Bolesť panvy a pošvy v tehotenstve

patriciaconkova19
12. feb 2016

Ahojte baby som prvorodicka a od 29 tyzdna ma zacala boliet panva a mavam pocit ako keby som mala na posve svalovku no na dotyk to neboli boli to len pri vstavani alebo chodeni .... Dnes som 30tom tyzdni a bolest sa stupnuje hlavne v noci pri prevalovani sa.... Pocula som, ze pocas tehotenstva sa moze zacat otvarat posva a pripravovat sa na porod je to mozne?? Ja zijem v UK a tu nas nekontroluju gynekologicky....Myslim si, ze to moze byt sposobene aj tym, ze babo tlaci na panvu tym ako rastie a s toho ma to boli.... Budem rada za kazdu skusenost vopred dik :]

marcelaaaa
12. feb 2016

Ahoj urcite to moze byt tym ze porodne cesty sa pripravuju, babo sa zvacsuje a tak..ja som to zazili pri druhom tehotensvte tiez tak okolo 30 tt na jednej strane tahalo ze som 3 tyzdne leda chodila potom som sa citila ako keby som presexovala kazdu noc

tomasko27
12. feb 2016

@patriciaconkova19 Ahoj.Ja mam tretie tehotenstvo a z mensimi prestavkami mam toto od 18tt.Niekedy ani chodit nemozem co ma to tak boli a hlavne lava strana a ked ma to chyti tak nohu taham za sebou nespravim ani krok.

priora
12. feb 2016

Ja som mala bolesti panvy prvé tehotenstvo a aj teraz a skoro od začiatku neskutočne bolesti :( donedávna mi v noci aj praskala panva asi 2 týždne bolo to nepríjemne moc,.. A spodok ma boli miestami, ked lezim až nohy neviem preložiť alebo ked chodím to boli aké ináč Ok 🙂

limetka69
12. feb 2016

Aj mna to trapi uz par tyzdnov, ale chvalabohu sem tam mam kludnu noc. Je to riadny des, niekedy ma bolia nohy az pi clenky, niekedy len po kolena.... Niekedy bedra.... A vraj ro bude po porode trvat kym sa stiahne spat....

anakristina
13. feb 2016

Mna tiez boli ako keby posva.akurat vcera som si vsimla ze je bolestiva a opuchnuta ale modriny tam memam.no a kostrc boli samozrejme.hlavne ked na tvrdom sedim.mam pocit ze mi nieco brani si sadnut a citim tlak na vchod posvy.doteraz tvrdnutie brucha a teraz toto....neznasam dlhe sedenie u znamych a tak.ale aj tak treba chodit :(

jahodka4
23. sep 2018

Baby, u mna toto iste, ani neviem, od ktoreho tyzdna to zacalo, ale bolest je to neskutocna, hovorim si, ako keby som zavazie mala pripevnene zo spodu, v noci sa prevalit, to je utrpenie, jak 100 kil, keby som mala a staci trosku pochodit, citim to aj 3 dni, potom ledva chodim... ;)

matik3110
23. sep 2018

@jahodka4 presne ako ja, ale to uz sa babatko taha nizsie cez porodne cesty a vsetko sa pripravuje na porod tak to preto.. bude dobre len treba vydrzat 🙂 mna jedine co trapi je, ze mam akoby rezanie tam dole niekedy, akoby mi niekto ziletkou presiel cez mechur a posvu.. strasne neprijemne, ale musim vydrzat 🙏

jahodka4
23. sep 2018

@matik3110 Aj ja mam niekedy pocit, ako keby ma tam dole pichalo obcas, ale skor asi ked som viac v pohybe, no, este, ze sa netvaram a vsetko je v poriadku, len je to dost neprijemne v tom, ze clovek uz pomaly nezvlada bezne cinnosti, nechcem aby ma kazdy pri vsetkom obskakoval, clovek potrebuje niekam ist a ledva sa tam dotiahne, potom sa bojim, ze ked viacej chodim, tak sa este nieco stane, pri tych bolestiach... 🙂

matik3110
23. sep 2018

@jahodka4 to poznam, v noci mi je az do placu z tej bolesti a cez den kym sa rozhybem... a to ani nevladzem stat dlho uz ani nic.. a sama si nepomozem lebo da neda.. mne ta bolest trosku prestala cca pred 3 tyzdnami ale uz je to tu zas.. som v 39tt a len cakam kedy to uz pride lebo sa takto neda vobec fungovat

jahodka4
23. sep 2018

@matik3110 Och, my este len 33tt pomaly, vy uz to mate zachvilku za sebou, tak drzim palce, no v noci je to brutal, najlepsie sediet na zadku a ani sa nepohnut, ale treba este veci dokupovat, k lekarovi sem- tam ist, ved aj tak som doma zavreta a uz je to dost, co clovek len obcas niekam vybehne, uz bude zachvilku dobre, potom pridu ine starosti, s najvacsou pravdepodobnostou este vacsie, budeme na toto len s nostalgiou spominat... 🙂

anika6
11. apr 2021

Ahojte babenky ja som v 29tt a ties cítim taky tlak od spodu hlavne keď stávam s postele už asi od 26tt je to nepríjemné ako keby som mala svalovku.. Pri prvom tehotenstve som to nemala

zzkmetova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anika6
12. apr 2021

@zzkmetova magnézium pijem tak asi tak

zzkmetova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozalinda2610
26. aug 2021

Ahojte mam napuchnutu posvu a aj ma boli som 39tt brucho ma boli chrbát veľmi nevládzem ani sedieť ani chodít sem tam mam pichi do spodku a ako keby som sa pocikala už 2x

anika6
27. aug 2021

@rozalinda2610 ahoj nejdeš už rodiť keď máš všetko toto co si napísala

janka2007i
23. aug 2022

Ahojte baby som v 32tt v pondelok som bola na kontrole keďže som na rizikovom. Mám myom a skrátený krčok. Ale od večera mi začali zase také bolesty v panve že som celú nič nespala strašne tak sa bojím aby to už nebol pôrod. Bojím sa keďže je pri skoro beriem magnezium a progesteron. Mávam aj tlaky dole keďže malinká je otočená dole hlavou. Baby upokojíte ma že to je este ok 🥲🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre