Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako ste sa vysporiadali so stratou dieťatka?

iivkaa1
2. sep 2011

Ahojte maminy, prisla som o svoje babo v 10tt, nebilo mu srdiecko, cize bol mrtvy plod..... Ako ste to dokazali prezit? Ja som sa uz nan tak tesila a teraz sa citim taka prazdna...Mam uz jedneho synceka....cize mam jedneho anjelika doma a druhy na nas pozera z nebicka....Nevladzem... Dakujem

lucinocka
2. sep 2011

@iivkaa1 toto ti asi zatvoria, skus to tu: https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/ake-mate-skusenosti-s-kyretazou/

A ako to prezit? nijak , len nechat cas nech plynie.. my sme prisli o mimco v 12tt a bolo to nase prve babatko a dlho sme sa nanho snazili aj tesili.. ja som si kupila steniatko, to mi pomohlo na zaciatku...ale veeela som plakala a aj teraz si sem tam poplacem..

iivkaa1
autor
2. sep 2011

@lucinocka preco by mi to mali zatvorit?

chavierka
2. sep 2011

Ahoj, síce som nezažila takúto stratu, bábätko sa mi narodilo ako sa povie za päť dvanásť, v poslednej chvíli... ale čítam si tu tvoj príspevok a je mi to hrozne ľúto, prajem Ti veľa veľa síl a posielam pozitívnu energiu

lucka1987
2. sep 2011

@iivkaa1 je mi luto co sa ti stalo... je nas tu vela co sme to prezili, niektore aj viac krat... ale presny navod na to, ako to zvladnut nie je. my sme sa rok a pol snazili o babo a ked prislo tak tiez v 10 tt odislo.. o mesiac nato som ostala tehu. poslalo nam z nebicka krasneho chlapceka, ktory sa kazdu chvilku vypyta na svet.
chce to trochu optimizmu, najst si nejaku cinnost pri ktorej nebude stale mysliet na jedno a to iste, na stratu . tvoj syncek ma este malo rokov, treba sa mu venovat, a snazit sa nastartovat pre nove buduce tehu... pretoze ked budes stale plakat (aj ked aj to treba obcas) a budes sa pozerat nazad, budes ublizovat nie len sebe ale aj tym co su pri tebe, kedze uvidia ze si stale smutna.... drzim palce aby ten prvotny smutok rychlo presiel, a coskoro bola opat tehulka

poleva
2. sep 2011

juj sú tu maminy ktoré aj 5 krát prišli o bábätko,ja 2 krát
liek je asi len čas..

iivkaa1
autor
2. sep 2011

@chavierka Tak to som rada, ze to u teba takto dopadlo... A neprajem nikomu zazit takuto bolest... Ale snazim sa s tym zmierit... Mam anjelika v nebicku a dava pozor na nas 🙂 verim v to.....Dakujem...

lucinocka
2. sep 2011

@iivkaa1 lebo takych tem je tu uz par.. prehodia ta bud do zemrelo mi dite alebo do kyretaz

iivkaa1
autor
2. sep 2011

@lucka1987 dakujem za slova povzbudenia🙂 a to mozem hned po kyrete otehotniet?

lucka1987
2. sep 2011

@iivkaa1 no ja som 6 novembra potratila... 8 dec mi zacala prva menstruacia a 23 dec som otehotnela... sama sa tomu cudujem, kedze predtym sme rok a pol nemohli mat babo...

iivkaa1
autor
2. sep 2011

@lucka1987 jeeej to je super....tak sa budeme snazit aj my 🙂

lucka1987
2. sep 2011

@iivkaa1 hlavne treba optimizmus . ziadnemu babatku sa nebude chciet prist do tela mamicky, ktora je smutna a depresivna 😉 hlavu hore... ja som po potrate pila 3 sialky denne alchemilkoveho caju.. pomohol mi 😉 ak nie fyzycky (lebo to sa neda presne povedat co mi pomohlo) tak psychicky urcite, kedze som sa o nom docitala same dobre veci ze napomaha zregenerovat maternicu po potrate a pomaha k otehotneniu.. dostat ho kupit aj v lekarni aj v cajovni.. a aj kyselinu lystovu som brala preventivne 😉 drzim silno prsteky

iivkaa1
autor
2. sep 2011

@lucka1987 dakujem za rady asi si ho kupim 🙂

lucinocka
2. sep 2011

@lucka1987 u teba to bol vianocny zazrak :D

lucka1987
2. sep 2011

@iivkaa1 niet zaco.. vyssie som vypisala skupiny, kde aktovne prispevaju zeny co potratili tam sa mozes porozpravat o tom co citis a uvidis ako sa ti ulaví. ja som to tiez tak riesila.. mali sme svoju skupinku, vela srandy a clovek zabudne na vsedne problemy...

lucinocka
2. sep 2011

@iivkaa1 alchemilku si kup, ja som ju tiez pila a prisla mi ms po kyrete presne na 28 den a aj ovulka bola dva tyzdne po... my cakame odporucane tri mesiace.. radsej pockam, aby sa sliznica obnovila, druhykrat to zazit nechcem..

lucka1987
2. sep 2011

@lucinocka tak to teda ano... nas anjelik nam dal pod stromcek najkrajsi darcek aky mohol nam kto dat...

lucinocka
2. sep 2011

@lucka1987 my zaciname koncom oktobra tak velmi dufam, ze do vianoc sa tiez zadari🙂 resp. do aprila , potom som povedala pauza a az po lete zase..

lucka1987
2. sep 2011

@lucinocka tak ti drzim palce riadne... 😉 ved v teme vas je uz len 13 netehu a 23 tehu ci mamiciek .. tak nesmies kazit statistiku a sikovno treba mat // 😉

lucinocka
2. sep 2011

@lucka1987 hehe uz mi nie je ciel otehu ale stastne vynosit..teda kratkodoby ciel preliezt 12 tt🙂

p3tra11
2. sep 2011

@lucinocka
@lucka1987
kocky, tu sa vykecavate, a aj tak to tu zamknu...sup! k nam 🙂

lucka1987
2. sep 2011

@lucinocka
@p3tra11 😀 😀 sme sa tu rozkecali co? no ja len tolko.. ja som mala taku maatu 10 tt. ale ono. zle moze prist kedykolvek.. ked uz tehu budes, tak sa budes bat aj v 13 tt aj v 30 tt to je jedno.. ten strach bue stale. aj ja sa bojim teraz a aj ked sa narodi sa onho budem bat

borkavan
14. nov 2012

@iivkaa1 tak ja som 4 den po potrate, 12 tt. nebylo mu srdiečko, nevyvíjalo sa tiež asi od 6 tt a odvtedy bolo vo mne bez života a ja som sa tešila jak blazon. Práve dnes ma rozplakal, tehotenský test s dvoma čiarkami, čo dal na FB jeden znamy, pekný chuj a debil a aj taký sa teší na dieťa. ten môj ma nechal samu v mojom žiali, lebo sa rozhodol mať deti s vekovou blizkou a na to prišiel v nedelu (2 dni po potrate). že so mnou chce byť len kamarat, tak ja ubolena som ho poslala do riti a on sa neozval. včera to bolo hrozne, plač, bolesť fyzicka.. dnes už menej plaču. zajtra mam isť na kotnrolu k dokymu, ani osprchovať sa mi nechce a to je jedna hodina v noci. ani spať sa mi nechce, lebo vstanem a bejbatko tu nebude a ani priateľ, čo by mi povedal, bude to dobre. takže ani nádej, že o tri mesiace to môžem skúšať znova. ☹
ale našla som si pesničku Anjelik môj, kde lietaš a predstavujem si, že sa z môjho bejbatka stal môj anjelik stražny. a rozprávam sa s ním. šibe mi. vážne mi šibe.

iivkaa1
autor
20. nov 2012

@borkavan ahoj tak to ma mrzi, poznam to, aj u nas nebilo srdiecko.....chapem ake je tazke teraz vidiet radost v ociach inych,ze budu mat babo...ale mas anjelika v nebicku.ktory na teba dava pozor 🙂 a nesibe ti...je to uplne normalne.....a neboj sa tvoja prava laska raz pride a s nim budes aj babatko mat...len musis verit 🙂 drz sa

zuzana2489
23. nov 2012

Ahojte ja som to zažila už 2 krát .Prvýkrát v 12 týždni bolo to moje prve tehotenstvo babatko nerástlo.Potom nasledovali vysetrenia dopadli Ok tak asi 6 mes.potom som otehotnela znova a na sone nám zistili dvojičky ,som bola strašne šťastná.Všetko bolo v poriatku až do 6 týždna začala som krvácať ,nasledovala nemocnica a po troch dnoch sa zopakovalo to čo prvýkrát, bolo to hrozné vlastne stále je stalo sa to pred necelým mesiacom. Stále to nesiem dosť zle ,ked vidím nejaku budúcu mamičku s bruškom tak mi až srdce sťahuje,nedá sa mi nato pozerať.A stále rozmýšlam prečo sa mi to stalo a ako sa stým zmieriť ☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli