Pomohol vám predpôrodný kurz?

sonik231
1. mar 2019

Dievčatá čo hovoríte na predporodny kurz? Chcela by som ísť ale ešte váham. Pomohlo vam to sa zbaviť stresu,stachu? 🙂

gabuliacik
1. mar 2019

@sonik231 bolo to uz davno,ked som rodila.. ale na tom kurze som sa naucila dychat pocas kontrakcie a veru,az kym neboli minutove,naozaj mi to velmi pomohlo. Urcite pojdem znova

klaudia_kaja
1. mar 2019

@sonik231 myslím si, že to neni treba... V minulosti nič také neexistovalo a nikomu to nechýbalo, prečo teraz ?? Ale samozrejme že je to každej ženy vec, no čo som počula od známych, tak to oľutovali ..

sonik231
autor
1. mar 2019

@gabuliacik rozmyslam nad tým aj s toho dovodu ze aspon budem vidieť salu a vedieť co ma caka. Možno budem kludnejsia a nebudem mat taky velky stres. A tiez aj to dychanie. 🙂

veroni_21
1. mar 2019

Ja som síce neabsolvovala predpôrodný kurz, ale chodila ku mne moja pôrodná asistentka, nosila mi čaje, bylinky, knižky, vysvetlovala čo a ako, čo ma čaká na čo sa môžem tešiť, pripraviť, čo ma môže prekvapiť, pripravila ma pozitívne na pôrod a môj pôrod bol prekotný, veľmi rýchly. Tak ako som si to naplánovala tak bol do bodky 🙂

Samozrejme že ti tu budú písať že načo, voľakedy to nebolo 🙄
Voľakedy neboli ani farebné TV, teraz sú, tak prečo si ju nekúpiť...

diewcatqoo
1. mar 2019

@sonik231 Ahoj, ja som planovala ist na predporodnu pripravu, bohuzial, od 27tt som musela len lezat, takze som nakoniec nesla. Presviedcala som sama seba, ze aj tak to mozno bolo len zbytocne tahanie penazi a asi by som sa tam nic nenaucila.. ved kedysi to zeny nepotrebovali a porodili.
Ale pri porode som nejako nevedela dychat a dost som panikarila. Po porode sme mali problem s kojenim, s prisatim. Vtedy som si pomyslela, ze mozno keby som sla na tu pripravu, tak aj porod by bol lepsi a aj by sme mozno lepsie zvladli zaciatok kojenia.
Takze ak citis, ze to potrebujes, tak chod. Ak si myslis, ze to zvladnes bez toho, nechod, usetris si peniaze. Kazda sme ina - niektora potrebuje naviest, niektora vie hned nejako instinktivne co a ako robit.

sonik231
autor
1. mar 2019

@veroni_21 ďakujem 🙂

sonik231
autor
1. mar 2019

@diewcatqoo dakujem. Človek nic nestratí keď tam pojde. ☺️

veronice
2. mar 2019

Ja som bola aj s muzom a on si velmi chvalil :P vela veci boli pre neho novoty a sam povedal ze je raf ze sa to dozvedel dopredu. Ja som tiez bola rada lebo okrem.dychania nam ukazovala aj rozne ulavove polohy, aj ako sa pripravit este pred porodom, co robit/nerobit a vselijake pikosky takze za nas odporucam 🙂

lavender273
2. mar 2019

@sonik231

Mne to vcelku pomohlo (bola som na hypnobirth) ze som sa naucila dost o porode, dychani, polohach, co ako funguje, ake su dosledky zasahov do porodu (vyvolavanie, epidural, oxytocin ci ako sa to pise..atd). Pomohlo mi to po 'psychickej' stranke kedze ja mam panicky strach z takych veci. Nakoniec som isla rodit cisarskym bohuzial, no aj tam som predychavala a meditovala lebo to bolo vcelku traumaticke pre mna.

Cim viac info mas tym lepsie pre teba. Na skodu to byt nemoze. len treba ratat aj s tou moznostou ze ked uz budes rodit, vsetko co sa naucis na calm birth ci hypnobirth atd pojde von oknom ☺

saja1
2. mar 2019

@sonik231 ano, jednoznacne mi to velmi pomohlo.
Mala som kludovy rezim, takze porodna asistentka prisla k nam, boli sme tam len ja a muz a bolo to super. Citila som velku ulavu akoze "uz mozem rodit" 🙂 a okrem psychickej pohody dostanete aj kopec informacii - akoze co mas robit ked ti odtecie voda, ako to vlastne ma vyzerat, kedy ist do nemocnice, kedy okamzite utekat do nemocnice, kedy si pytat epiduralku, ako moze muz pri porode pomahat, ako prebieha cisarsky rez, co po nom atd atd... lebo nikto nevieme ako to vsetko bude prebiehat... preto ja som napriklad dost v soku ked mi niekto povie ze odtekala voda, a o tyzden isli k doktorovi... akoze asi by ta predporodna mala byt povinna... 🤔

atislava9
3. mar 2019

Ja som absolvovala; s odstupom casu po porode to hodnotim ako zbytocne, osobne som toho velmi nevyuzila, tie info som si precitala aj na nete... ked sa babo narodilo, skor by som uvitala kurz, ako to vsetko zvladnut😅 napr v porodnici som maturovala s obliekanim body🙈 a kopec takych veci, ktore prichadzaju po porode. Ale samozrejme nikoho neodhovaram 😉

ariannazara
3. mar 2019

Ja som si tiež myslela ze nepôjdem ale kamoška ma prehovorila že mám určite ísť 🙂 že je to super ze som pri prvej nebola a teraz pri druhom bola a hovorila ze mi to odporúča všetkými 10timi tak som sa rozhodla ze pôjdem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre