Meno pre drobca

daduska_maminka
20. aug 2017

Ahojte. Tak žienky, vždy som bola v tom, že meno pre bábätko si vyberiem JA :D celý život som bola v tom, že moje bábätko sa bude volať tak ako si ja poviem :D ale nastalo pre mna veľke sklamanie, samozrejme, že už nejde o panenky, babiky a mackov (ktorí už maly cez 100 mien :D ), ale o skutočnú realitu ...

..Začala najväčšia dilema, keď sa nevieme zhodnuť na meno pre drobca. Tak zatial pohlavie nevieme a asi ani vedieť nechceme. Ako sa bude volať naše bábätko ? Túto otázku si pokladám 100000000x denne. No meno pre dievčatko sme menili 3x, až nakoniec sme sa zhodli na jednom takom, ktoré je pre nás oboch výnimočne, netradičné a nikto v našom okolí a ani v našej rodine ho nemá a hádam nevie, že ani existuje 😂😂 ale je krasne slovenské. No a teraz chlapčenské.. to je to na ktorom sa nevieme zhodnúť. Partnerovi som napisala zoznam z 10timi menami a kazde jedno mi ofrflal .. nakoniec mi suhlasil so Samuelom .. lenže, keď sme si o tom tak rozpravali tak Samo.. znie to dosť divno. Ďaľšie meno som navrhla a to je Nikolas (Nikolasko/Niko) ale žial to meno už v rodine je a dosť blízkej takže aj to mam ztrhnuté :D ..no priatel od začiatku trva na mene Matthias co sa mne vôbec nepáči. Ako ste riešili vy takúto dilemu ? Mám sa k priateľovi prikloniť, aleo radšej zmeniť a posnažiť sa dohodnúť sa na inom. Ďakujem za odpovede a prajem pekný večer. 🤣🤣🤣🤣

haslerka31
21. aug 2017

@suelop usetri ma tvojich trapnych komentov .

suelop
21. aug 2017

@zitaje zora je nahodou krasne meno. Nikdy by som ho psovi nedala. Zato taka lili, maxik, a pod. To uz na ihrisku naozaj nevies ci vola psa alebo dieta 🙂 a beriem, ze kazdy ma iny vkus. Ale ked raz chcem zahr meno, tak ho nebudem predsa komolit zdrobneninou, to je uz fakt divne.

suelop
21. aug 2017

@haslerka31 usetri ma tvojich trapnych komentov..... necitaj, ignoruj, tvar sa ze tu niesom 🙂

zuzana76
21. aug 2017

@ave17 kenan je turecké meno, pokiaľ majú tureckých predkov, príde mi to úplne v poriadku

mihula
21. aug 2017

@daduska_maminka aj ja si to myslim,že to nie je dovod na rozchod,ale ani nie na diskusiu,každý rodic by mal mat jasno,ako bude svojho potomka volat a vobec by mu nemalo zalezat na tom,co okolie povie🙂

deniky
21. aug 2017

My sme sa s manželom dohodli keď budem čakat tak ak to bude dievča vyberá on a keď chlapec ja 🤣Tiez mam mena ktoré sa mi páčili odjakživa dievčenské ktoré by som chcela ale on chce Elu ja moc nie tak to bude tiež zaujímavé keď to príde 😊

daduska_maminka
autor
21. aug 2017

@mihula neslo o to aby som dala meno pre moje dieta co tu niekto napise 🙂 len som chcela vediet ako sa riesi taka situacia ked sa neda dohodnut a samozrejme ze je to normálna vec nie vec rozchodu.

Dievcenske meno mame prekrasne a ked pocuvam nazor ludi ako lamentuju nad nim rukami ma to zbytocne odrádza ako keby to bolo ich dieta ..kazdy by len veberaj toto nedavaj daj ine a bla blabla ... Mi sme sa rozhodli pre MELÁNIU (Melania, Mely, Melinka ... Mel.. ) tak krasne meno a uplne zaniklo v zivote. Kazdy si da pre svojedieta meno take ake sa mu paci samozrejme .. ak je muz zahranician a zena slovenks robi sa kompromis poznam inda a slovenku ktore dali meno pre dieta (Elisabeth Eliša Lujz) a volaju ju Elizabeth :D a cdlkom to pekne znie... Lepsie ako mena Esmeralda Šeherezada Onur .. už som pocula ze chceli dat dietatu meno Žilina (veď ked je aj Martin) 😂😂 nedavno som pocula o mene ktore chceli dat pre dieta co samozrejme ze neschvalili meno Divoky kôň .. takze tak. Ja mam meno netradicne a nepoznam nikoho kto ho ma ako ked su same Janky, Anny ..ako meno nasich dedkov sa mi moc nepacia lebo ich maju vsetcia .. ale meno Melania je uzasne aj ked mi hovoria preboha to ani nedavaj preco ?? Nech ss kazdy stara o seba 🙂 horsie je to ze pekne ludske mena su pripisovane zvieratam .. k ffilmom- ako napr Blaznivs Viktorka .. alebo si z mien ktore su pekne robia srandicky :D chore na hlavu dakujrm za komenty .. mi ostavame pri krasnych slovenskych menach mozno zvazim este Matiasa ale isto nie Mathiassa ci ako sa to presne pise 😂😂😂 priatela nadovsetko milujem a isto sa zhodneme a pre chlapca bude meno najkrajsie pre nas ;)

kvetinka317
21. aug 2017

Nám sa páčili také mená... Tak sa volajú naši muskatieri 😍Vyberali sme ich spoločne... Tobias, Maxim, Matteo.... Dievčenské meno sa nám páči Mária... 🙂 možno v blízkej budúcnosti bude 🙂

nikayla
21. aug 2017

U nás chlapca vyberá manžel (aby som nedávala po bývalých frajeroch 😅 ) a pre dievčatko ja (z rovnakého dôvodu). Ale samozrejme s tým musí ten druhý súhlasiť.

siska53
21. aug 2017

@daduska_maminka do dievcenskeho mena som si nedala.kecat,tam to bol jasne,to som mu aj oznamila,vyhrady nemal.
Pri chlapcenskom som mu dala zoznam mien,ktore sa mi pacili a on vybral..
Neviem,ako by to dopadlo,kzbyze mame dve baby,ale verim,ze nejak by sme sa dohodli.

daduska_maminka
autor
21. aug 2017

@siska53 tak ja som tiez dala zoznam mien ale ani jedno nebolo to prave 🙂 teraz ma napadlo este meno Nikolaj ked dievcatko chceme Melania .. aby zasa neboli same mena na M lebo aj tatinko ma meno na M 🙂 uvidime co to bude 🙂

marylinmary
21. aug 2017

@nikayla 😅 hahaha to je mile. Kamoska mi tiez spominala, ze to mali podobne. Cakali chlapca a chcela Martina akoze po jej otcovi a zhodou okolnosti aj jej byvaly bol Martin. To bolo podrypavania zo strany jej muza, kym pochopil, ze vobec nejde o jej byvaleho 🙂

natalia137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matuska234
28. aug 2017

Mne sa strašne už pri prvej dcérke pacilo Agatka a moj muz ani počuť, teraz cakame druhu a strasne chcem Agatku a on ani počuť, co sa nám páči spolocne je Simonka, prvá je Vaneska, to sme sa zhodli spolocne...

zenazaba
28. aug 2017

Tak vám poviem, my sme doma Katka, Tomáš, Juraj, Jano, ešte jeden Jano, Alena, Robo... vtáci sú Štefan a Miško a had Rozálka... taká z priemeru sa vynikajúca slovenská rodina 😀

oli18
28. aug 2017

@daduska_maminka pekne si to napísala 🙂 Ale ak chceš ostať pri slovenských menách, tak slovenská náhrada Matiasa je Matúš, alebo Matej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre