k dispozicii kocicek po sestre tak chvilku vydrzte kym babatko trosku vyrastie, a kupite si uz nejaky sportovy kocik ktory vam pocas prechadzok padne do ocka.... 🙂 drzim palce a zelam stastnu ruku

kiwinetta
12. feb 2015

Quinny buzz 3, quinny moodd rojkombinácia cca 800 eur nikdy iný. Ľahká manipulácia skladanie rozkladanie jednou rukou super Mala som aj Baby point v3 nikdy viac zlá manipulácia otrasné skladanie......

jojake
12. feb 2015
celasapremenim
2. apr 2015

mala som peg perego hlboky kocik klasicky, peg perego p3, inglesinu vittoriu klasiku hlboku a teraz mam gesslein s2, vlastne idem po podobnych ...so vsetkymi som bola velmi spokojna, zase by som volila tuto kombinaciu, hlboky klasicky na pol roka, ale kvalitny s velkou vanickou a potom golfky, mam rada golfky, nemala som nikdy problem riadit ich aj jednou rukou, ako je im casto vytknute....chodievam aj nakupovat, neviem ako vy a na zavesenie tasiek je to tiez ok, kociky sa neprevracaju ani viac zatazene (aok napr. macleren, ked dieta odsadne), p3 nic lepsie pri 3 rocnom a babatku, kedy ked potrebujete rychly presun sa to vacsie dietatko na stupienku krasne odvezie...tiez p3 ma vyborny kosik, hoci sa derie o obrubniky po dvoch a viac rokoch, je vyborny, velky a da sa don dostat aj ked dieta lezi, nie ako pri viacerych inych typoch golfiek
asi je vhodne vyberat kocik podla toho co od toho ocakavam
my potrebujeme taky, ktory moze zvladnut miernejsie tereny, lesne cesticky nanajvys a ktore dokazem zdvihnut aj s dietatom cez par schodov bez problemov, cize aj lahke a este ocakavam od kocika, ze s nim nebudem mat problemy, reklamacie a podobne
momentalne testujem gesslein
je spraveny vyborne, konstrukcne, kvalita, ale nedali si zalezat na takych detajloch, ako pocit z chytu ruciek, zakrytia sroubov nitmi a sitie ked pozriem do detajlu, tiez teda zvlastne, v tomto su kvalitnejsi peg perego
ale s kocikom som velmi spokojna, ako sa manevruje, lepsie urobena paka na nadvihovanie na obrubniky, praktickejsia strieska, da sa stiahnut takmer dole aj v polohe lahu dietata a super odvetravanie na leto....naozaj vydarene len by si mohli trosku vstupit do svedomia, co sa pouzitych materialov na omak tyka, latka velmi kvalitna, ale tie rucky ma prekvapili, spoj rovno pod prstami na dlani, citelny 🙂 iba tolko k nemeckemu kociku gesslein

duratlicka
17. máj 2015

Hlboky kocik - jane slalom pro s autovanickou
Sportovy kocik - jane muum
Ak Vam nevadi neotocitelna sedacka, tak aj slalom pro.Kocik ide sam.Ma perfektne jazdne vlastnosti.

myskacici
25. máj 2015

Ahojte maminky, potrebujem sa poradiť ohladom kúpy kočíka. Čakáme naše prvé dievčatko. Vedeli by ste mi povedať ktorý kočík spĺňa moje požiadavky? 1. Veľká vanička, termín mám v októbri 2. Štvorkolka, kolesá vhodné do horšieho terénu. Bývam na dedine, chodníky tu sú otrasné. 3.Chcem pevný kočík a aby vydržal čo najdlhšie 4.U nás v zime je stále veľa snehu, tak aby som ho mohla používať aj v takýchto podmienkach 5. Mal by byť odpružený. 6. Nepozerám na značku, chcem kvalitný kočík, hlavne nech je malej pohodlne a nech je v bezpečí 7. Na cene nezáleží. ďakujem!!!!

fairinaa2
25. jún 2015
Používateľ fairinaa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fairinaa2.

my sme kupovali kočik značky Graco myslim 🙂 ak to pomoze 🙂

stanka284
29. jún 2015

@myskacici Ahoj ja tiež bývam na dedine v zime sú tu otrasné podmienky neodstránený sneh, bez chodníkov...a máme obyčajný pomerne lacný Tako Captiva Mohican...úplne spĺňa všetko čo má, zvládli sme zimu /súvislá vrstva snehu tak cca 25cm/ ,museli sme ísť aj po poli pár krát keď tu kopali pred bytovkou a nemali sme sa ako dostať domov s kočíkom, denno denne ho skladám a rozkladám a všetko funguje ako má /mám ho totiž odložený v aute/. Myslím, že sa musíš sústrediť hlavne na kolesá...bohužiaľ s tými krásnymi štýlovými kočíkmi by som si tu rady nedala... 😒 😠

anculilpk
29. jún 2015

Babyjogger Summit XC

stesil
2. júl 2015

Já som mala pri prvom neonato synchro šport, ľahký skladný ale nie do terénu, teraz už je to CAM. Pri druhom mam mutsy 4rider - stabilný, má gumené kolesá, ale už nie je taký skladny. S mutsy som spokojná, mam k nemu aj veľký košík, takze nemám problém s nákupmi. Nakupim a potom si pekne košík zoberiem so sebou a kočiar ostane v kocikarni 😀
Ak si aktívna, tak ti môžem odporučiť chariot cx1. Ten taktiež máme. Je to vlastně vozík za bicykel.

siska53
8. júl 2015

@myskacici tvoje poziadavky by mohol splnat kocik inglesina magnum alebo ina znacka na ten styl..mali sme ho a nedam nan dopustit.

illyria
20. júl 2015

ako radi vacsina, Peg Perego je asi kral medzi kocikmi. hlavna je bezpecnost malickeho, ale aj dizajn maju vymakany. Nadherne su: http://www.kociky.sk/detske-kociare/kombinovane...

botkovka
15. dec 2015

Mala som moznost vyskusat kociky Wanderer od Concordu, Jane crosswalk a Hartan racer...vsetky kociky uvadza vyrobca ako kocik vhodny do horsieho terenu...najhorsie ho zvladal concord ale ten zas je lepsi na cestovanie Mhd a vychadzanie na obrubniky, jeho plusi su ze ma skutocne priestrannu sportovu cast ako jeden z mala znaciek da sa dat takmer do lahu a v strieske je sietka co je super na leto...skladanie je uz horsie o to ze treba odelit sedadlo od podvozku ale da sa dobre ulozit v kufri..brzda tohto kocika je velmi odflaknuta ci uz z funkcneho alebo ergonomickeho hladiska...odporucam kupovat rok vyroby 2015 dotiahli nedostatky z predoslych rokov... A skor s vanickou scout a nie sleeper ta je dost uzka...Jane je super terenny kocik no horsie su obrubniky a dvihanie resp. Naklananie nakolko nema dobre navrhnute centrum stred otacania...ked sa nalozi nakup je to o odst horsie je to sposobene aj tym ze kocik skutocne peruje nie len kolecka ale cela konstrukcia, velkost sportaku je mensia , nevyhovovala mi opierka noh dieta si ich nevie zapriet, chyba mi tam sietka v strieske na odvetranie, rucna brzda super,a oba kociky concord aj jane mali lepsie domysliet rozoberanie popruhov v sportaku treba ich vyvliekat aby ste tam dostali podlozku alebo fusak, su to troska tazsie kociky co ale nevnimam ako minus, jane ma super to ze sa da zlozit v celku a kolesa su jednoducho odmontovatelne co je velke plus pri cisteni ako aj pri cestovani..odporucam ho najma tym co vela cestuju...teraz som kupila z druhej ruky Hartan racer- vytazi v terene, ma nastavitelne perovanie co je super pri chpdnikoch a obrubnikoch, zvlada dobre aj obrubniky, velka sportova cast polohovanie do uplneho lahu, teleskopicka opierka noh - rastuca vie si aj zapriet nohy dieta, lahka pevna konstrukcia, brzda ovladana nohou je velmi dobre navrhnuta netreba ju hladat ako pri concorde wanderer. Negativa: je to dost robistny kocik aj ked pisu, ze je vhodny pre cestovatelov ano jeden z najvhodnejsich z tej znacky oproti topline napr. Ale zaberu vskutku vela miesta, daju sa ale tiez odmontovat kolieska a aj dokupit predne na zly teren... Neexistuje ani jeden co by splnal vsetko co potrebujem no aj najpeiwk ich minusom su to dobre kociky a mpzem.odporucit

olinkaolinka
12. jan 2016

ahoj, ja si tiež hľadám kočík a zatiaľ čo som pobehala po obchodoch, radila sa tu aj v obchodoch mi vychádza, že pomer cena/kvalita je najlepší kočík CONCORD NEO alebo FUSION. Je jednoduchý pri zložení/rozložení, dá sa vymeniť smer jazdy, má odpruženie už aj penové kolieska, resp. s výplňou, a hlavne je ľahučký, čo je výrazne dôležité pre nás dievčatá.
inak sa môžeš pozrieť aj na videá, napr.

https://www.youtube.com/watch?v=HtJ4CpSrf_A


https://www.youtube.com/watch?v=8kxvpWMCOCw


https://www.youtube.com/watch?v=1ciCCabsV00


https://www.youtube.com/watch?v=YunbIGb0Q4E