Hanbím sa za telo po veľkom schudnutí. Ako riešiť tento pocit?
Túto otázku sme položili za používateľa, ktorý chce poznať váš názor anonymne a bez priamej účasti v diskusii. Zverejňujeme všetky informácie, ktoré nám poskytol. Ďalšie podrobnosti k dispozícii nemáme, preto prosím vychádzajte z informácií uvedených v príspevku. 💙
Dobrý deň.
Schudla som viac ako 30 kíl. Všetci mi gratulujú a hovoria, ako dobre vyzerám. Lenže ja sa tak vôbec necítim.
Zostala mi ochabnutá koža na bruchu, stehnách aj rukách. Keď sa pozriem do zrkadla, vôbec nemám pocit víťazstva. Dokonca sa hanbím vyzliecť pred partnerom, hoci on tvrdí, že to vôbec nerieši.
Myslela som si, že keď schudnem, budem konečne spokojná sama so sebou. Namiesto toho mám pocit, že sa za svoje telo hanbím ešte viac.
Je tu niekto, kto mal po výraznom schudnutí podobné problémy? Ďakujem každému za radu.
Neschudla si príliš rýchlo? Koža sa zrejme nestihla prispôsobiť.
Aj ked si chudla pomaly a postupne, 30kg je dost cize presne sko vyssie pisu koza sa uz tak nestiahne…poradcsa s odbornikom, ked sa necitis ok
Zrejme je zbytocne pisat ti, ze sa mas tesit z lepsieho zdravia, lebo chapem, ze ta to trapi, kedze dolezity je aj vzhlad. Ciastocne ti moze pomoct silovy trening, no zazraky urobi len chirurgicke odstranenie koze.
30kg nadvaha je uz prilis a koza sa (u vacsiny ludi) nestiahne. Riesenie je, ked uz pribrat, max 15-20 kg. Potom sa pozbierat a zastavit to. Vsetko naviac je uz nevratna zmena na tele (ovisnuta koza). Ak by rychle chudnutie bolo pricinou, tak ti teda stacilo 10 kg pribrat a schudnut to pomalsie. Skus zatial cvicit, natierat,... pod noz (odstranenie prebytocnej koze a jazva) mozes ist hocikedy. Zase jazvu po cisarskom nikto neriesi, tak sa nikto nepozastavi ani nad jazvou na bruchu kvoli kozi.
Chapem,ze ťa to štve,tolké peniaze za mounjaro a podobné zazraky a potom este aj toto...ries to na plast.chirurgii.
jedine plastika
Neviem, nakolko je to zle. Ale ja som tiez schudla 30 kg a koza sa mi postupne cvicenim stiahla, nie je to uz uplne tip top, ale tak o 90% lepsie, ako to bolo na zaciatku. Ale teda cvicim vela a samozrejme aj silovo. Ale zanedbavam starostlivost o pokozku, mozno by to bolo uplne super, keby som sa o nu poriadne starala
Zaujímavé. Ja som schudla za pol roka 25 kg /len diétou bez cvičenia/ a absolútne nikde nemám ochabnutú kožu. Mám 55 rokov.
ja som za nielko mesiacov... asi 3-4 schudla 10 kg a teda tiez toto pocitujem. Chybu som ale urobila ze som popri tom necvicila...
uplne normalne. v tehotenstve som pribrala 13kg co nie je vela, a koza sa mi natiahla na bruchu (plus prsia samozrejme) tak, ze musim ist na abdominoplastiku 😀
a to teda cvicim 4-5x tyzdenne.
nie je to len o pocte kg, kamoska pribrala 3x 26kg pocas tehotenstiev a ma taku istu postavu aj kozu alo predtym. ja co som pribrala menej a iba 1x mam ovisnutu, zavisi teda aj od kvality koze.
Zaujímavé. Ja som schudla za pol roka 25 kg /len diétou bez cvičenia/ a absolútne nikde nemám ochabnutú kožu. Mám 55 rokov.
@anonym_5d605d

Ano, v toto fakt zalezi od tvojeje koze, ako to dopadne. Rovnako ako strie, niektore zeny maju, niektore nie, a niekto ich ma od puberty aj na chrbte, na bokoch,....to si nevyberies, ked je koza menej pruzna, zostanr viac natiahnuta. Nieco vyriesi cas, nieco pomozu vyplnit svaly...musis len pockat ci sa to nezlepsi casom.
@pytame_sa_za_teba
Isla by som smerom sportu a terapie. Pri obezite ide aj o psychicku cast, ta sa schudnutim len tak mavnutim carovneho prutika nevyriesi. Ked sa zacnes o to viac zaujimat, prides na to, ze vela ludi si mysli, ze ich nadvaha je zdrojom ich nestastia ci nespokojnoati, a po schudnuti pridu na to, ze to tak nie je .
Ale nikto tym stastnym tlstym ludom neveri, ze su naozaj stastni - ved ako by mohli byt? Nuze, tu to mas. Psychicka pohoda a sulad so svojim telom nema nic spolocne s vahou.
@pytame_sa_za_teba V prvom rade klobúk dolu pred takým výkonom.Kazdy človek potrebuje byť zdravý , spokojný sám so sebou.Inymi slovami povedané mať pocit alebo vieru: " som dosť" .Ak to nema tak okrem iného ho začne trápiť pocit hanby.
Telo je velmi dôležité,ale nedá sa len na ňom postaviť hodnota človeka. Lebo človek by mal možno hodnotu pár rokov, dokiaľ má " ideálne" telo,ale čo potom, keď to telo starne, mení sa a podobne.
Ty si vzácna a hodnotná už preto, že existuješ. Čiže kľudne si najdi metódu ktorá ti najviac vyhovuje.Ci už plastika, či už tréner a pod.Urob všetko, čo je v tvojich silách.A zameraj sa aj na iné silné stránky svojej osobnosti.Ked urobíš všetko, čo je v tvojich silách, snaž sa byť so sebou spokojná.Je to " práca" na celý život,ale ide o to,aby si nebola otrokom vlastných predstáv.
@pytame_sa_za_teba ahoj, v prvom rade gratulujem,že sa podarilo schudnúť. Už to je skvelá vec,vidno že si sa snažila a bolo treba veľkej disciplíny z tvojej strany. Skús sa porozprávať s odborníkom. Niektoré operácie sú preplácane aj poisťovnou. Niektoré nie.. ja som po pôrode schudla asi20 kíl a prsia mi veľmi ochabli. Riešila som to operáciou a veľmi mi to psychicky pomohlo,plus iné benefity.. vždy je cesta. Je skvelé,že sa ti podarilo takto posunúť,pracuješ na sebe. Držím ti palce
@pytame_sa_za_teba jedine plastickú operáciu.To záleží aj od pokožky elasticity, genov


V relaciach ako extremne premeny mas v prvom kole trenera a v druhom plastiku ovisnutej koze. Elasticita ide s vekom dole a bez plastiky to lepsie nebude.