Tehotenstvo a Vaše príbehy

malia18
18. máj 2021

Ahojte ženy, mamičky, čerstvé mamičky a snažilky, rada by som otvorila diskusiu bez urážok, doťahovania a hádok. Zaujímajú ma vaše príbehy ako ste otehotneli možno po rokoch snaženia niektoré, ako ste zistili že ste tehotné, či ste sa tešili alebo mali negatívnu skúsenosť, či ste bábätko chceli alebo bolo neplánované, ako ste sa po celý ten čas cítili, priebeh, príznaky až po pôrod a prvé dni s bábätkom. Čítala som tu toho veľa no tieto diskusie sú podaktoré až 14 rokov staré, niektoré sú aj mladšie, no už nie sú aktívne a väčšinou tam už nikto neodpovie. Rada by som preto túto tému oživila, zaktuálnila hlavne pre tie ktoré sa momentálne v tejto "problematike" pohybujú a riešia ju, či už za účelom pobavenia, uvoľnenia, vyplnenia voľného času alebo len tak z chuti poklebetiť. Budem rada za všetky Vaše skúsenosti a príbehy. Dúfam, že diskusia bude prebiehať na úrovni a žiadam preto tie, ktoré to nezaujíma aby diskusu zavreli a nereagovali na ňu. Ďakujem a pekný dník Vám prajem😌

angel993
29. júl 2021

@malia18 akurát čakáme druhé, to sa zadarilo počas kojenia a tiež iba vďaka meraniu teploty, keďže ovu som mala úplne posunutu

hama007
29. júl 2021

@malia18 prvý krát som otehotnela ani nie pol roka od svadby. Tehotenstvo bolo fajn. Občas mi bolo zle. Prvé mesiace som bola šialene unavená. Do toho som končila posledný rok na výške - zápočty, skúšky, diplomovka, štátnice. Nechápem ako som to zvládla. Bolo to extrémne náročné sa niečo učiť, keď mi za každý padala hlava od únavy.
Dala som to 🤜
Pôrod bol taky, zo strany pôrodníčky normálny. V noci som sa zobudila na nepríjemný pocit ako keby som sa počúrala. Pozrela som ze zo mňa ide niečo ako ružový hlien. Veľmi som sa zlakala. Zobudila som manžela a išli sme do nemocnice. Tam samozrejme nič nevideli, ale už si ma nechali. Poobede mi dali cipok na rozbehnutie pôrodu. O 16tej začali kontrakcie. Uplne slabinke, neskôr sa stupňovali do extrému. Porodila som o 1:05 v noci. 🙂 Vsetko bolo v poriadku. Ako prvorodicka som vo všetkom stresovala. Až až.
Teraz som znovu tehotná. Podarilo sa nám po 3/4 roku. No toto tehotenstvo je jedna obrovská katastrofa. Vkuse sa len trápim. Absolútne, ale že absolútne nevládzem ani prstom hnut. Horucavy mi uberajú energiu, aj z toho mala co mi zostane. Dcéru dobré 3 mesiace "zanedbávam". Je mi z toho do plaču. Manžel spomenul ze by chcel 3. dieťa, tak som mu povedala ze nech si ho vynosi, porodí a hlavne nech kúpime konečne dom a tak môže byť ďalšie dieťa. Myslela som si, ze len prvé mesiace sú také kritické, únavné. Som v 15tt a som ako lemra lemrava. Neznášam to. 😿 Do toho obavy kvôli korone. Nemáme vlastne bývanie lebo manžel nechce odísť od mamičky. 🤦‍♀️ To co som niekedy s láskou prehliadla mi teraz v hneve bije do očí. 😖
Aj napriek tomu som sa na poslednej poradni veľmi tešila, keď mi gyn robil ultrazvuk a vysvetľoval kde co bábätko ma. Už ma rúčky, nôžky, tak rozkošne sa hybalo. 🤗 Termin mam v januári.
Neľutujem, že sme spolodili dieťa. Len mi je ľúto, že si to nemôžem plnohodnotne užiť. 🙏
Koniec koncov verím, že bude dobre a aj únava prejde 🙏

malia18
autor
3. aug 2021

@hama007 Na jednu stranu je to veľmi pekné že budeš mať aj súrodenca pre dieťa no na druhú je to hrozne keď si predstavím že by som mala bývať so svokrou ježia sa mi všetky chlpy na tele... Ani nie preto že by bola zlý človek ale to nesúkromie by som asi neprežila...ja mám celkom mladú svokru a nijako sa nestará ale aj tak mi tá predstava je veľmi proti srsti... Každopádne na tom nevidím nič zlé ak to niekomu tak vyhovuje samozrejme alebo keď sa ináč nedá no.... My tiež teraz riešime vlastné bývanie takže z jednej časti som aj rada že sa ešte nezaradilo... Tak sme sa o tom rozprávali a zhodli sa že možno to tak má byť že to príde až neskôr a ešte si máme užiť možno nejake spoločné výlety vo dvojici dovolenky a toho súkromia kým príde niekto tretí... Neviem teraz som vo fáze že už sa teším proste zo všetkého čo príde neviem všetko ma poteší nemám vôbec žiadne očakávania a tak ma nič ani nesklamáva mám teraz také najlepšie obdobie asi❤️. Každopádne veľmi gratulujem k bábätku a nech to všetko dobre dopadne a nech ste zdraví.

hama007
4. aug 2021

@malia18 presne tak. Bábätko príde v pravý čas. Ono vie kedy ste pripravení 🤗
Každopádne lepšie, ak už budete vo svojom 💓
Prajem veľa síl a detičiek koľko budete chcieť 🤗

malia18
autor
7. aug 2021

@hama007 ďakujem pekne aj vám všetko dobré💓

mischell333
22. dec 2021

@malia18 V roku 2016 sme plánovali dieťatko otehotnela som hneď teraz ma syn 5 rokou na budúci mesiac.
Keď mal 15 m sme plánovali ďalšie otehotnela som hneď po 4 tt som mala spontánny potrat.
Snažili sme sa o ďalšie a hneď som otehotnela.
A mame 3 ročnú dcérku na budúci mesiac.
Snažili sme sa opäť a čakáme 3 bábätko.

malia18
autor
9. jan 2022

@mischell333 to je super veľmi ti to prajem💕💕 nám sa stále nezadarilo a podľa lekárov sme zdraví spermiogram má priateľ viac než dobrý ale tak asi to chce len čas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre